S čim se brijete

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja ja kr. Samo ne potem tu gor jokat da ne reže. Maščobe se pa v današnjih časih z današnjo moderno tehnologijo da odstranit tudi s kakšno drugo stvarjo kot pa samo s vročo vodo:fredi:
In je malo razlika med vročo in toplo.

(nisem mogel zdržat) ,
- Če današnji nož ne zdrži 100 stopinj, je za en kurtz! Al je otročji, ali plastičen ... ne rečem za navadna ogljikova jekla kot so jih imeli pred sto leti, toda danes !?? :oops: ? Ob današnji metalurgiji?
- Naslednje, kar se maščob tiče, je daleč najučinkovitejši natrijev lug ali pa bolj življenjska soda, kar vse poznamo vsaj 150 let ... vsi moderni nadomestki z encimi itd so samo - pač nadomestki, daleč daleč od originala.

Dejstvo je, da je nož treba negovati in ga imeti čistega. ( Ravno zaradi tega ne maram japonskih nožev, saj jih je nemogoče imeti čiste ... ) , maščoba je pa tu zelo moteča, sploh pri brivnih klinah. Lahko se greš nevemkako kemijo, pa bo tu vroča voda še vedno od vsega najboljša. Nismo več v 1930. letih, ko pri nožih niso poznali drugega kot ferit in martenzit ...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Nisi mogel zdržat, pol ti pa pozn pride.
Enkrat tlačiš zraven najnovejšo metalurgijo drugič si pa spet 100let nazaj sedaj se pa odloči kaj bi rad.
Najboljše "nože" so delali par sto let nazaj pa ne pomaga nobena današnja metalurgija, kot ne odstranjevanje maščobe. Pojdi do enega dobrega starega mesarja pa ti bo on razložil kako se negujejo rezila. :fredi:
Tako da sedaj spet dobro premisli kaj boš napisal pa upam, da boš zdžal malo dalj časa:valjamse:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nisi mogel zdržat, pol ti pa pozn pride.
Enkrat tlačiš zraven najnovejšo metalurgijo drugič si pa spet 100let nazaj sedaj se pa odloči kaj bi rad.
Najboljše "nože" so delali par sto let nazaj pa ne pomaga nobena današnja metalurgija, kot ne odstranjevanje maščobe. Pojdi do enega dobrega starega mesarja pa ti bo on razložil kako se negujejo rezila. :fredi:
Tako da sedaj spet dobro premisli kaj boš napisal pa upam, da boš zdžal malo dalj časa:valjamse:

Mislim da sem jaz tisti, ki bom mesarju razložil glede nožev. To kar pa ti poizkušaš pokazati, je pa neka stara urbana legenda. Pa - da so pred par sto leti delali najboljše nože, je tudi urbana legenda, z zelo romantičnimi začimbami :valjamse:.
Kar se brivnih rezil tiče, ( o tem je tema), pa isto. Sto stopinj jim nič ne more. Dvestopetdeset pa že ...

Sedaj te imam pa dovolj.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Mislim da sem jaz tisti, ki bom mesarju razložil glede nožev
Sedaj te imam pa dovolj.

Pa ti boš kermu kaj razložil. Ti zase ne veš kaj boš šele drugim razlagal, pojd spat. A veš kdaj sem že jaz imel tebe dovolj tako da boljš, da se nehaš brukat tle z nekimi urbanimi legendami, ker če kdo tukaj buzerira si to ti.
Tako da nehi buzerirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Jaz se z 'novodobno kartušo' vedno brijem kontra (drugače pač ni 100% pobrito, in se čez par ur že čuti). Pa nism nič nežen. Potegnegm orenk in to je to. Če je nova karzuša, 1x ali 2x, če ni, 3x. Vse skupaj traja manj kot minuto.
Z električnimi je bilo vedno dlje, pa nikoli tako u nulo. Pa sem probaval mesece. Koža se je hitro navadila, jaz pa nikoli ne, da ni bilo do konca pobrito.

