Seat Alteca

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ker JAZ (!) osebno ne vidim dodate vrednosti te funkcije, zato. In ker moram čakat, da se prtljažnik odpre, medtem, ko čakam zraven. Ne bi mi bilo težko z roko dvignit zadnjih vrat, pa še hitreje bi bilo.
Ja, zgleda pa bolj fancy: jaz se že vsedem v avto, medtem, ko se prtljažnik še vedno zapira ... priceless :fredi:
Čisto hipotetično. Imaš v rokah printer težak 10kg. V tvojem primeru prideš do avta, ga cukneš na tla, odpreš vrata in potem printer dvigneš in ga spraviš v avto. Fajn ne?
Imaš električni prtljažnik: medtem ko hodiš do avta z daljincem odpreš prtljažnik in samo še printer rukneš v prtljažnik.

Tebe moti počasnost, ker očitno ne veš, da se z daljincem da odpreti prtljažnik. In celo gumb v notranjosti je za to na voljo. Tako da, tudi če si noter, lepo pritisneš tisti gumb in preden prideš do zadka (vozila, da ne bo pomote) imaš prtljažnik že odprt.

Dodaten plus je pa še to: nekateri imajo gumb za zapiranje prtljažnika IN zaklep vozila, potem ko vzameš stvari ven. Torej pritisneš gumb, vzameš stvari iz prtljažnika, greš stran in se prtljažnik zapre in avto zaklene.

Sicer pa razumem, da je težko brati navodila za uporabo ;). Je preveč kompleksno. No, sedaj veš.

Se pa strinjam: še ena stvar, ki se lahko pokvari in cukne keš iz žepa.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.075
113
Večinoma imajo avti z električnim amortizerjem in keyless sostemom tudi senzor pod blodbijačem da tja pomigaš z nogo in se odpre prtljažnik. To je ena in edina uporabna stvar tega. Imaš nekaj v rokah, ne rabiš iskat ključem pomigaš z nogo pod odbijačem in prtljažnik se odpre. Brez tega je tak amortizer le ena stvar več ki se po izteku garancije pokvari.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Večinoma imajo avti z električnim amortizerjem in keyless sostemom tudi senzor pod blodbijačem da tja pomigaš z nogo in se odpre prtljažnik. To je ena in edina uporabna stvar tega. Imaš nekaj v rokah, ne rabiš iskat ključem pomigaš z nogo pod odbijačem in prtljažnik se odpre. Brez tega je tak amortizer le ena stvar več ki se po izteku garancije pokvari.
Se ne strinjam. Meni ni problem v roki imeti ključa in kliknit na njega, da se odpre. Tisto miganje je pa to: prideš tja, držiš v roki kot butelj stvari in brcaš pod prtljažnik, potem pa še čakaš, da se le ta odpre.
Raje z daljincem odprem in ko pridem do njega, je že odprto.
Ampak ja, vsakemu svoje.
 
  • Haha
Reactions: sajkek

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
sad
To je moj pogled na zadevo.

Zame pač funkcija, brez katere bi najlažje preživel.
In ne boš verjel, ja, to da se prtljažnik odpre od znotraj ter daljinsko s ključem ... vse to vem, ne morš verjet...in ko ga odprem od znotraj, bi moral imet še funkcijo, da vrečke, paketi ipd. sami poskačejo iz prtljažnika - tako pa moram še vedno ven iz avta in to sam ven vzet :evil:
Še vedno, meni pač ena od funkcij, ki je ne bi doplačal, če ne bi bila že v paketu.

Če bi pisal, da ne potrebujem ABS in klime, in da sta ti dve funkciji brezveze, ja, pol bi se blo pa za zamislit ... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.953
113
Ker JAZ (!) osebno ne vidim dodate vrednosti te funkcije, zato. In ker moram čakat, da se prtljažnik odpre, medtem, ko čakam zraven. Ne bi mi bilo težko z roko dvignit zadnjih vrat, pa še hitreje bi bilo.
Ja, zgleda pa bolj fancy: jaz se že vsedem v avto, medtem, ko se prtljažnik še vedno zapira ... priceless :fredi:

Je pa to verjetno tko, kot z lepo žensko: jo vidiš in bi jo imel, ko pa jo maš, je pa čist vseeno, če je ne bi imel, al pa bi bla malo grša :evil:
Al se jo naveličaš al pa ti je vseeno ... :evil:

