SD

Gavran

direktor!
22. jul 2007
7.375
3.014
113
Nuku`Alofa
Si vse povedal s tem.

Ja glej dokler wanabe kolaboranti druge obtožujejo kolaboracije o svoji so pa tiho, so vredni manj kot domobranci. Žal.

Še enkrat - jasno je treba ločiti med partizani, ki so se borili za svobodo in tistimi, ki so ta boj zlorabili za izvedbo komunistične revolucije z vsem s.anjem vred, ki ga je le-ta prinasla s sabo.

Gavran

direktor!
22. jul 2007
7.375
3.014
113
Nuku`Alofa
Poskus umora je prav tako kazniv kot izvršeno dejanje. Razen tega je pri poskusu ostalo ker so jih Nemci zavrnili. Titovci bi svojo obljubo izpolnili. Je ukazal Stalin.

• Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

tomi

Guru
1. sep 2007
14.636
5.007
113
38
MB
Kot prvo jaz nisem ne javna oseba, ne vplivna oseba še manj pa PV in predsednik politične stranke, še več niti včlanjen niti simpatizer nobene nisem.

Kot drugo pa ne poveličujem ne rehabilitiram jih jst ampak tvoji oz vaši idoli. Glede na retoriko na forumu pa lahko sklepam da so ti blizu.

zajebal si se že pri tem ko si na pamet nekaj sklepal, bucko.

ampak hej ... karkoli, samo da ti lažje spiš ponoči, jaz te podpiram.

• Ljubezen
Reactions: Matey

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.389
508
113
Ko bodo ponosni nasledniki obsodili titejev poskus kolaboracije
Tole je spet en kozel, ki gaje ustrelil pacient. Podobno kot je pri dejstvu, da so se na faxu obramboslovja učili, kaj je to partizansko vojskovanje, a on gre to znanje uporabit za to, da zavede nepoučen folk. Politične primitiviste. O tem sem že pisal.
Bom pojasnil: Vsak poglavar katere koli skupnosti, države, kadar grozi vojna, večje žrtve se je dolžan pogajati z napadalcem z namenom, da zmanjša žrtve, zavleče napad, da se njegova država pripravi na napad itd.
In veleumni pacient je razširil novico, zgoraj opisano, ki je zgolj preplonkan ustreljen kozel pacianta.
Drugo pa je, kaj nekdo podpiše ali se dokončno dogovori. Zanimivo je, kako vsi kopirate vzorce norih razlag belogardističnih skrajnežev, sploh pacianta, ki vas vseskozi zavaja z napačnimi definicijami, ki so seveda po sili razmer kolaborirali in skupaj z napadalci pobijali Slovence in jih pošiljali v taborišča.
In kakšne razlage se pojavljajo. Moraš bit precej neumen, da nasedeš. Ali pa fanatik.

Fonzl

Guru
5. sep 2007
5.719
3.193
113
Moraš bit precej neumen, da nasedeš. Ali pa fanatik.

ljudje smo narejeni na način da lažje verjamemo stvarem, za katere intimno mislimo, da so resnične al pa pravilne
tud če niso

zakaj tako mislimo, je pa druga stvar... posledica programiranja, ki smo ga deležni od rojstva do smrti... doma, v šoli, službi, v menzi v domu upokojencev...
pa seveda vsak dan, dan za dnem pri osrednjem dnevniku

zato pač ne smeš bit presenečen, če ljudje ne da bi trznili z očmi, kupijo trditev, da so bile dražgoše velika partizanska zmaga
niso neumni, niti fanatiki... samo primerno sprogramirani

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.389
508
113
Partizansko vojskovanje proti številčnejšemu sovražniku. Ta besedna zveza ti je jasna? V eni od političnih tem na alterju sem že podrobno opisal tole. Tudi tako, kot so se učili na faxu, ki ga je obiskoval tudi pacient. Ta način se sicer v svetu imenuje gverilsko vojskovanje.

