Samsung Galaxy Note9

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ga ima že kdo?
Kakšni so prvi vtisi?
Primerjave s telefonom, ki ste ga imeli prej? Samo ne mi limat nekih youtube posnetkov to vsak lahko pogleda:)
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Ni bistvenih razlik,so pa malenkosti in zame je N9 normalna evolucija. N9 je nabildan N8, vsak se mora pa sam odločiti ali bo doplačal za novosti kot so malček širši zaslon, boljša baterija, BT-Spen, pa še kar nekaj tega je. V vsakem primeru gre za vrhunski telefon, je nesramno drag, vendar vsaj ponuja nekaj za vloženi denar. IMHO najbolj raznovrsten telefon in edini za katerega je vredno toliko seči v žep.

Pohvalno je, da je tudi pri nas možna menjava staro za novo in dodaten bonus za že obstoječe Note uporabnike. Pri meni je ta bonus znašal 540 eur, tako da menjava niti ni bila tako pregrešno draga (doplačal 459 eur), pa še s prodajo starega se ni bilo treba ukvarjati s pacienti na bolhi in že to odtehta več kot jurja :) Za tiste, ki prvič kupujejo Note je morda še najbolj optimalno kupiti N8, ki se ga da sedaj dobiti že za petstotaka.

Primerjav verjetno ni vredno pisati, ker je že vse na YT in to že pred uradnim lansiranjem :) Res pa je, da je veliko tega na spletu bolj marketing sorte.

Če pa ima kdo specifična vprašanja se bom potrudil odgovoriti*.

*če bo le debata v okviru naslova teme in ne vse kaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Oktopusy

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Kar se tiče BT S-pena > odlična zadeva, ampak jo bo potrebno v prihodnje na področju "baterije" nadgraditi. Zadeva se hitro sprazni, mislim, da sem se igral slabe pol ure in je bila nula. Res da se napolni v nekaj sekundah, ampak zna biti moteče za tiste, ki bi to želeli uporabiti v poslovne namene pri kakšnih predstavitvah, v drugih primerih pa se zelo dobro obnese.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Tema mrtva:confused:
Kot bo kmalu Note serija.
Spet en velik kiks s strani Samsunga.o_O
Samsung Galaxy Note 9 S Pen problem
Pa folk še vedno tolk butast, da da zanj v prednaročilu 700€+ nekateri tudi po 1K:bonk:
In kot opažam vsaj na slo forumih so to eni in isti, kateri so bili že parkrat nategnjeni iz strani Samsunga, če ne prej pa, ko je bil tisti polom z Note 7 baterijo.
Pa jih ne izuči:bonk:
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
In katera firma nima težav ? Jaz bi bil butast, če bi šel nazaj na Huawei Mate serijo, glede na težave z Blutoothom. Note 7 je bil moj prvi Samsung. Do menjave nobenih težav, Note 8 je bil super in brez težav, Note 9 je bil v prednaročilu pod 500 eur in je špica telefon za ta dnar.

Ko oziroma če se mi pojavijo težave s Samsungom grem pa nazaj na Sony. V bistvu sem imel slabe izkušnje samo z Nexus 6P(baterija), in Mate 8 Blutooth problemi.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Dokler je novica iz ZDA ji ni verjet se ve zakaj... Lahko je plačan članek konkurence iz ZDA ;)
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
he he, tolk se je kadil od enga telefona, da tud gumbov v dvigalu ni bilo videti; še boljša pa je ta, da majo v stavbi čebre napolnjene z vodo :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.030
315
83
Goriska
Ne delaj tega, to je naredil kolega in mu je zal!

Mislim, da celo prodaja nota 9 sedaj, ker je rekel da bi rad imel nazaj p20 pro ali mate 20 pro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oktopusy

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ne delaj tega, to je naredil kolega in mu je zal!

Mislim, da celo prodaja nota 9 sedaj, ker je rekel da bi rad imel nazaj p20 pro ali mate 20 pro.
Ja mal me drži, da bi po parih letih spet preizkusil Samsunga, če so šli kaj naprej. Tista serija S(9,9+) me ne zanima, je pa tudi veliko negativnih kritih predvsem na baterijo v primerjavi s prejšnimi modeli, tako da pride v poštev samo serija Note ali pa naprej na Mate20PRO :geek:
En sodelavec ga ima in kar sem na brzino gledal ni slabo, kamera je tam tam, za baterijo je prezgodaj rečt, verjetno ni na nivoju Huaweiev predvsem na seriji Mate je bila nora, pen mi pa ni pogoj, ker ga nikoli nisem uporabljal na prejšnih serijah.
Res pa, da se nimam čez P20PRO kaj pritoževat, sedaj pol leta dela v nulo, samo malo sem se naveličal, pol leta je že kar velik:rolleyes:
Matea se pa sedaj par mesecev ne splača takoj kupovat, pa da slišmo še par prvih vtisev kako se obnese, mogoče po novem letu.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
180824-samsung-galaxy-note9-camera-comparison-results.png

https://www.soyacincau.com/2018/08/...rison-iphone-x-apple-huawei-p20-pro-malaysia/

Nekdo drugi bo drugače podal oceno, tretji spet po svoje, etc. Kot lastnik N9 lahko rečem, da morda res ni najboljši na področjih kot so fotografija in hitrost (čeprav dela več kot dobre fotke, laga tudi ni), kot skupek pa mu trenutno ni para in je sigurno najbolj vsestranski telefon.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
... Kot lastnik N9 lahko rečem, da morda res ni najboljši na področjih kot so fotografija in hitrost (čeprav dela več kot dobre fotke, laga tudi ni), ...
Ha, kaj mu pa potem sploh še preostane? Kot vem tudi kar se tiče vzdržljivosti baterije zaostaja za Huaweiom. To so pa tri najpomembnejše stvari.
Ja, če to reče en ponosni lastnik-fan Samsunga potem vemo kje smo.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Preostane mu to, da je trenutno najboljši telefon na trgu, ampak ni za otroke.

Me spominjaš na modele, ki pridejo v štacuno kupovat fršterker, prodajalec začne kazati Nad-e, McIntosh-e, ipd, tip pa pokaže Grundig in prav, tega bom vzel, saj gor piše 5000W :D
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Bolj je to, da se pregovarja o malenkostih. Vsi ti trije telefoni (al pa še Mate 20 pro zraven, pa še kir) so za 90% ljudi, ki jih imajo več kot dovolj. Ostalo je pa kaj pač nekdo specifično rabi in se za to pač odloči. Ali pa ljubezen do ene znamke.
Baterija je odkar so hitri polnilci, ki napolnijo telefon od 45min do 1h na max bolj kot ne nesmiselna tema (ker vse so pa tm nekje na teh top telefonih).
Hitrost procesorja je tudi samo za geeke pomembna, da se prerekajo kaj je hitreje in bolje. V osnovi pa na vseh dela vse podobno.
Itd, itd.