S čim se brijete

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mladenič, da si nauš kej naredu. :cool:

Dlaka je trda, vsaj tako kot klinček :p ampak pač raste bolj počasi. Sem pa vseeno vesel, da je tako, vsaj ne zgledam kot Tomaž Kavčič na reklamah, če ga ne napudrajo dovolj. ;)
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Jaz se lih ene 3-4 na leto :D
Ko je res od sile. Takrat najprej z električnim za striženje (brez nastavka), nato pa še čez z enim philipsom z tremi glavami (kupil še kot mulc). Res da sem potem par dni pikast, sam za parkrat na leto se potrpi :D
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Razumem, da nosiš brado, zakaj pa se potem sploh obriješ? Kam pa daš vmes "županovo uš"? :)

Še vedno ni nihče odgovoril kaka je tehnika britja z elektriko - tri okrogle kajjazvemkaj "glave". Levo-desno, gor-dol ali krožno, ali???
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sem pa tja naokoli po ksihtu, ane :D. Saj pa tud za sex ne pišejo točno metodologije pravilnega dela ... važno da sta na koncu oba srečna.

Zanimivo je, da v navodilih za Phillipsa pišejo, da se mora obraz "navaditi" na ta način britja, torej bo dober rezultat šele po kakih dveh tednih od začetka uporabe ... tako nekako tam piše :D.
Nikoli si nisem mislil, da se bo dlaka prilagodila rezircajgu, bi prej rekel da se bo moral rezircajg njej. :valjamse:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
da v navodilih za Phillipsa pišejo

Pravi dec ne bere navodil. ;)

Sicer pa tudi v sexu je treba kdaj kamasutro pogledat - ane. :fredi:
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
pomojem mislijo s tem da se mora koža navaditi, ne toliko dlaka.
Ker prvič si pikast ko pubertetnik, če pa potem konstantno ponavljaš, se boljša
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Priznam, po vratu philips po deseteltju uporabe, pušča dlake. Očitno imam še puh,kljub 4 križem.
Ko je bil nov, je bil bolj temeljit tudi po vratu. Mogoče bo z novimi glavami tudi.
Izkušnje pred philipsom.
Dedek se je ob nedeljah bril s klasično želetko, penzlom in zajfo. foter se je bril z braunom na mrežico. Jaz sem začel z giletko, pa sem tiste najstniške mozolje lepo rezal, pa še noben me ni "učil" vlečenja in če imam še kaj spomina, po vratu vlekel narobe (od vrha dol namesto od spodaj gor). Tisti ki se birijete z zletko veste kaj sto pomeni.
Potem se nekajkrat bril s fotrovim braunom, pa je bil tudi površen pa še tiste mrežice skoz paziti kdajjo strgaš. Potem sem enkrat pristal v trgovini in kupil phipsa na kabel, ki je bil "200" mark, na baterijo je bil 2x toliko. , jgb.. reklama naredi svoje, gorenjski tošel pa tud.

Čez desetletje sem od znanca kupil nekajkrat rabljenega "cool skina" (niustrezal njegovi koži in se ga je znebil) na baterije s katerim se sedaj že tudi brijem skoraj deseteltje. In glave na njem so se začele drobit, reže slabo in bo treba spet odpret gorenjski tošel. Tokrat na ebayu za 3 evre. pa da vidim če bo poceni nakup, soliden nakup. Feedbacke nima slabe, je pa res da so feedbacki takoj po nakupu in ne nekaj let po nakupu.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Glej kaj je hanzi napisal. 10 let fura glave pa se čudi da mu tatenkih dolgih ne pobere. :S
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, jaz tudi pravim da nekje na dve leti. Pa - saj jo slišiš. Ko je nova in še vsaj eno leto tako, prav "poje", ima močan kovinski prizvok in dejansko reže. Obrit si v pol minute, greš samo enkrat skozi. Potem se pa že opazi, da je skrhano, drgneš 3x, 4x po istem mestu, da je pobrito. Potem si prav zaželiš aftershave, da ti razkuži razdraženo kožo ... :oops:

Treba jo je prati pod vročo vodo, ker je največji problem maščoba iz kože, ki ti zapacka mrežico. Jaz jo tu in tam kar prekuham za par minut, če filips pravi da zdrži - potem naj kar zdrži! Potem pa operem z alkoholom in je spet nova.

