Se da 'odjavit' brezplačnik?

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Danes me je pa malo dvignilo, ko sem med pošto našel nov brezplačnik - Slovenski tednik. Ker ga nisem naročil in ker nočem, da mi nabiralnik svinjajo s cajtngi, ki imajo na prvih dveh straneh naslednje naslove:

- Dva obraza ljubimca Cvikla
- Janša znižuje davke
- Mediji ne koristijo vladi
- Janez in Urška zaročena

... in pa velika slika nasmejanih Janše in Bajuka s pripisom 'Vlada bo pomagala tistim z najnižjimi dohodki'.

Torej: lahko kakorkoli 'odjavim' to trobilo? No junk mail nalepka ne pride v poštev, ker moja rada pregleda nekatere od reklam.
 

zgrabljenec

Fizikalc
4. sep 2007
1.524
0
36
MS ali LJ
Naredi si svojo nalepko, posebej za ta tednik!
grin1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Sej ti ne bo kaslca okužil
tongue-1.gif


naslovnico ošineš s pogledom in odložiš na kupček namenjen za star papir. Lokalni osnovnošolci bojo veseli in bo šel eden več lahko na izlet.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Tut jas sem to dobival na hišo, pa sem mel kak teden pod kaslom kartonasto škatlo, v aktero sem metal
vso to navlako. So nehali noter metat, ker so vidli kje končajo ti listi...

Če pa še to nebi zaleglo, pa sem mel namen na škatlo napisat; ne kurimo na drva.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
Torej: lahko kakorkoli 'odjavim' to trobilo? No junk mail nalepka ne pride v poštev, ker moja rada pregleda nekatere od reklam.

Probaj jim pri kaselcu pustiti cimdaljsa navodila,kaj tebi in tvoji pase dobivat od reklam ali cesa podobnega in kaj ne,mogoce te bodo upostevali,ce so dovolj prifuknjeni.
 
Nazadnje urejeno:

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Kaj točno ti ni blo jasno? Vse mi lahko meče, razen tega trobila. Če bi hoto da me pumpajo, bi kupoval Demokracijo ...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ma vži preprosto v koš za papir pa je. Sej ne bodo dolgo vztrajali z novicami, kakšen teden ponavadi. Če ne pa je dobro za čitat na WC-ju če si zaprt
grin1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
Kaj točno ti ni blo jasno? Vse mi lahko meče, razen tega trobila. Če bi hoto da me pumpajo, bi kupoval Demokracijo ...

Ja tebi res ni jasno zgleda,ce nekdo poslje reklame,mislis da bo imel bazo kdo bi in kdo nebi to rad prejemal,reklame in zastonj cajtngi se posiljajo dekler si ne nabavis nalepke da tega ne zelis.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.472
5.469
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:Ja tebi res ni jasno zgleda,ce nekdo poslje reklame,mislis da bo imel bazo kdo bi in kdo nebi to rad prejemal,reklame in zastonj cajtngi se posiljajo dekler si ne nabavis nalepke da tega ne zelis.
Nalepka velja samo za reklame.

Vlaganje nenaslovljenih tiskovin v predalčnik

Citat:
Prepoved vročanja nenaslovljenih oglaševalskih, marketinških in drugih reklamnih sporočil v predalčnik, označen z nalepko APEK, je urejena v 38. členu Zakona o poštnih storitvah (Ur. l. RS, št. 102/04 – uradno prečiščeno besedilo), s čimer je uporabniku omogočena izbira prepovedi vročanja teh vsebin.

Vendar predmetni člen določa tudi izjeme za katere ne velja nalepka APEK. Takšne pošiljke so časopisi, revije, uradna glasila občin in lokalnih skupnosti, vabila ustanov, politično propagandna sporočila v času volilne kampanje, pošiljke z informativno ali izobraževalno vsebino, ter druge oblike uredniško oblikovanih vsebin. Vse naštete vsebine se ne štejejo za pošiljke, katerih vlaganje lahko preprečite z nalepko.

Tiskani mediji (npr. Žurnal, Dobro jutro, Total tedna,…) so vpisani v razvid medijev zato se štejejo za uredniško oblikovane vsebine in se lahko vlagajo v predalčnik kljub nalepki APEK. Razvid medijev je javno dostopen na spletni strani Ministrstva za kulturo.

10.gif
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sej ne bodo dolgo vztrajali z novicami, kakšen teden ponavadi.

Tole skropucalo bo preživelo precej dlje.
Če sem natančnejši - natanko do jesenskih volitev - ne manj ne več.


Financirano bo pa najverjetneje iz reklam tistih podjetij, ki so prenehala oglaševati v neposlušnih medijih kot npr. Mladina, Dnevnik ipd.
 

mhmm

GIFtedALTER 08
22. jul 2007
2.370
0
36
Citat:
Uporabnik Gaston pravi:


Tole skropucalo bo preživelo precej dlje.
Če sem natančnejši - natanko do jesenskih volitev - ne manj ne več.
Pol pa tole naprej.
smirk-1.gif


komunist.jpg