Seat Leon 1.4 (star model) ugaša ob bremzanju..

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Včeraj je začel avto ugašati, kadar zabremzaš. Ne vedno, a kolikor sem uspel ugotoviti, ugasne, če bremzaš skupaj s sklopko (v smislu, da med bremzanjem hočeš prestaviti v nižjo prestavo) in med bremzanjem obrati samo padejo praktično na 0 in avto ugasne. Danes je ugasnil 6x na 5km dolgi relaciji..

Ima kdo kako idejo, kaj bi bilo?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Umazana loputa 100%. Isto se je meni dogajalo na G4 1.4 16V. Spucat loputo (lahko sam doma, ali pa greš na servis) in OBVEZNO kalibracija lopute (2 min. dela s testerjem). Če samo očistiš in ne kalibriraš, nisi odpravil napake.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
zdej u bistvu vidim, da ugasne le, ce se peljes in das iz prestave in pustis, da se avto pelje naprej. obrati padejo, avto se ugasne. ce das nazaj v prestavo, se avto nazaj vzge, ker se dvignejo obrati...

ok, bomo peljali na servis spucat, ker doma ne bo casa + itak ne morem skalibrirat..

hvala.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Da te ne bodo preveč nat... pred leti so na uradnem VW servisu hoteli za čiščenje dušilne lopute za plin 0,5 ure dela, kar je takrat znašalo 3500 sit.

Kalibracija lopute s testerjem je na nekaterih modelih nujna, na nekaterih se da kalibracijo štartati s predpisanim postopkom (držiš gas bogve koliko sekund ob kontaktu), pri nekaterih se zna zbrihtati sama. Nimam pa pojma kje in kako.
smile-1.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
zaenkrat je situacija taka, da so na avtu kao pucali to loputo na polno in lastnico avtomobila obrali za 100 eur (nekih 15eur cistilo, ostalo delo), ampak avto še vedno crkuje. Sicer pomaga, če ga prižgeš in 2-3 minute čakaš na mestu, preden greš, potem baje crkuje manj ali sploh ne.

Vrli mehaniki, ki so ga tako "poceni" spucali in nič popravili, so povedali, da je treba zamenjati to omenjeno loputo in da je strošek 500 eur.... Bomo šli še drugam po drugo mnenje.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Men je isto na Seat 1.4 mašina (sicer starejša) ugašala... Računalnik je kazal, da je zjebana loputa ampak se je problem pojavljal naprej tudi po menjavi. Na koncu je mehanik na novo naložil komplet software in mu je pokazalo pravo napako - kriv je bil pa nek ventil pred loputo. Strošek je bil okoli 30€... tako da predlagam, da prvič še to pregledate, predn greste novo loputo kupovat. Sicer pa se rabljene lopute dobi tam nekje za 80-100€... originalna pa res zna bit kakšnih 500€, glede na to da bi za mojga prišla 300€...

Pa ne vozi več k uradnim serviserjem... ker 100€ za pucanje lopute je nenormalno velik. Tam nekje 20€ je realna cena... pa še kakšnih 10€ za kalibracijo.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Sploh ni bil uradni servis, pa še to je bilo "brez računa" varianta... če bi bil vsaj račun, bi se šel še pizdit nazaj, tako pa niti nimam s čim..
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Pa je bila narejena kalibracija? Ker tudi perfektno očiščena loputa bo isto naprej jebala, če ni skalibrirana...
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Evo, zdej smo avto prevzeli od drugeha mehanika, ki prav tako ni nasel napake po 2 dnevih matranja.

Obenem je šel zgleda tudi štarter/zaganjač/kaj ti jaz vem, ker ko avto prižgeš, se sliši, kot da bi ključ še kar naprej držal "naprej" - mehanik je rekel, da se štarter pač še zavrti.

Torej, kam peljati avto, da ga bodo popravili? Ker še kar crkuje..
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Torej, kam peljati avto, da ga bodo popravili? Ker še kar crkuje..
Jaz mojega zadnje leto vozim k Avtomehaniki Jakše v Vikrče pri Ljubljani. Ni pooblaščen servis, ima pa več ali manj vso diagnostiko + kupuje rezervne dele na Porscheju.

Pred dvema mesecema sem dal tam očistit loputo za zrak (avto se mi je neki zaganjal), podrl, sčistil in nazaj sestavil v 5 minutah, s testerjem resetiral zadevo, računal pa 10 EUR.
smile-1.gif

Aha, pa še to: pred tem sem se eno soboto dopoldan oglasil na uradnem servisu na Verovškovi in povprašal, če lahko samo očistijo loputo in so me odpravili da ne morejo, ker je to večji poseg, na servisu pa dela samo en mehanik.
bonk.gif


Načeloma mi je Jakše do sedaj še vsako napako odkril iz prve.
smile-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Moj serviser ti je verjetno precej od roke... pa tud ne morem 100% rečt da bo popravu (pač je Seat... to je ena taka "nepojasnena" tvorba
grin1.gif
) . Jst ti predlagam, da pr enmu k ma tester, komplet na novo naloži software in potem še enkrat pogleda za napakami. Včasih ne javi pravih errorjev oz blodi.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Pred dvema mesecema sem dal tam očistit loputo za zrak (avto se mi je neki zaganjal), podrl, sčistil in nazaj sestavil v 5 minutah, s testerjem resetiral zadevo, računal pa 10 EUR.
smile-1.gif

Pa imajo to loputo tudi dizli(tdi)
rolleyes-1.gif


G