Mislim da je po kakih dveh letih že tako znucana, da se gre po novo - stvar rešena. Seveda je razlika, če se briješ vsak dan ali pa samo v nedeljo zjutraj ko greš k maši ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, aftershave ... včasih sem kupoval Harley Davidsona, onega višnjevo rdečega, ko ga niso več imeli, nisem več našel nadomestila. Sedaj če se že zgodi da rabim, se oplahnem kar z alkoholom, toda kot že rečeno zgoraj, odkar nisem več na Braunu, ga skorajda ne rabim več.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Priznam, po vratu philips po deseteltju uporabe, pušča dlake. Očitno imam še puh,kljub 4 križem.
Ko je bil nov, je bil bolj temeljit tudi po vratu. Mogoče bo z novimi glavami tudi.
Izkušnje pred philipsom.
Dedek se je ob nedeljah bril s klasično želetko, penzlom in zajfo. foter se je bril z braunom na mrežico. Jaz sem začel z giletko, pa sem tiste najstniške mozolje lepo rezal, pa še noben me ni "učil" vlečenja in če imam še kaj spomina, po vratu vlekel narobe (od vrha dol namesto od spodaj gor). Tisti ki se birijete z zletko veste kaj sto pomeni.
Potem se nekajkrat bril s fotrovim braunom, pa je bil tudi površen pa še tiste mrežice skoz paziti kdajjo strgaš. Potem sem enkrat pristal v trgovini in kupil phipsa na kabel, ki je bil "200" mark, na baterijo je bil 2x toliko. , jgb.. reklama naredi svoje, gorenjski tošel pa tud.

Čez desetletje sem od znanca kupil nekajkrat rabljenega "cool skina" (niustrezal njegovi koži in se ga je znebil) na baterije s katerim se sedaj že tudi brijem skoraj deseteltje. In glave na njem so se začele drobit, reže slabo in bo treba spet odpret gorenjski tošel. Tokrat na ebayu za 3 evre. pa da vidim če bo poceni nakup, soliden nakup. Feedbacke nima slabe, je pa res da so feedbacki takoj po nakupu in ne nekaj let po nakupu.

Briješ v smeri rasti dlak, to je pa od deca do deca različno, jest recimo imam po faci podobno veliko vrtincev kot po glavi, potem pa če res hočeš baby face in če imaš res roko, pa novo klinco, obriješ še kontra. Meni se največkrat ne da s tem ubadat, ker za kontra je pa treba bit nežen, nima veze, al s klinco al pa s novodobno kartušo. Imaš pa s klinco mal več kontrole nad mehkostjo britja.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Tokrat na ebayu za 3 evre. pa da vidim če bo poceni nakup, soliden nakup.
Še vedno gorenc in potem pričakuješ čudeže.
Malo denarja, malo muzke. Za deset let ne bo, mogoče za 10 dni:fredi:

Jaz jo tu in tam kar prekuham za par minut, če filips pravi da zdrži - potem naj kar zdrži!...

Nobena klina, noben nož... se ne kuha, pere...v vroči vodi pa naj reče kdor hoče, posebej pa filips;)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Motiš se. Phillipsove glave se perejo v vroči vodi. Ravno zaradi problema s človeško maščobo ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, "Nobena klina, noben nož..." - tisto je pa urbana izmišljotina. Sploh v današnjih časih, ko imamo moderno metalurgijo.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja ja kr. Samo ne potem tu gor jokat da ne reže. Maščobe se pa v današnjih časih z današnjo moderno tehnologijo da odstranit tudi s kakšno drugo stvarjo kot pa samo s vročo vodo:fredi:
In je malo razlika med vročo in toplo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Briješ v smeri rasti dlak, to je pa od deca do deca različno, jest recimo imam po faci podobno veliko vrtincev kot po glavi, potem pa če res hočeš baby face in če imaš res roko, pa novo klinco, obriješ še kontra. Meni se največkrat ne da s tem ubadat, ker za kontra je pa treba bit nežen, nima veze, al s klinco al pa s novodobno kartušo. Imaš pa s klinco mal več kontrole nad mehkostjo britja.

Jaz se z 'novodobno kartušo' vedno brijem kontra (drugače pač ni 100% pobrito, in se čez par ur že čuti). Pa nism nič nežen. Potegnegm orenk in to je to. Če je nova karzuša, 1x ali 2x, če ni, 3x. Vse skupaj traja manj kot minuto.
Z električnimi je bilo vedno dlje, pa nikoli tako u nulo. Pa sem probaval mesece. Koža se je hitro navadila, jaz pa nikoli ne, da ni bilo do konca pobrito.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Demz
sem pisal hrvatu ki je na ebayu pustil negativno oceno, in pravi da pogon ne požene rezila in da je uporabil samo zunanji krog ( ta ki drsa po koži). Hudič je da imam sam isti aparat (5465). pa smo tam. od tega aparata sem jaz v cool skin ponucal zunanje del glave, ker se mije na cool skiknu začel drobiti. notranji del glave pa ni zamenjliv ker je drugačen "zobnik" in ne požene rezila.