Se kdo spozna na MB Vito?

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Se kdo spozna na Mercedes Benz? Še posebej na MB Vito.

Razmišljam namreč, da bi si nabavil MB Vito, letnika nekje 2000, pa me zanima, na kaj moram biti pozoren. Slišal sem, da naj bi španski Vitoti rjaveli .. kaj pa drugo? Vem, da je mal gnara mal muske, ampak dražje me pač v tem trenutku ne zanima ..

Recimo: rumen Vito

Vsakršna info dobrodošla.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Brez zamere ampak to je slab avto. Serjejo serijsko , ker sem ga tudi sam že imel ogledanega podobnega ti tovrsten avto odsvetujem.
Če že misliš kupi avto s čim starejšo tablico pri enem lastniku, nikakor s svežimi, pa po možnosti zunaj rizičnih geografskih con....
Mam pa znanca kateri ga je pred dobrim letom kupil pa mu očitno kar dela....
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Sem pred kakšnim letom gledal Vitote podobnega letnika. Čisto vsi so bili ornk rjavi (pragovi, obrobe, robovi vrat, dno), razen enega, ki je bil razbit in cel na novo preštrihan.

Osebno ti raje priporočam VW T4 podobnega letnika, katerega sem tudi sam na koncu vzel.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ta vito rjavi..serijska napaka v plehu. zavaljano narobe, ujeti mehurcki zraka in rjavi od znotraj na ven. torej povsem odličen lak, ampak rjav. barvanje je, ratkotrajno. ker avto rjavi v obratni smeri kot je to normalno.

poraba je precej visoka, neke težave s sklopko in menjalnikom..vsaj tisti srednji dizel.

sam se ne bi odločil za nakup
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
kolega je imel tega starejšega vitota in tega novega .. nikoli težav ne z rjo ne s čim drugim ..
frown-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Edin kombi ki je pri zvezdi zares dober je Sprinterca.


Vita sem vozil, pelje se dobro, malo je len in ga je treba kar visoko zavrtet da imaš kaj od njega. Motorji niso slabi, niso biser,
govorim za 3 primere ki jih poznam.


Kaj se tiče kilometrov pri teh dveh - smeh, ni varjante, tak avto dela letno minimalno 40k. Zdaj pa pomnoži z 11 let,
pa pridema na pol miljona.

Ni varjante da mata 250k, če bi bili realni, bi cena bila vsaj jurja pa pol višja. Skoraj sigurno sta oba iz uvoza, in taki avto
že k nam pride z 250, na števcu sicer 140.

