Ryanair zanesljivost

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Januarja bi letel na Tenerife in imam najcenejšo opcijo preko Benetk z Ryanairom za cca 80 EUR. Za isti denar sicer letim iz Munchna z eurowings, samo imam pa dvojno pot. Berem, da Ryanair na veliko odpoveduje lete, vedno so neki problemi in odpovedi. Ne morem se odločit ali naj reskiram z njimi ali naj grem raje z Munchna. Vaše izkušnje?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Glej predvsem na to, kakšna je alternativa, če ti odpovejo let. Če letijo vsak dan, je ok, če dvakrat tedensko, zgubiš vsaj dva dneva.
Eurowings je del StarAlliance, kar ti da precej več možnosti, vključno z zate brezplačnim reroutingom. Da ne govorimo o odnosu do stranke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Januarja bi letel na Tenerife in imam najcenejšo opcijo preko Benetk z Ryanairom za cca 80 EUR. Za isti denar sicer letim iz Munchna z eurowings, samo imam pa dvojno pot. Berem, da Ryanair na veliko odpoveduje lete, vedno so neki problemi in odpovedi. Ne morem se odločit ali naj reskiram z njimi ali naj grem raje z Munchna. Vaše izkušnje?
Tudi jaz gledam to destinacijo v januarju. Iz bergama za 24eur...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
To se ne splača nikakor. Potem je bolje it iz Munchna. A si mislil it z avtom?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Poglej Iberio iz benetk preko madrida (dober timing, kratek prestopni cas). Verjetno ne bo ravno 80 eur, dosti drzazje pa verjetno nebo. Nekateri so leteli za 180 eur, jaz poleti za cca 220.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za isti denar bi jaz letel raje iz Munchna. Košta te sicer par deset eur več za pot, a imaš vsaj mir pred nekaterimi čudnimi Ryanirovimi metodami. Za 100 ali 150 eur več po osebi pa verjetno ne.

Sicer je pa tako: jaz sem letel za krompirjeve počitnice z Ryanairom v Barcelono. Bil sem kar malo prestrašen, glede na vse povedano o Ryanairu, a je šlo vse ok. Bilo je sicer dobre pol ure zamude, a to (in še huje) se mi je zgodilo tudi pri Lufthansi. Za prtljago niso težili oziroma sploh niso gledali dimenzij. Itak imajo od prvega novembra zdaj nova pravila in je skoraj treba vzeti priority boarding. V Barceloni so imeli celo jetway, kar je prišlo prav, glede na to da je padal dež, v Benetkah pa Ryanir klasika, avtobus do aviona (no ja, ponavadi ima tudi Adria to). Parkirali smo na letališču v Benetkah, morda 100m od terminala in ni bilo pretirano drago (59 eur za 5 dni). Vsekakor ceneje kot kombi iz lj za 4.

Za naprej bom raje iskal kaj drugega, razen če bo res ful ugodneje. Saj če pri Ryanairu prišteješ vse, kar moraš vzeti da se normalno pelješ, ni več tako poceni (priority, rezerviran sedež in še kaj).
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
ne vem zakaj taka drama z ryanairom... letim že nekaj let vsako leto iz Trevisa oz Benetk v Barcelono in Berlin... nikoli nobenih problemov. Parkiranje v Benetkah dober kilometer od letališča 5 dni 30EUR pripeljejo te direktno pred vrata letališča in tudi iskat te pridejo točno tja. Po želji ti še med tem avto operejo cena ni pretirana...
nobenih čudnih metod še nisem doživel z njimi razen da srečka nikoli ne zadane... prtljage še nisem videl da bi jo merili v vrsti pa stojim tako na adriji kot lufthansi...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
A pa kaj bereš novice? Vsak dan je par letov odpovedanih že par mesecev, ker osebje na različnih lokacijah štrajka.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
bereš novice o članu Star Alliance Adria Airways... hočem povedat da se zgodi vsakemu

kljub novicam sem v zadnjih treh mesecih prišel kamor sem moral priti z ryanairom
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ne berem novic, berem forume in skupine na fb, kjer se dnevno oglašajo ljudje in se pritožujejo nad ryanairom.

No zdaj si prišel, mogoče pa enkrat ne boš.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
se dnevno oglašajo ljudje in se pritožujejo nad ryanairom.

Ryanair je imel probleme predvsem zaradi strajkov, v ostalem pa se kaj dosti ne razlikuje od ostalih prevoznikov. Zaradi nove strategije, overbookinga in podobno kar prakticirajo vsi prevozniki je verjetnost za odpadli let priblizno enaka. Sploh ce govorimo Ryanair vs Eurowings ki je tudi low-coster.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Vem, sem tudi napisal v prvem postu zakaj ne bi letel z njimi. Nočem, da mi dva dni pred težko prigaranim dopustom odpovejo let za celo familijo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Jaz bi se izogibal predvsem Benetk. Štirikrat letel, štirikrat vreme za posrat, da smo vzleteli s par urno zamudo in potem zamudili povezavo naprej. Pa kolikor komu pripovedujem, so v Benetkah večinoma imeli nesrečo z vremenom ... nekaj zacumpranega je nad njimi očitno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Ne vem s katerega konca slo si in kako rad se cijaziš, meni recimo z Gorenjske ni problem kadarkoli skočit do Benetk, medtem ko se mi niti približno ne da drajsat čez Avstrijo do Munchna.
Ryanair gre tudi meni na qratz maksimalno, za vsak let pošlje 80 mailov, v enem mesecu od rezervacije do leta 16x spremeni politiko o velikosti prtljage, na avionu vsakih 5 minut pridrajsa mimo, 3x s sendviči, 6x z napitki, 8x parfumi, za finale pa še prodaja srečk,....ampak,....v zadnjih nekaj letih z njimi, iz Benetk (Treviso) in iz Milana (Bergamo), nikoli nobenega problema, tudi pri prtljagi ni nihče kompliciral, vedno plačam za 1 velik kufer in 2 kabinska, imel pa sem poleg še 4 nahrbtnike, voziček marelo, torbico in dva jahača, nikoli nobenega problema. Tudi zamude ali odpovedi ni bilo nikoli.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
no, jest v benetkah nisem imel se niti enkrat slabega vremena, niti kakrsne koli zamude (edino 20 min proti lizboni.. ce to steje kot zamuda). tako da ocitno kakor naletis.