S.p. - Obvezna mesečna nakazila na banko?

pajos

Zelenc'
26. mar 2021
6
0
1
Pozdravljeni

Sem prvič na tem forumu, imam naslednje vprašanje in iščem pomoč.
Moja kolegica katera ima frizerski salon mi je rekla da mora enkrat mesečno položiti znesek denarja na svoj poslovni račun (denar katerega je zaslužila v tekočem mesecu). Ko ga položi, ga isti moment prenakaže na osebni račun.
Zanima me ali je res potrebno tako delati? Jaz razumem takole, da vse transakcije glede prelivov vodi računovodja in na podlagi tega se plačujejo davki in ostale obveznosti.
Tudi poslovni ali osebni račun je v bistvu enaka stvar.
Zanima me kako se dela da bi bilo čim bolj enostavno in da nimaš težav s strani davčne ...

Hvala za pomoč.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Glede na njeno prakso dejansko ne potrebuje dveh transakcijskih računov. Poslovne knjige ji računovodja itak vodi na podlagi izdanih in prejetih računov, ki jih predloži računovodji. Če pa hoče nek red in ločenost privat in poslovnih transakcij, pa je tako bolje kot ona počne (ima pa s tem seveda tudi povezane dodatne bančne stroške).

Tej na spodnjem linku je koristilo to, da denarja od dejavnosti ni polagala na poslovni račun. Je tako uspela prepričati tožilstvo, da denar ne izvira iz nezakonite dejavnosti njenega moža policaja, ampak da izvira iz njene frizerske dejavnosti.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Meni računovodja nikoli ne rekel, da naj gotovino obvezno polagam na poslovni TR.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Točno to je en od razlogov zakaj sem še vedno na s.p.-ju.

Torej je vprašanje sedaj ali ima tista kolegica zgoraj s.p. ali d.o.o.
 

pajos

Zelenc'
26. mar 2021
6
0
1
Točno to je en od razlogov zakaj sem še vedno na s.p.-ju.

Torej je vprašanje sedaj ali ima tista kolegica zgoraj s.p. ali d.o.o.
Hvala vam za odgovore. Moja kolegica ima s.p. Omenila mi je tudi da jo je pri prejšnjem pregledu davčna inšpektorica povprašala ali polaga denar na poslovni račun. Jo je samo povprašala ... Ma tile davčni inšpektorji tudi ne vejo vsega ...
Zanima me glede polaganja na poslovni račun, ali to piše kje v uradnem listu , če je to potrebno ali ne?
Mi lahko daste kakšen link kje bi se to lahko razbralo?

Hvala vam za pomoč
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
Hvala vam za odgovore. Moja kolegica ima s.p. Omenila mi je tudi da jo je pri prejšnjem pregledu davčna inšpektorica povprašala ali polaga denar na poslovni račun. Jo je samo povprašala ... Ma tile davčni inšpektorji tudi ne vejo vsega ...
Zanima me glede polaganja na poslovni račun, ali to piše kje v uradnem listu , če je to potrebno ali ne?
Mi lahko daste kakšen link kje bi se to lahko razbralo?

Hvala vam za pomoč

pri s.p. ti sigurno ni potrebno nič polagati. Denar je tvoj in z njim prosto razpolagaš.
Če želiš striktno ločiti poslovanje in osebne finance pa lahko polagaš.
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
Pozdravljeni

Sem prvič na tem forumu, imam naslednje vprašanje in iščem pomoč.
Moja kolegica katera ima frizerski salon mi je rekla da mora enkrat mesečno položiti znesek denarja na svoj poslovni račun (denar katerega je zaslužila v tekočem mesecu). Ko ga položi, ga isti moment prenakaže na osebni račun.
Zanima me ali je res potrebno tako delati? Jaz razumem takole, da vse transakcije glede prelivov vodi računovodja in na podlagi tega se plačujejo davki in ostale obveznosti.
Tudi poslovni ali osebni račun je v bistvu enaka stvar.
Zanima me kako se dela da bi bilo čim bolj enostavno in da nimaš težav s strani davčne ...

Hvala za pomoč.
bil je en zakon za gotovino, da se položi denar 1x mesečno na trr iz blagajne, sam se mi zdi da ni več v veljavi, je pa z vidika varnosti boljše da položi na biloker račun kot ga met v blagajni/sefu (če ima poslovni prostor seveda)
 

pajos

Zelenc'
26. mar 2021
6
0
1
Računovodji konkretno olajšaš delo.
Ne razumem v čem konkretno računovodji olajšaš delo?
Konkretno za frizerja: Računovodja dobi izpisek vseh izdanih računov katere je frizer izdal, dobi izpisek vseh izdanih računov iz banke katere je bilo potrebno plačati in to so vse transakcije katere so pomembne za vodenje poslovanja. Vse to lahko delaš če polagaš ali ne polagaš denar na poslovni račun.
Zato mislim da je polaganje denarja na poslovni račun eno dodatno delo. Pomembno je edino da imaš sredstva na poslovnem računu, da lahko plačuješ račune (izdatke, kateri te bremenijo). Na poslovni račun teoretično položiš denar enkrat letno, pomembno je da bo dovolj denarja za plačevanje obveznosti.
Ali se motim?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Sem spregledal, da gre za mesečno nakazilo.
Potem je to dve dodatni knjižbi.