Ni se za bat tega avta z 250, če jih le ima toliko. Redno srečujem sprinterco ki jih ima krepko preko 500, pa špila kot ura,
servisi, to pa je načeloma to.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Taprvi Vitoti so imeli težave z motorji: če se ni uporabljalo posebno olje so znali zaribati. Pri teh avtih se je delal prvi servis pri 0km in tudi potem strogo samo z posebnim oljem. Pač konstrukcijska napaka. Avti so sicer narejeni v španiji in so malo boljši naslednik MB100D. Z leti so sicer zadeve popravili, a še vedno to ni avto primerljiv z tistimi pravimi Mercedesi. Jest sem sice vozil večinoma Vianote (isto kot Vito samo narejen kot osebno vozilo, z boljšo tapecirengo, opremo in motorji), parkrat pa tudi Vitote. Osnovni motor je prešvoh in podobno velja za vse izvedbe razen 113 in 114, ter sevdda super požrešnega 2,8 VR6 v Vianotu. Računajte da so to avti (še sploh 108) ki so bili narejeni za nalepke z omejitvami "80" in ki že 130 težko držijo. Kdor se tega ni držal je zgonil motor i so bili potem samo problemi. Kako je z rjo pa ne vem, saj sem vedno vozil skoraj nove avte.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Na Mercedes servisu delam ze leta in leta ,specializiran prav za Van sektor,se pravi vecinoma delam na Vitu ,Sprinterju in njihovih izpeljankah.
ker delam v Italiji in to kjer se cest skorajda ne soli tam kakih vecjih problemov z rjo ni, ko pa pridejo mimo kaki A, D, CH pa je rja prisotna ali tudi zelo prisotna.
Prvi modeli z navadnimi dizel motorji so bili leni in pozresni,turbo izvedenka (110D) so imeli probleme z tesnili glav. Probleme so imeli z polosovinskimi mansetami -posledicno z homokineticnimi zglobi. Sem in tja kaksen luft v diferencialu,trde zajle menjalnika.
Po prihodu CDI motorjev se je poraba drasticno zmansala ,pojavili pa so se drugi problemi, ogrevalne svecke ki blokirajo v glavah ,puscanje tesnil pod inektorji in izredne tezave pri demontazi le teh, puscanje nafte na visokotlacnih crpalkah ,prebijanje tesnila na regulacijskem ventilu in kak inektor ki meta na povratek....Vendar statisticno na stevilo teh vozil na cesti mislim da ne pretirano iztopajo po pokvarljivosti napram drugim,zgoraj napisano o zaribavanju in posebnih oljih je zame prvic slisano ,niti na izobrazevanjih niso nikoli nam tega omenjali....Ti motorji ob normalnem uzdrzevanju naredijo pol miliona in vec,olje se nalija pac tovarnisko predpisano za Mercedes motorje specifikacij vsaj 228.5 in ni problemov.
Servis Liebher iz Monfalkona jih je imel 15 za servisiranje avtodvigal po Italiji,zaradi zgoraj napisanih napakic so zaceli z prehajanjem na VW,po treh letih so vse VW prodali zaradi neuzdrzljivosti in pokvarljivosti ter sedaj ponovno nabavljajo Vitote ,sicer nov 639 model.
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth in DOMEK

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Kam priporočaš, da zapeljem na pregled Vitota pred nakupom? V Sloveniji seveda. Lahko našteješ več servisov. A na uradnem si vzamejo čas in ga pregledajo? Ampak RES pregledajo .. Ne da mi rečejo, da je OK, po 1 mesecu mi pa pade na pol, ker je preparel ..

Če je pa razlog za rjavenje sol in slana cesta, dam pa avto protikorozijsko zaščititi in je problem rešen.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Glej Slovenskih servisov ne poznam, ...vidim da si iz LJ ,do Nove Gorice in nato se malo v Italijo prides in tam v blizini Ikeje smo mi,zagotavljam ti pregled v nulo,ce ti pisemo eno uro bos placal 45 € in ti vozilo pregledamo v nulo in testirano z star diagnosis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

ProDriver

Pripravnik
2. mar 2011
84
0
6
Kolega, za to napisano dobiš 5*
zmaga.gif

Tudi sam sm gledu MB Vito in poslušu rekla - kazala to pa je konkreten odg.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Problem je k Vito rjavi tudi na sredini vrat ali havbe. Jst vem, da ga že samo zaradi tega nebi vzel. Imam dva prjatla in oba jamrata glede tega. Videl tudi na lastne oči. Pa ne sam Vitota ampak tudi ostali MB.
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
to rjavenje sred vrat in podobno, se je včas dal vidt na favoritki in kii pride...avti za drobiž v primerjavi z mercedesom...
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Sicer OT, vendar vseeno. Takšnih strokovnih objav ne najdemo veliko. Pohvalno. Si dobil zvezdice še od mene. Če bom kdaj gledal za tem segmentom, te bom zasul z vprašanji.
grin1.gif


PS: kawl dobro dela?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
meni so na ac v lj in an tendyu zagotovili, da ima vito tezave z rjavenjem zaradi napake v plocevini..in rjavi iz notranej strani ven, torej povsem obratno od standarda. in da ni krivo zunanje stanje, ampak povsem lep prerjavi..