Jest sem dons skor do popolnosti gladko obrit z 88 let starim Gillettom in Astra želetko brez vlečenja kontra. Toliko o napredku novodobnih kartuš. Je pa res, da če bi na tole šaltal direkt iz kartuš, bi bil masaker, ker je želetka odprta in ne odpušča pritiskanja v kožo kot kartuša.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako, Lidl čip-šit je šel nazaj, enostavno ni to-to. Bom kar lepo isti čas porabil za mokro britje pa bo spet ritka-ritka. :)

Me je pa presenetila na blagajni - kaj pa je vzrok vračila? sem rekel ni rezultat takšen kot bi ga pričakoval in pravi potem ne dela - "Jožica" daj na uničenje - ne dela. :eek:
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
KSZ

Cca 25 let (v povprečju 5,5x na teden) sem na žilete sensor excel. So drage, a sem zadovoljen z rezultatom. Delajo pa najboljše na gelu (pena mi ni OK). Zadnjih par let kupujem najcenejšega v Müllerju (nekaj od wilkinsona).
Sem vmes probaval nekaj, a vse je bilo slabše.

Ima Hofer/Lidl kaj podobnega tem "žiletkam" - sensor excel?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Jest sem dons skor do popolnosti gladko obrit z 88 let starim Gillettom in Astra želetko brez vlečenja kontra. Toliko o napredku novodobnih kartuš. Je pa res, da če bi na tole šaltal direkt iz kartuš, bi bil masaker, ker je želetka odprta in ne odpušča pritiskanja v kožo kot kartuša.
Imam tude eno tako staro, pa jebiga, obrije slabše in traja dlje časa, ker moraš biti pazljiv (vsaj bilo je tako, ko sem se nazadnje z njo igral). In še nobena, niti stara, niti kakršnakoli kartuša mi ni OK obrila, če nisem kontra vlekel. Ampak to je normalno, jasno je, da nimamo vsi enakih meril, kaj pomeni bit obrit "v nulo".
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Seveda. Pri stari šoli je ogromno odvisno od želetke, ki jo uporabiš in če ne vlečeš kontra, seveda nisi pobrit popolnoma z nobeno stvarjo. Se pa z nekaterimi da temu zelo približat. Smo mel v vojski enega freeka od poveljnika, ki je zahteval popoln baby face. Prasec je z vato vlekel kontra in dajal povrate.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Probal vse mogoče, elektrika 3 rezila 5 rezil,... pa je najboljša čist klasika britvice, pa držalo brez ščita, je pa treba mirno roko, da se ne porežeš :) Je pa res da se v povprečju brijem enkrat na teden.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če se briješ samo 1 x na teden, nimaš kaj sanjati o električnih mašinah. Boga zahvali da bi bilo še dolgo tako.
Električne ropotulje so delane za dece ki se morajo tesati po obrazu največ pol ure pred sexom - sicer od akcije ne bo nič :oops: .

Sicer bo Pusy (al osmeropusy ali kako že?) zabavljal da ni res ter da naj grem raje lisice v hosto lovit, samo da bi on imel mir - toda ne, jaz pravim tako. Če imaš nežno bradico, pač delaš na mokro, že tako je vse skupaj aklih. Če imaš pa star stržen, potem pa je včasih še avtogeno z acetilenom premalo. :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Seveda. Pri stari šoli je ogromno odvisno od želetke, ki jo uporabiš in če ne vlečeš kontra, seveda nisi pobrit popolnoma z nobeno stvarjo. Se pa z nekaterimi da temu zelo približat. Smo mel v vojski enega freeka od poveljnika, ki je zahteval popoln baby face. Prasec je z vato vlekel kontra in dajal povrate.

E, vidiš, to je to. Če se dobro obrijem v kontra lahko še čez par ur z vato v kontra potegnem. To je zame edino prvo britje. Drugače se zjutraj obrijem, zvečer pa z strniščem uničujem ovratnike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver