Sankanje

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.325
953
113
Pozdravljeni!

Kot opažam še nimamo teme namenjene sankanju...
17758-icon_confused.gif


U glavnem, danes zvečer grem na "nočno" sankanje v Tamar.
zmaga.gif


Sicer sem se že trikrat sankal v Tamarju. Lansko zimo sva se sankala med vikendom podnevi. Sicer je res krasen ambient, ampak je preveč ljudi in se ne moreš sproščeno spustit... Pa tudi v koči sem kar dolgo čakal na kuhan viček, ker je bla vrsta celo pred kočo...
bonk.gif


Mika me tudi Lom pod Storžičem in Jezersko, ampak bi prvič rad šel podnevi, da se vmes ne bi zgubil...
redface-1.gif
Zaželjen bi bil tudi podatek koliko je kaj snega v Lomu. Na Jezerskem ga je baje že dosti.

LP, Yogi
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No za vse tiste, ki jih zanima kako je s sankanjem na sankališču Mišouh v Selški dolini.
Zaenkrat sta dva problema.
1. Ni snega
frown-1.gif

2. Še vedno ni mosta, ki so ga odnesle poplave
frown-1.gif


V primeru kakršnihkoli sprememb oziroma izboljšav pa sporočim.

lp
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jest bi vam priporočil sankališče na Soriški planini. Sicer nisem siguren kako je proga pripravljena, ker je tekmovalna, samo vem da je bila v prejšnih sezonah pripravljena za rekreativno sankanje.

Zelo velika prednost je ta, da je zraven urejena peš pot, po kateri greš lahko gor in ne motiš ljudi ki drvijo dol. Je pa v primerjavi z Lom-om kar zahtevna, čeprav je dolga okoli 1km..
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Pozdravljeni!

Evo, še z moje strani nekaj.
Splošno sem našel tole stran o slovenskih sankališčih http://www.sloveniaski.info/?option=com_sankanje, samo informacije pa niso preveč dobre. Recimo manjka sankališče na Zelenici (tu si se, ko je sezona, lahko v petkih in sobotah vozil gor z žičnico, dol pa seveda s sankami). Ta proga je od zgornje postaje pa do srednje zelo nevarna. Ponavadi so jo obdali z baklami, ampak za bolj hitre lahko 123 zgrmiš v kak predel, da bi te najdl šele zjutraj. Letos se je folk že sankal tu, ampak mislim da so bli peš. Lom pod Storžičem ima oznako zahtevno, a temu ni tako, je bolj na izy proga. Tu je zelo fletn, ker je koča odprta v večini primerov, v petkih in sobotah se ga da pa kr dobr zažurat gor. No zej ne vem, če bo še tako, ker ne bo več Tine in Petre gor. Pa zgodl se mi je že, da so eni mladci iz LJ rampo vzignli in probal gor pridt
10.gif


No evo, sem našel še eno, malo bolj popolno stran s telefonskami. http://www.sankanje.com/

Tolk z moje strani!
Tuši