Samsung Fold 3

stevekeating

Pripravnik
10. avg 2021
50
4
8
Zivijo,
Zanimam se za nakup omenjenega telefona…
Ali je opcija, da ga kje lahko za kak dan preizkusim, da vidim kako ga je dejansko imeti?
Hvala
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Nekaj časa nazaj je to ponujal Samsung preko HN in BB. Povprašaj.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jazvzdajle pišemniz njega.
Evo tale zgornji stavek je brez korekcije, da vidis rating napak pri pisanju na sprednjem zaslonu, pa nimam kravjih parkljev, imam ga pa ze od novega leta... mogoce sem se razvadil iz OP7pro. Da bi odpiral vsakic zaslon se ti ne da. Teza je skoraj dvojna... skratka ce res ves za kaj ga imas, beri kaj v konzoli narest na kaki linux masini. Drugace itak flagship, dela vse, samo naslednji pri meni ne bo dvojni.
Ce se odlocis zanj pa pod privat, bi ga tudi prodajal ce bo tvoja ponudba v resni visini, beri fer cena. Zascitne folije, pisalo in ovitek 2x dam zraven. Aja, pisalo dela sam ma tavelikem zaslonu pri foldu.
Ce te se kaj konkretno zanima pa vprasaj, napisem ce bom vedel.
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Zivijo,
Zanimam se za nakup omenjenega telefona…
Ali je opcija, da ga kje lahko za kak dan preizkusim, da vidim kako ga je dejansko imeti?
Hvala
Imeti ga je fino. Odvisno za kaj ga rabiš. Če kot KarEn za pisanje s sprednjega zaslona, potem ga preskoči. Fold se uporablja zaradi notranjega zaslona. Instagram ni več isti, jutuba tudi ne (ne uporabljam pretirano, se pa vidi razlika) .... Fotoapart je super, zaslona (oba) tudi, aplikacije pa tiste, ki jih pač potrebuješ in uporabljaš. Sicer odvisno katerega folda misliš kupit, ampak prejšnja generacija (telekomova roba, se pravi ta ki ga uporabljam jaz) ima malo bolj švoh baterijo. Če se uporablja več ur dnevno, ga je treba tudi dnevno polnit. Zadnja verzija ima menda boljšo baterijo. Jaz sem še dobil "hitri" polnilec (roko na srce, glede na to da je žvau se hitro napolni, v dobri uri), ne vem kako je z zadnjo verzijo.
Je pa težak, to je res, pa razklopljenega ne moreš pravljati z eno roko. Čitalec prstnih odtisov je na zagonski tipki, kar je super, ker se odklene z eno roko. Pri Notu je (bila) celo zame jeba odklepat, ker je bil senzor pod zaslonom, na spodnji strani (pa imam medvedje šape).
Ne uporabljajo pa vse aplkacije velikega zaslona, meni recimo ne uspe prepričati Telegram, da naj raztegne tekst čez cel zaslon. Je fina zadeva, ko notranji zaslon prepogneš pravokotno in imaš na spodnji polovici tipkovnico, na zgornji pa polje za tekst. Kolikor sem testiral, office paketi delujejo super.
Peresa ne dobiš zraven v paketu. Jaz sem vzel originalni ovitek na preklop (ni aktiven, ne vidiš kdo kličeob zaprtem telefonu) in je pero priloženo. Pero lahko uporabljaš samo na notranjem zaslonu, ker je malo tečno. Ta originalni ovitek malo razočara, za skoraj 90 eur bi pričakoval malo več. Za to ceno (in nižje) dobiš na spletnih trgovinah vsaj na uč precej boljše zadeve. Pero tudi ni aktivno, kot je to recimo pri Notu. Pisanje s peresom je pa (večinoma) tudi super. Aplikacija moje čačke kar lepo prepoznava. Je pa pač se potrebno malo učit pa prilagajat.
Zaščito za zunanji zaslon (ala gorila glass) dobiš, za notranjega pa tega luksusa ni. Zaenkrat ni videti, da bi ga kar intenzivna raba kaj motila. Moram pa še najti kakšno dobro varianto za čiščenje notranjega zaslona. Ni sile ampak občasno pa mastni odtisi motijo....