RTV prispevek

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.086
3.033
113
Vsak od nas ima davčno številko. Prek te naj vsak davčni zavezanec plačuje naročnino. Oz. dve. Eno zase in eno za migranta, ki ga ima doma, da bo lahko le-ta na svoji pametni napravi legalno spremljal spored RTV-ja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, kar se davčne številke tiče, bo pa tako, da je "davčna številka" zgolj za uporabo FURSa. Za vse ostale evidence se uporablja enotna matična številka, naj bo osebna (EMŠO) , ali pa registracijska (matična, za poslovne subjekte).

Roko na srce - davčne številke v bistvu ne bi smeli uporabljati za nič drugega, kot samo za davčne izkaze za potrebe FURSa. Na izdani fakturi ... je pravzaprav davčna številka nepotrebna, oz. z njo razkrivaš lastno identiteto - kar ni potrebno niti zaželjeno. Kaj pa stranko briga, kakšno DŠ imam? Za potrebe medsebojnega sodelovanja je namenjena EMŠO, ki sem jo dobil ob rojstvu. Davčna št. pa samo za FURS.
 
Nazadnje uredil moderator:

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.086
3.033
113
Kakorkoli: FURS naj prevzame odtegovanje RTV naročnin od vsakega državljana in prijavljenih tujcev.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

RTV naročnina je legalna kraja !
Temu se reče tako in samo tako! FURS nima s tem početjem čisto nič. Vlada pa ima. To pa!
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.086
3.033
113
Če bomo zbrali dovolj podpisov bomo lahko dosegli, da se bo od vsakega prebivlaca lahko pobralo zgolj dva prispevka mesečno in ne po vsaki elektronski napravi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nobenega!
Samo to je sprejemljivo. Če za koga pa ni - bo treba pa uvesti zakon, po katerem mora vsak državljan Slo 1x na leto priti zapravit, npr. k meni, vsaj 5 Ejev. Pa k tebi, pa k tvojemu sosedu itd.

Če krademo - naj krademo vsi. Ne samo eden.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nič posebnega, dobil bo eno žlico, ki jih pravkar imamo v izdelavi.
Glede na to, da nas je menda 2 miljona v Slo, je to zame 10 M prometa v tem letu.

Če si lahko RTV to dovoli (pa dimnikarska mafija itd .. ) - zakaj si tudi jaz ne bi smel?
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Kako pa zaracunajo migrantom na podpori? Ali so oni oprosceni placila rtv prispevka?
Ali lahko s kolegom migrantom gledava skupaj v telefon for free ali morm jaz vseeno placat on pa ne, ker je telefon njegov?
Zelo nejasno je napisano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Kamele0N

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.086
3.033
113
Kako pa zaracunajo migrantom na podpori? Ali so oni oprosceni placila rtv prispevka?
Ali lahko s kolegom migrantom gledava skupaj v telefon for free ali morm jaz vseeno placat on pa ne, ker je telefon njegov?
Zelo nejasno je napisano.
Si prebral moj predlog?
Torej on ne bo gledal brezplačno. Boš ti poravnal za oba.
 

Podobne teme