RTV prispevek

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
kar znese neto okoli 1415 eur..

Ni slabo za v glavnem priučene "kadre". Ampak tudi take "naše", ki so komaj končali triletno poklicno, je treba zaposliti, ane?

Sram naj vas bo, šalabajzerji levičarski!
Ja, to ko gledas, kako eni napihujejo, da je kao vse ok, ker je povpr. neto placa 1415 eur, ti slabo rata, to je samo za po glavi... delavski razred pa ima koliko? In koliko je v resnici delavcev in koliko s povprecno placo? Sam imam ok placo, ampak nisem bil vzgojen v "nadcloveka", kot nekateri ljudje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
RTV je državni aparatčik. Z pijanimi uslužbenci. Saj sami pravijo, da je Bangladeš ZAKON!
Zdej hočejo še naročnino na tablicah in pametnih telefonih.
Tomoty, kje si?

Tako je! Ulica med TV, radijem in avtobusno postajo se je že leta 1980 imenovala Aleja dr. Janeza Ruglja.
Ne slučajno, v enemtrenutku je bilo na njej 12 ali 13 bifejev. :aplauz:

Si morete misliti, koliko alkoholikov je proizvedel Zavod RTV od druge svetovne?
Jaz se bojim pomisliti, ker če rečem 5000, se bom mogoče precej zmotil... Lahko, da jih je celo 8000...

50 let je dolga doba...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...50 let je dolga doba...
ah, da, zavajanja :zardelalter:
...Digitalni ovaduhi so nam za svoj interface instalirali komike, da nas zabavajo med tem, ko čakamo na naslednjo svetovno vojno...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
To ni nov poskus od strani RTV - ja, ker so o tem že sanjali pred uvedbo GDPR-ja. Sedaj me zanima na osnovi česa bodo zahtevali da jim poveš kakšen telefon imaš? Če zanikaš, bodo vprašali tvojega GSM operaterja, saj ne poznajo tvoje telefonske številke. Se povezuješ na internet prek WIFI-ja, ali prek mobilnega omrežja. To bo še zanimivo področje za GDPR in informacijsko pooblaščenko. Predvidevam da FOP TV, o tem ne bo nič poročal, ker se sam priskledil na nezakoniti način. :fredi:
Se policaji lahko zgolj preko odloka sodisca pridobijo, ker telefon imas(ceprav po tem dejansko nikoli niti ne sprasujejo), pa bo en RTV to delal. Jalov poizkus institucije, ki ne zna drugace dobiti dinarcke...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Že vidim opozorilno tablo na Kolpi: " V državo Slovenijo lahko ilegalno vstopite samo v primeru, da ste plačali RTV naročnino"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Tako je! Ulica med TV, radijem in avtobusno postajo se je že leta 1980 imenovala Aleja dr. Janeza Ruglja.
Ne slučajno, v enemtrenutku je bilo na njej 12 ali 13 bifejev. :aplauz:

Si morete misliti, koliko alkoholikov je proizvedel Zavod RTV od druge svetovne?
Jaz se bojim pomisliti, ker če rečem 5000, se bom mogoče precej zmotil... Lahko, da jih je celo 8000...

50 let je dolga doba...

Ne pravijo jim rdeči noski za brezveze :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: dax

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tako je! Ulica med TV, radijem in avtobusno postajo se je že leta 1980 imenovala Aleja dr. Janeza Ruglja.
Ne slučajno, v enemtrenutku je bilo na njej 12 ali 13 bifejev. :aplauz:

Si morete misliti, koliko alkoholikov je proizvedel Zavod RTV od druge svetovne?
Jaz se bojim pomisliti, ker če rečem 5000, se bom mogoče precej zmotil... Lahko, da jih je celo 8000...

50 let je dolga doba...
To je samo dokaz, kako stresno službo imajo. :fredi:
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Kljub temu, da je lahko avtobus subvencioniran. Tudi iz mojega žepa, medtem ko se vozim z lastnim avtom!
Tu v hribih ni zanesljivega avtobusa!!

PA pridi živet v Ljubljano. So sobe že po 500 evrov. PLUS stroški... :aplauz:

soba_500_€.jpg
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.986
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
RTV Slovenija ima po zadnjih podatkih 2299 zaposlenih in 50 pogodbenih delavcev. Od tega 900 na sami televiziji v Ljubljani, cca 330 na radiu, cca 260 na RTV Koper in cca 200 na RTV Maribor. Na RTV je zaposlenih tudi cca 115 glasbenikov.

Povprečna mesečna bruto plača v 2018 je bila 2225 eur kar znese neto okoli 1415 eur.
Ta podatek je katastrofa. Že če bi zmanjšali zaposlenih za polovico, bi ostalo oh ho ho keša.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
pred leti sem se pogovarjal z nekom, ki je bil (politično) nastavljen za vodjo nekega oddelka (za mešanje megle?) na RTV. ko je prvič pregledoval tabele pristotnosti na njegovem oddelku, je bilo na seznamu tudi nekaj ljudi, katerih sploh še ni srečal. ko je to omenil njegovemu nadrejenemu, je dobil odgovor, naj podpiše papirje in naj ne komplicira več.
 
  • Jezen sem
Reactions: Matey

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Sem kot student nekaj casa delal na val 202, v diskoteki. En mesec, potem sem znorel od dolgcasa in ugotovil, da ceprav sem len vseeno hocem nekaj vec. Tko od 6-14h si pripravil 10 do 20 cdjev, na koncu izmene jih pospravil. Po abecedi in zvrsteh. Izjemno zahtevno. Kaj je notri delalo ostalih 8 ljudi ne vem. Niti se nisem dosti druzil z njimi, ker so bili zdolgocaseni ljudje srednji let brez ciljev. Se najbolj zanimivi so bili hodniki pod zemljo z arhivi.
Ampak ocitno taksni poklici zivijo, ne zmesa se dosti varnostnikom in podobnih brezciljnih poklicov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Se kaj za vikende spreminja? Če nihče ne živi tam in če naročnino že plačujemo v hiši, potem je ne rabimo še na vikendu? Je to še vedno tako?
Lahko bp damo anteno tam na streho, ne bo kdo dodatno kaj prišel kasirat? Včasih se je samo izpolnila ena izjava oziroma obrazec.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Hehe... Jaz pa osebno poznam osebo, ki se ji bo pa očitno življenjska doba podaljšala zaradi vseh letovanj po svetu, katere seveda plačamo mi v zameno za par besed (krajši članek) o obiskani destinaciji. Nekateri tam živijo kot da so bogato zadeli na loteriji.
 

Podobne teme