Seveda, po teoriji pacienta bi partizani zmagali samo, če bi že leta 1941 pregnali Nemce iz teritorija Slovenije. Morda kar iz celotne Evrope. Po tej teoriji so vseskozi zmagovali belogardisti skupaj z Nemci. Edino na koncu jim je malo zmanjkalo. Tu manjka še moj opis, kako poteka tako bojevanje pa ne bom 2x pisal.

Lapsus. Noro tole.

Nazadnje urejeno:

Fonzl

Guru
5. sep 2007
5.719
3.193
113
smanji doživljaj

sem ti že napisal: partizansko vojskovanje ni, da ti nagoniš 30.000 partizanov v hosto in se greš frontalno vojskovanje
pa republiko pa osvobojeno ozemlje in likvidiranje kulakov

ni to lapsus to je revolucija

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.389
508
113
smanji doživljaj

sem ti že napisal: partizansko vojskovanje ni, da ti nagoniš 30.000 partizanov v hosto in se greš frontalno vojskovanje
pa republiko pa osvobojeno ozemlje in likvidiranje kulakov

ni to lapsus to je revolucija
Saj sem opisal obe teoriji, tvojo: Po tej teoriji so vseskozi zmagovali belogardisti skupaj z Nemci. Edino na koncu jim je malo zmanjkalo.

In iz knjig, iz katerih se je učil pacient. Glej zgoraj. Ne morem vplivat na izid. Vseskozi ste zmagovali. Povej, kam pošljem Pahorjevo vojsko, da položijo vence. :)

Poskušal sem zgolj strokovno razložit dogajanje in način vojskovanja. Kaj pa se je dogajalo v Dražgošah pa zagotovo ve priča, ki je bila takrat stara 3 leta. :) Zelo natančno se spomni.

Fonzl

Guru
5. sep 2007
5.719
3.193
113
če hočeš kaj strokovno razlagat, je za začetek fajn, da si strokovnjak

najbl fajn je ko strokovno razlaga nekdo, ki nima blage veze o tematiki

pa se pejmo:

Po osvoboditvi Bihaća, nastanku obsežnega osvobojenega ozemlja (50.000 km²) in velikih uspehih narodnoosvobodilnega gibanja v vsej Jugoslaviji (Narodnoosvobodilna vojska (NOV), je tedaj štela 150.000 borcev), je Centralni komite Komunistične partije Jugoslavije sklenil, da vojaški uspehi omogočajo ustanovitev političnega vodstva. Zato je ustanovil organ, ki bi pred svetom predstavljal borbo narodov Jugoslavije proti okupatorjem.

AVNOJ je postal najvišji organ oblasti v Jugoslaviji, njegov izvršni odbor je imel vse značilnosti vlade.

sej ti ne bo kapnilo, ampak to ni gverila
to je vojska komunistične wannabe države

Denis

Guru
22. jul 2007
27.186
4.530
113
Saj sem opisal obe teoriji, tvojo: Po tej teoriji so vseskozi zmagovali belogardisti skupaj z Nemci. Edino na koncu jim je malo zmanjkalo.

In iz knjig, iz katerih se je učil pacient. Glej zgoraj. Ne morem vplivat na izid. Vseskozi ste zmagovali. Povej, kam pošljem Pahorjevo vojsko, da položijo vence. :)

Poskušal sem zgolj strokovno razložit dogajanje in način vojskovanja. Kaj pa se je dogajalo v Dražgošah pa zagotovo ve priča, ki je bila takrat stara 3 leta. :) Zelo natančno se spomni.

Gniloba.

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.389
508
113
Denis. Ko si že tako izviren. Bi mi lahko ti v štirih stavkih napisal, kako se je dogajalo, da bom vedel. Pa bi prosil, da vsaj v enem omeniš belogardiste. Pa če se malo bolj vljudno obnašaš, ne bi škodilo. Bom vsaj vedel, s kom se pogovarjam.

Vsaj dve leti, odkar spremljam Janševe twitte, on nikoli ni omenil besede belogardist. Tudi ne, ko je poslal Pahorjevo vojsko polagat vence. Jaz vem zakaj.