Rtv tezko shaja z nizko narocnino

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
zvišat rtv prispevek da bomo lahko druga švica. v švici je prispevek 50€ na mesec.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Pred dobrimi 20 leti sem pol leta kot honorarc delal na RTV. Takrat je bila aktualna po RTV-jevskih kuloarjih, da je en režiser v prejšnjem letu dobil izplačanih nekaj čez 500 dnevnic. Kakorkoli se sliši neverjetno in je uradno nemogoče, bi kar verjel, ker od dnevnic se je (takrat, verjetno pa še danes) na RTV-ju dobro živelo. Tudi nam na dnu so jih kar darežljivo delili, za kar sem jim seveda hvaležen; kaj šele onim pri koritu.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
zvišat rtv prispevek da bomo lahko druga švica. v švici je prispevek 50€ na mesec.

Po mojih informacijah je sicer 37,5€ ampak tudi tvoj znesek je zame sprejemljiv, če je proporcionalno enak višini plače. Torej na švicarskih 5 jurjev povprečja je 50€ 1 odstotek kar pri našem povprečju jurja mesečno pomeni 10€ mesečno.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Bomo videli ce bo Mihi na valu 202 v kateri od njegovih mesalnic dreka kjer ima opraviti z vsemi in proti vsem obdelal tudi to nagnusno temo svoje hise.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Mi smo se enkrat peljali v Sečo snemat forma vivo za Osmi dan. Pustimo stat detajl, da ima RTV svoj center v Kopru. Peljali smo se iz LJ šofer (zunanji izvajalec), ki ni delal drugega kot vozil (kasneje se je izkazalo, da je imel on še največ dela), režiser, novinarka, tonski mojster, osvetljevalec, snemalec in asistent snemalca. V Portorožu smo ugotovili, da pada dež in je preslaba svetloba za kvalitetno snemat na prostem, zato smo šli na kafe in nazaj v LJ. Smo pisali ure, pokasirali dnevnico in to je bilo to.
So pa bili tudi dnevi, ko smo se kar pošteno potili.
Se pa tudi jaz strinjam s SJTV1, da je za doku 8 članov kar normalna ekipa. Saj menda niso samo par minut pri Pavcu snemali?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Po mojih informacijah je sicer 37,5€ ampak tudi tvoj znesek je zame sprejemljiv, če je proporcionalno enak višini plače. Torej na švicarskih 5 jurjev povprečja je 50€ 1 odstotek kar pri našem povprečju jurja mesečno pomeni 10€ mesečno.

50€ na 5k podlage se manj pozna kot 10€ na 1k podlage, se ti ne zdi?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Absolutno se strinjam, sploh glede na količino in kvsliteto produciranega. Švicarji morajo pokrivati štiri uradne jezike, število kanalov pa je tudi bistveno večje od naših.
Primerjavo sem dal samo za prikaz nesmiselnosti zahtev naših rtvjevcev