hermann avto je karavan.
ko to enkrat imaš, seveda z odpranjem z nogo drugače je itak brezvzeze...potem je to to, drugače pa tako kot si napisal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.953
113
Se ne strinjam. Meni ni problem v roki imeti ključa in kliknit na njega, da se odpre. Tisto miganje je pa to: prideš tja, držiš v roki kot butelj stvari in brcaš pod prtljažnik, potem pa še čakaš, da se le ta odpre.
Raje z daljincem odprem in ko pridem do njega, je že odprto.
Ampak ja, vsakemu svoje.
se vidi, nimaš zadeve, ali pa si testiral na polizdelku in te ni prepričalo.. :evil:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Imaš prav. Pri premijcih se po brci vrata prtljažnika zvijejo v rolo, dvignejo in nazaj odvijejo v pol sekunde. Tako da samo še spustiš stvari noter v prtljažnik.
Mi plebejci moramo pa se umikat in čakat par sekund, da se prtljažnik odpre.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Večinoma imajo avti z električnim amortizerjem in keyless sostemom tudi senzor pod blodbijačem da tja pomigaš z nogo in se odpre prtljažnik. To je ena in edina uporabna stvar tega. Imaš nekaj v rokah, ne rabiš iskat ključem pomigaš z nogo pod odbijačem in prtljažnik se odpre. Brez tega je tak amortizer le ena stvar več ki se po izteku garancije pokvari.
Se ne strinjam. Meni ni problem v roki imeti ključa in kliknit na njega, da se odpre. Tisto miganje je pa to: prideš tja, držiš v roki kot butelj stvari in brcaš pod prtljažnik, potem pa še čakaš, da se le ta odpre.
Raje z daljincem odprem in ko pridem do njega, je že odprto.
Ampak ja, vsakemu svoje.
sad
To je moj pogled na zadevo.

Zame pač funkcija, brez katere bi najlažje preživel.
In ne boš verjel, ja, to da se prtljažnik odpre od znotraj ter daljinsko s ključem ... vse to vem, ne morš verjet...in ko ga odprem od znotraj, bi moral imet še funkcijo, da vrečke, paketi ipd. sami poskačejo iz prtljažnika - tako pa moram še vedno ven iz avta in to sam ven vzet :evil:
Še vedno, meni pač ena od funkcij, ki je ne bi doplačal, če ne bi bila že v paketu.

Če bi pisal, da ne potrebujem ABS in klime, in da sta ti dve funkciji brezveze, ja, pol bi se blo pa za zamislit ... ;)
ko to enkrat imaš, seveda z odpranjem z nogo drugače je itak brezvzeze...potem je to to, drugače pa tako kot si napisal.
Po vrsti:
- moj ima električno odpiranje in zapiranje - s ključem odpreš, z gumbom zapreš - ni keyles in po 12 letih ni še nič crknilo!

- se strinjam absolutno z obema naslednjima. Pred trgovino ko/če zlagam stvari iz vozička v torbo stisnem ključ in če recimo dežuje prinesem stvari v prtljažnik "pod streho". Ali pa recimo pred pisarno, ko se črnuh paca cel dopoldan na soncu, kar skozi okno odprem prtljažnik, da se prezrači.

- ne vidim neke prednosti v kikanju z nogo pod avto - mogoče sem pač zastarel model.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.953
113
ja ko rabiš 1 na 5 obiskov trgovine, v slabem vremenu al kakorkol vidiš da je to to. sploh imaš škatlo, zuanj škropi vse mokro, ključ imaš nekje v riti, ker je itak keyles, greš do avta brcneš, in vse rešeno, brez slabe volje in si hvalež vse j tehniki...sploh se to pozna ko greš naslednji dan s kakšnim pol izdelkom in se ti zgodi enako, potem pa se začne čaranje.... škatlo na streho btk, vse mokro, iskanje ključev, in podbne fore ....nein danke, če ni treba.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ja ko rabiš 1 na 5 obiskov trgovine, v slabem vremenu al kakorkol vidiš da je to to. sploh imaš škatlo, zuanj škropi vse mokro, ključ imaš nekje v riti, ker je itak keyles, greš do avta brcneš, in vse rešeno, brez slabe volje in si hvalež vse j tehniki...sploh se to pozna ko greš naslednji dan s kakšnim pol izdelkom in se ti zgodi enako, potem pa se začne čaranje.... škatlo na streho btk, vse mokro, iskanje ključev, in podbne fore ....nein danke, če ni treba.
Nočeš razumet?
Pred trgovino pod streho ko vzameš škatlo iz vozička še spotoma stisneš ključ in pričaka te streha ter čiste hlače, ker ne kaplja svinjarija po njih ko kikaš pod odbijač - aja pardon, mečka je vedno v nulo spucana - NE!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ne gre samo za dež.
Meni osebno se zdi neproduktivno brcat in potrm čakat, da se prtljažnik blagovolji odpreti. Tako pa prideš že k odprtemu prtljažniku, samo vržeš stvari noter in greš naprej.
Kot rečeno: vsakemu svoje.

Aja, če pa se ti gre za vtis pred sosedom/sosedo, potem pa seveda je to prava pot. Samo moraš prej natrenirat brco, da se ne osmešiš, ko ti takoj ne zagrabi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Sami plebejci... Moreš met tak, da zena hodi v trgovino in se ne obremenjuješ s tem. Al pa se bolje (glede na alter plače) kr butlerja pošleš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek