Samsung Galaxy J7 (2016)

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Pri navedenem telefonu (Samsung Galaxy J7) mi je iz osnovnega zaslona izginil podatek o trenutni temperaturi, vremenu in datumu za kraj kjer se nahajam. Kako ta podatek zopet dobim nazaj ?
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Zanima me ali je za Samsung Galaxy J7 (2016) še na voljo programsko (sistem Android) posodabljanje, ker se mi že dalj časa sistem ni posodabljal pa čeprav imam vklopljeno avtomatsko posodabljanje in odprt Gmail račun (trgovina Google Play). Prav tako se mi ne posodabljajo ostale aplikacije: YouTube, Klik,...…...
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Gmail oziroma (trgovina Google Play) GP nima veze z posodobitvami programske opreme-sistema.
Za posodabljanje aplikacij moraš v nastavitvah GP imet omogočeno ali samodejno posodabljanje ali moraš it ročno posodabljat aplikacije katere želiš.
Za posodobitve programske opreme pa ne verjamem, da se še kaj dogaja na tem telefonu, mogoče bodo prišli ven samo še kakšni varnostni popravki.
Tukaj pa moraš imet v nastavitvah programske opreme omogočeno samodejno posodabljanje in seveda kako želiš posodabljat ali samo preko wifi ali tudi preko mobilnih podatkov.
Za kaj več moraš bit bolj natančen in povedat katero verzijo telefona imaš: SM-J710FN ali F ali kaj drugega toda mislim, da sta bila tadva za evropo. In pa kateri PDA,CSC imaš naložen.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ja, če imaš FN potem imaš po vsej verjetnosti gor zadnji Francoski ROM XEF, ki je imel update 31.7.2017 za EU kasnejših posodobitev za ta model ni bilo.
Novejše posodobitve dobivajo samo še Indijski ROMi, za katere pa ne verjamem, da imajo nameščen slo jezik.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.056
-904
83
Lep pozdrav, tukaj so vsi rom gor, tudi jaz imam še prejšni telefon ta model, kupljen na Telemach.
Zadnji rom je 14.5.2019 in je android 8.1 , samo za spain je bil update 26.9.2019 .
Bi pa vprašala znalce : kje se vidi v file ki jih dol DL, da ima rom VOLTE, ta model naj bi podpiral to . Hvala za odgovor.

 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Zanimivo, da na nobeni uradni samsungovi strani oziroma na sammobile kjer so vsi uradni samsungovi romi ni tega FW.
Če lahko naj kdo od vaju vtipka na telefonu v tipkovnico kodo *#1234# pa napiše ali slika kaj mu je vrglo ven.

VOLTE ni odvisen "samo" od roma temveč tudi od operaterja. Na Telekomu za vklop storitve prek SMS-a: pošlješ SMS s ključno besedo VOLTE na številko 1918.
Na Telemachu pa zaenkrat podpirajo to funkcijo samo telefoni Huawei P30 in P30 pro.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.056
-904
83
Hvala za odgovor. Tako je pri mojem telefonu:
 

Priponke

  • samsung j7 2016.png
    samsung j7 2016.png
    325,7 KB · Ogledi: 203
  • Screenshot_20191107-180720_DeviceKeystring.jpg
    Screenshot_20191107-180720_DeviceKeystring.jpg
    44,9 KB · Ogledi: 189