RTV prispevek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Jaz imam še boljšo normalno rešitev..prispevek znižati na 5€,plačati iz proračuna. nagnatvso inšpektorsko zalego in napajalnike iz naslova naročnin pošiljanja položnic in ostalega.
Enako tudi za vrtce in ostale dajatve..Vem, da se to ne bo zgodilo, ker mora od teh dajatev pačživet ene par 100 osebkov na državnem aparatu.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
8888 in kako nej bi se to izvedlo? čarobna palčka? pa kateri bo "režimski novinar"? po katerem ključu jih boš določal?

Narocnino dvignit na 20 eur da se lahko zbere odpravnina za taksne kot so Grozovita Pesek. Nevem zakaj se ni na NovaTv, tam bi se odlicno vklopila v atmosfero.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
RTV sploh nima zanic programa, ima pa zato zanic gledalce, ki jih je pop povlekel k sebi na dno. Za prispevek vsak dobi kar precej. Hoce ali noce, res oz. zal tako za nekoga. Imas pa zato tudi radio, info stanje na cestah, svojo vlogo odigrajo v casu kaksne krize - kot visek se lahko omeni odcepitev....niso pa poceni, se strinjam, javnosektorsko lagano marsikdo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
svojo vlogo odigrajo v casu kaksne krize - kot visek se lahko omeni odcepitev....

V času odcepitvene vojne nam je nacionalni radio en QRC pomagal.
Če ne bi imeli lokalnega radia kateri je prevzel vlogo zbiranja podatkov in obveščanja, bi bili še danes v kleti...

Enako je v času naravnih katastrof. Ðabe meni nacionalni, če ne obveščajo o stanju na deželi.
Tu zopet pride v poštev lokalni radio kjer ReCO in občani sporočajo stanje.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Pri nas bi se moralo zgoditi po prvem odstavku. Vse režimske novinarje zmetati ven, zmanjšati zaposlene za polovico in dvigniti kvaliteto.
Zanimivo kako bi desni šalabajzerko polovičarrsko reševali ta problem.
Zakaj? a sanjate od dotatnem prispevku še za Novo 24 tv , pa še mogoče še dodatno, za kakšno cerkveno tv?

pa vse kar je državno, bi prodali, le za RTV zajedalec nisem nikoli zasledil, da bi privatizirali.

Sumljivi ste mi kot kartonska škatla sredi pločnika., kaj je v njej, kamen?

Rtv je treba ukinit in prodat, kar se prodati da, prispevek pa fuknit iz zakonodaje, ker je naravnan proti osnovnim pravicam o svobodni izbiri, kaj boš gledal in poslušal. Še firme z več zaposlenimi so šle v stečaj, pa ni noben jokal zaradi brezposelnih.

Nacjonalni interes ni, da te silijo plačevat storitev, ki je ne maraš uporabljati.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

zmaga.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Kakšen je pravilen postopek pri RTV naročnini, če se selimo?
Se izpolni obrazec sprememba naslova, ali se naredi "prenos" ali se naredi odjava?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Z RTV naročnino ne bi bilo nič narobe, če bi se imenovala to kot dejansko je. Davek. En kup zakonodaje, en kup administracije, da je en davčni vir v državi izključen iz enotnega proračuna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jado

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Narobe ni nič, pa men dol visi kako se imenuje. Bistvo je da je zaposlenega preveč balasta, vsaj jurja in s tem bi lahko zmanjšali naročnino za polovico no pa recmo da za 3 € ostalo pa naj bi bilo za kakovost.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
To ni nov poskus od strani RTV - ja, ker so o tem že sanjali pred uvedbo GDPR-ja. Sedaj me zanima na osnovi česa bodo zahtevali da jim poveš kakšen telefon imaš? Če zanikaš, bodo vprašali tvojega GSM operaterja, saj ne poznajo tvoje telefonske številke. Se povezuješ na internet prek WIFI-ja, ali prek mobilnega omrežja. To bo še zanimivo področje za GDPR in informacijsko pooblaščenko. Predvidevam da FOP TV, o tem ne bo nič poročal, ker se sam priskledil na nezakoniti način. :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Z RTV naročnino ne bi bilo nič narobe, če bi se imenovala to kot dejansko je. Davek. En kup zakonodaje, en kup administracije, da je en davčni vir v državi izključen iz enotnega proračuna.

Davek je tudi smetarina, ali kakorkoli se že v posamezni občini reče odvozu in obdelavi odpadkov iz gospodinjstev. Kilogrami na prijavljenega. Nikdar ne bo dolgo, ko se bodo ti kurci na RTv spomnili kaj podobnega:
Otroci, ki že imajo svojo družino, bi morali plačevati svoj RTV prispevek.

V primeru, da izjave ne bodo podali, jim bo RTV Slovenija skladno z zakonom začela zaračunavati celoten znesek prispevka," je RTV Slovenija objavila na svoji spletni strani.
Nekaj mesecev ne plačaš in že dobiš grožnjo z rubežem.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Davek je tudi smetarina, ali kakorkoli se že v posamezni občini reče odvozu in obdelavi odpadkov iz gospodinjstev. Kilogrami na prijavljenega. Nikdar ne bo dolgo, ko se bodo ti kurci na RTv spomnili kaj podobnega:

Mislim, da je eno TV, brez katerega lahko čisto normalno funkcioniraš (iz prakse... 15 let), drugo pa služba, ki ti odvaža tvojo svinjarijo.
Plačuje se po glavi (pač povprečje), saj je sistem obračunavanja po dejansko sproducirani količini (masi) odpadkov prezapleten (dalo bi se ampak... pustimo sedaj...).

Menim, da bi bilo veeeeliko lažje obračunavat "po porabi" (pač kaj gledaš... pri e/i-tehnologijah to niti ni rako nemogoče).

Ali pa: enostavno recimo temu davek na novinarje :zavijazocmi:
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
RTV Slovenija ima po zadnjih podatkih 2299 zaposlenih in 50 pogodbenih delavcev. Od tega 900 na sami televiziji v Ljubljani, cca 330 na radiu, cca 260 na RTV Koper in cca 200 na RTV Maribor. Na RTV je zaposlenih tudi cca 115 glasbenikov.

Povprečna mesečna bruto plača v 2018 je bila 2225 eur kar znese neto okoli 1415 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
RTV Slovenija ima po zadnjih podatkih 2299 zaposlenih in 50 pogodbenih delavcev. Od tega 900 na sami televiziji v Ljubljani, cca 330 na radiu, cca 260 na RTV Koper in cca 200 na RTV Maribor. Na RTV je zaposlenih tudi cca 115 glasbenikov.

Povprečna mesečna bruto plača v 2018 je bila 2225 eur kar znese neto okoli 1415 eur.

kar znese neto okoli 1415 eur..

Ni slabo za v glavnem priučene "kadre". Ampak tudi take "naše", ki so komaj končali triletno poklicno, je treba zaposliti, ane?

Sram naj vas bo, šalabajzerji levičarski!
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
RTV je državni aparatčik. Z pijanimi uslužbenci. Saj sami pravijo, da je Bangladeš ZAKON!
Zdej hočejo še naročnino na tablicah in pametnih telefonih.
Tomoty, kje si?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Podobne teme