Sanacija poškodovanega parketa

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zakaj popolnoma napačen? kaj gre lahko narobe? Razen laka, na kar sem pa opozoril, da se naj proba na skritem mestu.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Možnosti je tudi obarvanje lesa in pa dejstvo, da je površina že obdelana s premazom.
In ne nazadnje - gre za praske na laku in ne udarce, torej situacijo kjer so 'potlačena' vlakna, ki se pri močenju in gretju lahko še dvignejo v prvotni položaj. Pa še te le v večini primerov pri iglavcih.

Brez zamere, ampak tvoj predlog je res "Alterjevski"
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Tega ne grem delat hehe, je na najbolj vidnem mestu tole
grin1.gif


Zaenkrat nisem še nič, bom kupil tisti premaz pa premazal, samo ne vem kdaj bom od doma spokal vse otroke pa spraznil... verjetno šele prot poletju...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
fantje, fizične poškodbe parketa se popravijo lahko samo z brušenjem, da se ne bo nič poznalo. Kolko razumem, avtor teme sprašuje, kako bi malo zakril te poškodbe. moj odgovor: Z tem, da polakiraš del parketa. In to tako, da bo stik med novim in starim slojem nekje, kjer se najmanj opazi. Ali pa z lakiranjem celega prostora, če se s tem skrije večino plitkih poškodb in tudi ni vidne razlike med starim in novim lakom ne bo.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Seveda bom poklical parketarja, ampak do takrat..kakšne so lokalne možnosti sanacije tegale? Parket se pogreza samo na enem delu sobe, žal tlak ni samo počen, ampak se kar drobi. Ker še nimam namena menjati parketa po celem stanovanju, bi raje kakšno začasno rešitev. A bi epoksi tole zlepil skupaj?

parket.jpg
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
A je opcija, da se take poškodbe parketa sanirajo kako drugače kot z brušenjem in lakiranjem celotne površine? Ker v nasprotnem primeru raje počakam, da se mulci odseljo iz bajte
bonk.gif
Ja, reče se mu tudi tepih :evil:

Preveč se sekiraš, glavno je, da so mulci zdravi. :nazdravje:
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Klemen epoksi ali pa 2 komponentni lim, najprej pa vsekakor malo peska ven popraskaj, da bo epoxi mel kam iti ne preveč nekaj pa le ....,.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Hvala. Sem razmišljal tudi o izravnalni masi, da malo poravnam prej ali pa lepilu za ploščice?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Ima kdo izkušnje z odstranjevanjem smole, na katero se je nekoč polagalo parket?

Štemanje vem, da je ena iz med opcij, je še kaj drugega?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Klemen epoksi ali pa 2 komponentni lim, najprej pa vsekakor malo peska ven popraskaj, da bo epoxi mel kam iti ne preveč nekaj pa le ....,.

Kaj pa takole..ves zdrobljen tlak pogrebem ven, zalijem s hoby betonom z dodanimi steklenimi vlakni, čez položim mrežico za parket, sušim 2 tedna in potem z lepilom za parket zlimam vsako ploščico parketa nazaj?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Da malo obudim temo.

parket (ribja kost) se je polagal na katran
Lahko, da je katran, pač gor je bil položen parket v "ribjo kost". Parket sem zmetal ven, na enem delu (kjer je bila debelejša plast) se je lepo dalo odstranit do estriha, na drugem delu (kjer je bila tanjka plast) pa ne gre oz. gre zelo težko. Še pred tem mi je bilo svetovano, da naj se ne je*em s tem (jbg, probal sem, menda niti izravnalna ne prime dobro, če se tega sranja ne odstrani u nulo) in raje namesto tega dam čez OSB plate (seveda vijačene v estrih). Je kdo to že počel oz. je kje videl in da se dobro obnese?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Da malo obudim temo.


Lahko, da je katran, pač gor je bil položen parket v "ribjo kost". Parket sem zmetal ven, na enem delu (kjer je bila debelejša plast) se je lepo dalo odstranit do estriha, na drugem delu (kjer je bila tanjka plast) pa ne gre oz. gre zelo težko. Še pred tem mi je bilo svetovano, da naj se ne je*em s tem (jbg, probal sem, menda niti izravnalna ne prime dobro, če se tega sranja ne odstrani u nulo) in raje namesto tega dam čez OSB plate (seveda vijačene v estrih). Je kdo to že počel oz. je kje videl in da se dobro obnese?
Ja, sem se jebal lani poleti. Poskusi kje dobiti suhi led, bolj kot je mrzlo, lažje gre dol. Za probo lahko kak del ohladiš za navadnimi vrečkami ledu iz zmrzovalnika. Če bo šlo dol, pa v kolikor imaš večje površine, nabaviš suhi led.