Sedežna garnitura Natuzzi

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Jo ima kdo? Kakoste zadovoljni? Jaz sem preletala res vse možne trgovine s sedežnimi garniturami, pa mi je vse šalabajzersko narejeno.

Eni pravijo, da je Natuzzi precenjeno blago. Je to res. Kakšne so kaj cene?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
sem jo imel en mesec.... reklamacije sprva niso hoteli rešiti (poškodovano usnje in popravljeno z drugo barvo) po mukah in težavah sem jih uspel prepričati da za sedežno za 4k€ to ni normalno. V tem času se je posedel sedalni del, raztegnilo usnje, da ni bila podobna ničemur. Zadevo sem jih vrnil na račun tega, ker so zamudili rok za popravilo!

Lahko pa da imam samo jst slabo izkušnjo....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Videvam pa sedim občasno na enem takem primerku, ravno v nedeljo sem jo nazadnje gledal. Zadeva je dobesedno svinjska.

Ne vem kdo gleda bež ledr ves usran pa dobro leto je stara.
bonk.gif
Ok to ni Natuzzi kriv, leder je tudi daleč od prvotne oblike pa tudi kot celota izgleda daleč najbolj cheap stvar v tisti hiši, pa nikakor ni bila.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
No, sej zato sprašujem, ker sem veliko brala in slišala o Natuzzi, da je kvalitetea za en d....

Mah, jst sm si zamislila 3-sed, ki je moderne oblike, vendar ima naslon visok, je trda sedežna in ima spodaj raztegljivo za noge (kao počivalnik)

Ne najdeš, pa da se ubiješ. Vse je premehko, ali pa nagubano. Lesnina, Hearvy Norman...nema tega.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Daj narest po naročilu.

Je veliko privatnikov v slo, kateri delajo kvalitetno robo.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz jo imam in sem ZELO zadovoljen.

Vzel sem trdo vzmetenje, ker sem slišal za primere, ko se je mehko vzmetenje preveč posedlo.
Usnje - vzel sem neko srednjo kvaliteto. Pri marsikaterem proizvajalcu dobiš boljše/slabše usnje, kar vpliva na ceno. Moje je po več letih uporabe zelo dobro ohranjeno, čeprav je sedežna kar v uporabi, premazal sem jo pa recimo enkrat letno z nekim pripravkom iz čebeljega voska.
Ob nakupu sem se posedel na marsikatero sedežno in ergonomijo imajo pri natuzzi pogruntano med najboljšimi. To je bilo meni odločilni faktor pri nakupu - različne trdote sedišča, hrbta, vzglavnika.

Vmes sem imel požar - 15cm nad sedežno je bilo 200 stopinj, pri sedežni pa verjetno precej manj, pa vseeno. Bila je vsa črna, fizično je bil poškodovan tabure (od vročine se je polnilo sesedlo, usnje je potegnilo skup). Tabure sem dal pretapecirat k nekemu tapetniku, sedežno mi je očistil čistilni servis - usnje je vse zdržalo bp in danes samo midva z ženo opaziva, na katerih delčkih so ostale minimalne črne sledi. Pri tabureju je pa ostalo original podnožje in vzmetenje.
Pri razstavljanju po požaru smo zlomili en spojni jeziček med deli sedežne - poklical sem in poslali so mi nov spoj v roku dveh dni brezplačno.

Skratka, najin natuzzi je zelo ergonomski in zelo vzdržljiv.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
uuu, hvala za toliko informacij.

Kakšne pa so kaj cene. Če rečem, da dam cca do 2500 evrov za trosed-leder. Sem rekla premalo? Men se zdi to kar veliko za 1 trosed... Sploh nimam predstve, ker imam za enkrat kavč v vrednosti starih 30.000 sit
grin1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Mamo doma Natuzzija, pa smo precej zadovoljni z njim. Je trosed s podaljšanim delom za noge in zraven tabure. Imam občutek, da je usnje kar kvalitetno, pa tudi izdelava ni švoh. Edina negativna stvar pri nakupu je bila ta, da so nam poslali napačen tabure, ki pa so ga v roku nekaj dni zamenjali.

Imam pa doma tudi trosed od Toma z zelo globokim sedalnim delom in masivnimi nasloni za roke, ki je bil precej cenejši od Natuzzija, a vseeno zelo kakovosten. Vzel sem neko grobo tkanino, ki je zelo trpežna - maček ima pogoste izlete s kremplji po kavču, pa se nikjer nič ne vidi. Fajn je tudi, ker ga lahko stegneš v posteljo 140x200. Če ti usnje ni prioriteta, bi ti priporočal, da si pogledaš izdelke od Tom.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Cene so kar konkretne, ampak - jaz sem takrat ujel neko akcijo (ne vem, kaj je bil povod akciji) in je bilo konkretno (mogoče 20%) znižano.
Današnje cene ti bodo z veseljem povedali v njihovem salonu, seveda te pa ne bodo opozorili, da počakaj na morebitne akcije. Ne vem pa, kdaj te akcije sploh pridejo v poštev. Morda lahko izveš, če in kdaj so jih meli letos.

Če se prav spomnim, sem dal za trosed in tabure takrat (verjetno je bilo leta 2006) 550.000 SIT, je pa trosed brez počivalnikov, ki jih omenjaš. Model Klaus, točno takle sestav, samo da je rdeč:
natuzzi klaus

Vsakič, ko pri kom sedim na sedežni in mi je neudobno, si mislim: "splačal se je dat več"
cheer.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Ne ne, usnje mi je na prvem mestu. Kvaliteta je pomembna. Raje plačam več, pa da sem zdovoljna, kot pa manj in da živčno vsak dan opazujem šit, ki sem ga kupila...
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Lido na vrhniki. Izbereš model, oblazinjenje, trdoto, .... pa naredijo. Imajo tudi salon, kjer lahko sprobaš različne variante.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Jo ima kdo? Kakoste zadovoljni? Jaz sem preletala res vse možne trgovine s sedežnimi garniturami, pa mi je vse šalabajzersko narejeno.

Eni pravijo, da je Natuzzi precenjeno blago. Je to res. Kakšne so kaj cene?

Mi imamo Natuzzi sedežno (300x260). Je udobna, samo blago je pa totalna katastrofa.
Po treh letih za v kanto.
 

dzipo

Pripravnik
3. sep 2007
48
0
6
Mi imamo Natuuzzi mehki trosed z iztegljivim počivalnikom za noge iz bez usnja. Usnje sva vzela debelega in ne tankega ( obdelanega ) ker so rekli da je bolj obstojen . Sedaj imamo 6 let in ga čistimo samo z milnico kot je napisano v navodilih. Usnje pri sedalnem delu je kar raspokal ne vem zakaj . Za to kvaliteto ki sem jo placal verjetno ne bom vec kupil Natuzzi je pa edina tako kot sva jo hotela z zeno. Sedaj imajo veliko izbire tudi v lesnini in harvey normanu lahko pogledas tudi katalog v trgovini ker nimajo vsej raztavljenih modelov
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Lido na vrhniki. Izbereš model, oblazinjenje, trdoto, .... pa naredijo. Imajo tudi salon, kjer lahko sprobaš različne variante.

Pa cene da te kap imajo tud, jaz sem se hitro ven pobrala, s tem, da so mi bla sedežne bl za stare mame.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
ksz.
Tudi jaz sem slišal samo negativne stvari o Natuzziju, ko smo opremljali doma mi je arhitekt rekel samo stran od tega sr..
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Cene da te kap? Kolikor sem gledal so bile cene kar tam tam ... glede na kvaliteto, so kr ugodni.