Samsung tv Usb filmi

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Živjo. Kupil sem Samsung tv z Tizen operacijskim sistemom. Veliko pričakovanj, veliko razočaranje. Moja glavna dejavnost je gledanje filmov preko USB, ki pa ne delujejo. Samsung ne podpira kodekov h265. Sramota, da se v tem stoletju to dogaja. Velika večina filmov je ravno v tem kodeku. A je kak način, kako bi lahko prelisičil samsunga na programski način? Z kako aplikacijo ali podobno? Ne bi rad kupil dodatni box in mel dodatni pilot.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Nic se ne da, nisi pred nakupom nic povprasal?

glede na to da je gledanje prek usb ze bolj eksotika, se mogoce splaca vprasat prodajalce
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Meni se usb zdi se vedno najboljši. Pri streamu in boxih moras imeti dve napravi vklopljeni. Potrata energije
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Seveda je rešitev in to je ta, da na računalniku prekonvertiraš film in zvok v kodek, katerega Samsung podpira.
To, da pa Samsung ne podpira tega je pa politika Samsunga in nič drugega. Oni so se odločili, da ne bodo nudili podpore temu kodeku. Lahko tudi povežeš PC in TV (kabel ali brezžični Miracast) in predvajaš iz PC-ja, kar pa ti verjetno ne paše. Verjetno veš, da Samsung tudi ne podpira DTS (zvok) kodeka, tako, da pazi, ko konvertiraš, da boš tudi zvok dal v ustrezen kodek.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113

isto, samo bolj podrobno...

še nekaj...
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Konvertiranje v Mp4 je tudi varijanta. a je možnost, da stane kvaliteta ista ali pa malo izgubim sliko in zvok?
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Vem da ti to sedaj nič ne pomaga, ampak da boš vedel za drugič ko boš kaj kupoval klik.
Drugače pa ja, katastrofa od Samsunga, ker 2015 tv-ji so imeli vse:confused:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Baje, da tudi LG z letosnjimi modeli ukinja podporo DTS-u..."baje"
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Meni je najbolj zanimivo to, da se eni sploh ukvarjate s tem kaj kdo podpira in kaj ne. Ker pod črto je več ali manj vse porazno. Zato se že od pamtiveka ve, da se za te namene kupi kitajski box za 50€, ki prebavi vse. Za razkošje pa je tu nvidia shield
 
  • Všeč mi je
Reactions: kingo

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Vecina podpira vse tak da ne vem kaj bi naj blo porazno? Drugace pa kitajcki za par deset evrov so bolj ko ne zalost.

shield je ata pa mama za vse :D
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nimam Shielda...do sedaj se nisem kaj preveč poglabljal v te zadeve..iz TV-jev sem doktoriral zadnje mesece, ker sem pač kupoval novega in je bilo treba predelat vso tehnologijo, od teh škatlic pa ne vem kaj dosti....povsod samo berem, kako je super...zdej pa mene zanima, zakaj tocno se uporablja tale shield? Ja, za filme vem...še kaj drugega?
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Za filme iz hdd in vse možne streaming platforme, plus vse kar najdeš uporabnega na android tv store + igre.

tomi porazno je to da danes podpira, jutri mogoče več ne, ali pa v primerih, ki so našteti tukaj, sploh ne.
In potem da se greš geek operacije prekodiraja? Kdor ima čas in voljo ja, večina ne.
Plus da so vsi ti vgrajeni playerji bolj kot ne ko neki beta, procesorska moč teh igrač pa porazna.
Mi je ravno pred kratkim kolega rekel, ko je videl kako leti nalaganje in preklapljanje na mojem shiledu: mater to pa leti konkretno hitreje kot na mojem tv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash