RTVSLO - premalo oglašuje dobre oddaje

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
Večinoma kritiziramo slabo rtvslo, vendar imajo nekaj super oddaj in jih ne znajo oglaševat, oziroma jim dat nek železni termin, da bi se prijele, ker glavno je, da je neka oddaja vedno o istem času. Tako sedaj gledam to dobro uro in imajo temo - znanost - o vodi, super zanimiva oddaja in verjamem, da večina nima pojma, kdaj je to na sporedu. Včasih sem slučajno ujel ugriznimo znanost, tudi super oddaja, zatem fantastična oddaja muzikajeto, bi jo večkrat gledal, vendar nimam pojma, kdaj je na sporedu, ne da pa se mi vsak dan prečesavat spored. Res mi je škoda, da toliko dobrih poučnih simpatičnih oddaj pade skozi, zaradi neuztreznega oglaševanja in nenehnim spreminjanjem terminov. Tudi tisti na lepše je fajn, vendar se mi zdi, da je že bil na sporedu vsak dan v tednu, kot da bi se trudili, da se ljudje ne bi navadili na neko oddajo.
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
tam zgubiš takoj veselje, ko tako šteka in tudi tam ne bo v kopici oddaj našel te, ki je trenutno na slo2
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
Prava ideja je vedno čet. 21:30. Je nek red...

Če se fuzbal začne ob 20:45 je to optimalni termin.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik spanspan pravi:
Večinoma kritiziramo slabo rtvslo, vendar imajo nekaj super oddaj in jih ne znajo oglaševat, oziroma jim dat nek železni termin, da bi se prijele, ker glavno je, da je neka oddaja vedno o istem času. Tako sedaj gledam to dobro uro in imajo temo - znanost - o vodi, super zanimiva oddaja in verjamem, da večina nima pojma, kdaj je to na sporedu. Včasih sem slučajno ujel ugriznimo znanost, tudi super oddaja, zatem fantastična oddaja muzikajeto, bi jo večkrat gledal, vendar nimam pojma, kdaj je na sporedu, ne da pa se mi vsak dan prečesavat spored . Res mi je škoda, da toliko dobrih poučnih simpatičnih oddaj pade skozi, zaradi neuztreznega oglaševanja in nenehnim spreminjanjem terminov. Tudi tisti na lepše je fajn, vendar se mi zdi, da je že bil na sporedu vsak dan v tednu, kot da bi se trudili, da se ljudje ne bi navadili na neko oddajo.


Če te je res všeč ,si boš oddajo že poiskal. Kaj misliš, da ti bo servirano vse na pladnju.
evil.gif
 

Blankman

Pripravnik
2. sep 2007
290
0
16
Program NP Musar:

...
Marketing – Promocija

Promocija obstoječih programskih vsebin TV Slovenija je zagotovo področje, na katerem se
lahko in se tudi mora narediti največji preskok v kakovosti in modernizaciji.
Moderna promocija programa mora namreč:
- Identificirati ciljno publiko, ki jo program nagovarja,
- Identificirati način, s katerim bo napovednik za program prepričal ciljno publiko (a
tudi ostale), da si ga bodo ogledali,
- Napovednik mora podati celostno in zanimivo zgodbo,
- Grafična obdelava napovednika mora biti prilagojena vsebini, gledalcem, mora pa
tudi ponujati ustrezno razpoznavnost – gledalci morajo vsaj iz zaključne grafične
podobe vedeti, na katerem programu (in kdaj) se bo promovirana vsebina
predvajala.
Trenutna promocija ne prepriča k ogledu vsebin, saj so napovedniki vsebinsko nedodelani,
grafično neenotni, predvsem pa je izbor promoviranih programskih vsebin
nereprezentativen.
Takoj je treba spremeniti pristop k produkciji napovednikov:
- Pripraviti prečiščene sezname vsebin, ki se jih bo promoviralo, spremeniti tipologijo
napovednikov (epizodična promocija za velike oddaje lastne produkcije in ne
generična promocija),
- Pripraviti vsebinski povzetek s strani programskega oddelka za vsako programsko
vsebino in za vsak napovednik,



RTV Slovenija - Sodobna radio in televizija

19
- Stremeti k presežkom v promociji – za večje projekte (kot na primer Olimpijske igre)
je potrebno napovednike tudi posneti in jih predstaviti kot samostojne kvalitetne
produkcijske izdelke,
- Revidirati je potrebno grafično in zvočno obdelavo napovednikov in zagotoviti večjo
enotnost in prepoznavnost.
Kot rečeno, ima TV Slovenija v promociji lastnega programa velike rezerve, ki jih je treba čim
prej začeti izkoriščati.
-------------------------------------------------

Očitno bo zdaj bolje
smile-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik spanspan pravi:
Večinoma kritiziramo slabo rtvslo, vendar imajo nekaj super oddaj in jih ne znajo oglaševat, oziroma jim dat nek železni termin, da bi se prijele, ker glavno je, da je neka oddaja vedno o istem času. Tako sedaj gledam to dobro uro in imajo temo - znanost - o vodi, super zanimiva oddaja in verjamem, da večina nima pojma, kdaj je to na sporedu. Včasih sem slučajno ujel ugriznimo znanost, tudi super oddaja, zatem fantastična oddaja muzikajeto, bi jo večkrat gledal, vendar nimam pojma, kdaj je na sporedu, ne da pa se mi vsak dan prečesavat spored. Res mi je škoda, da toliko dobrih poučnih simpatičnih oddaj pade skozi, zaradi neuztreznega oglaševanja in nenehnim spreminjanjem terminov. Tudi tisti na lepše je fajn, vendar se mi zdi, da je že bil na sporedu vsak dan v tednu, kot da bi se trudili, da se ljudje ne bi navadili na neko oddajo.
S tem se pa popolnoma strinjam.
RTVSLO ima kar nekaj zelo kvalitetnih vsebin! In je res škoda, ko na njih naletiš po naključju.

Upam, da bo to urejeno z Musarjevo, kot ima tudi zapisano v programu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
Poročila in ostala politična sranja prestavit na termin po 21:00,lahko še kasneje.KEr niti pod razno ne prispevajo k lepšemu in pametnemu življenju. V prime termine pa izobraževalne oddaje, dokumentarce, itd.

Vem utopija.

Zadnjič je bil kao dokumentarec o travniku ob 21:00. Ko mladina že spi, da bi dejansko vidla, kaj je folk naredil s travniki v zadnjih desetletjih.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
467716-post_slo.gif


Poročila bi res morala bit tam nekje 21-22, ne pa da otroci namesto pred spanjem pogledajo kako pametno poučno oddajo, poslušajo starše kak klejejo nad levimi ali desnimi (ali kar obojnimi).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ja in dokumentarec o zeleni energiji ob 23:00 , da ja neb kdo videl...sem sam tudi že šel spat.
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
res , tiste dobre poučne oddaje pa so tudi ob čudnih urah ob kakšnih petih, ko se noben ne spravi gledat slovenije. Najbolj pomembno je, da si za te oddaje izberejo en termin in se tega držijo eno leto in to tak termin, ki se ne prekriva z drugimi priljubljenimi oddajami in športnimi prenosi - en dan v tednu ob 20. in naj tako ostane zabetonirano, tako se ljudje navadijo. in tudi naj naredijo prednostni seznam, kaj je treba oglaševat - za oi igre tako vsi vedo, da bodo prenašali, ravno tako za odmeve in dobro jutro, vsi vedo, za tisto super zanimivo oddajo o znanosti, ki sem jo danes po naklučju gledal, pa sem prepričan, da 70% gledalcev ne ve za njo. In kot sem že napisal, tudi tista muzikajeto je zelo dobra, simpatična, pa večina pojma nima, kdaj in kje je to na sporedu
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Odlična tema.
467716-post_slo.gif


Že če samo naslov teme pogledam. Kadarkoli gledam TV, so non-stop reklame za tisto govejo oddajo in Mariotovo Slovenijo. Ne rabiš niti vedet kdaj je na sporedu, takoj je jasno, da je v petek, soboto al pa v nedeljo zvečer.

Tisti dokumentarec o travniku sem pa tudi sam ujel slučajno zadnjih par minut. Nobene reklame nikjer ... Ugriznimo znanost je pa tam okoli polnoči.
bonk.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
Joj, jest sn se pa spravil gledat ta dokumentarc o travnikih, pa sm na polovici zaspal...

Se pa vedno vnaprej poucim kaj mi bo vecer prinesel, ceprav se mi zdi da me bo to minilo
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
no pa bom sam naredil reklamo za naslednjo oddajo o tej znanosti - NASLEDNJI ČETRTEK - 8. MAJA -DOBRA URA 17.20 -TEMA PLASTIKA - sigurno bo zanimivo
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
men so dokumentarci na rtv super, pa mislim, da so vsakic isti dan in isti termin.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Meni je rtvslo vse kar (redko) potrebujem od tega zastarelega medija. Kar si izberem za gledat je kvalitetno, za ostalo je netflix in čedalje manj torrenti. Dokumentarcov res ne izbirajo slabih pa tudi z izborom filmov znajo zadet. Zabavne oddaje pa pač kakršne so, pač za ciljno publiko, ki potrebuje zabavne oddaje.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Mogoče bi bila vseemo na mestu možnost, da komur je vsebina všeč jo lahko plačuje, drugi pa imamo možnost, da tega ne "vzamemo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
men samo ni jasno, zakaj morem gledat reklame na tv, ki je itak ze placan?

pa gledam od slo tv le rtvslo 1, 2 in kino...