S kako grobim papirjem brusiti stene?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Pred malanjem stanovanja moram prej z jubolinom pokitati kar nekaj razpok v stenah in nakaj okrušenih vogalov. Jasno mi je, da je treba potem lepo pobrusiti to kitanje. Ampak ne bi rad, da se bo po malanju videlo vsako površino, ki je bila kitana. Torej, kako grob (katera številka) brusni papir uporabiti, da bo po malanju izgledalo vse enakomerno.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Hm, s kako 200tko. Sem že nkrat brusil pa se ne spomnim točno gradacije. Rajš vzemi bolj finega pa da dlje brusiš kot pa da s pregrobim narediš raze.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Živijo

Jaz sem celo predsobo izravnal z izravnalno maso ki jo je seveda potem tudi potrebno pobrusiti. Poleg tega je bilo potrebno še pokitat nekaj lukenj. Kit sem najprej brusil z malo bolj grobim da sem zglihal z steno potem pa vse skupaj z izredno finim vendar se številke ne spomnim. Sem kupil kar po občutku drugače pa ti v kakem merkurju radi svetujejo. Ven sicer da sem imel na vibraciskem brusilniku tako fin šmergl da sem ga vsake toliko spihal z kompresorjem da je je očistil prahu saj mi je neumno kupovati na tone šmergla. Je pa res da sem imel kar nekaj deset kvadratov za pobrusit. Skratka mal pošlataš pa sam oceniš koliko bi lahko pustilo rajs. Pa še en nasvet. Če boš delal na roke brusi z krožnimi gibi in ne stalno v isto smer (vertikala, horizontaja, diagonala, ... Skrata od točke A do B in nazaj).

LP M
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
80 ali 100.
Samo če nimaš cele stene kitane, se bo definitivno poznalo tam, kjer je kitano, ker bo bolj gladko.
Malo popraviš vtis, če beliš z bolj gosto maso.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
No, točno to sem mislil. Ne smem preveč zgladit ker se bo takoj opazila kitana površina. S preveč grobim pa spet ne smem, ker se bodo videle raze. Z bolj gosto barvo bi pomoje še največ naredil.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
nič se ne bo zapacal. oz. ko se, vdariš 3x gor, pa vse dol pade. Če se recimo zakita ena mala površina, se ta dobro zbrusi in pobarva cela stena. Potem se ne vidi kje je bilo popravljano. Pa bolj gosta barva naj bo
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz imam za zbrusit še neki knaufa na stopu, pa si bom menda res šla kupit to mrežico, ker s šmirglom drgnit je hudič. Dvakrat trikrat potegneš pa je papir zapacan. Sicer stepanje le tega pomaga, sam to moraš delat non-stop. S tem, da grem jaz to delat skozi okno, ker noter se lahko zadušiš od tega finega prahu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
KUPI 100-KO.

dA SE DOBITI 'NATAVEK' ZA ŠMRIGLE PAPRI (DOLŽINE KAKIH 20 CM) - cenovno nekje 12 EUR, potempa nabaviš papir na metre (če imaš celo sdtanovanje kakih 5 metrov bo ravno prav ).

Seveda če boš drgnil na roke. Je pa tako...če je narejeno kot se šika praktično nimša kaj brusit (takrat tudi paprija ne rabiš dosti)...če je bolj tak tak...pač drgneš.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
wink-1.gif