RTV prispevek, GOR!

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
In kako bos prekinil RTV prispevek, ce ravno nisi grupa socialno ogrozenih ljudi? Ne mores ne, s tem, da je dalec od kvalitetex da ne govorim o mamutih, ki ze dolgo casa vlevejo javni denar.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Evo pa ste dosegli pozitiven predlog za povišanje naročnine ...........................................................



Na ministrstvu za kulturo so spremenili mnenje in dvig rtv-prispevka sedaj podpirajo

Ministrstvo za kulturo predlaga, da se rtv-prispevek zviša za 8,33 odstotka oz. en evro. S tem je ministrstvo spremenilo svoj prvotni predlog, da se rtv-prispevek zviša za 1,8 odstotka oziroma 0,216 evra.

S tem bi se rtv-prispevek povišal na 13 evrov.

Širca podražitvi ni bila naklonjena

Vodstvo RTVS je zahtevo za povišanje rtv-prispevka za en evro ministrstvu za kulturo posredovalo konec junija, vendar je odbor za državno ureditev in javne zadeve zahtevo zavrnil kot neutemeljeno, podražitvi pa ni bila naklonjena niti nekdanja ministrica za kulturo Majda Širca.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
ROFLMAO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

še dodatnih 8 mio na letni ravni za mešanje dreka, NAROD, kdaj se upremo?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
Imam že poskrbljeno zase, vi?

13 x 670.000 = 8.710.000 x 12 = skoraj 105 MILION € na leto + od reklam še nekaj deset milionov €.
IN KAKŠEN JE PROGRAM?!?
 
Nazadnje urejeno:

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
NAROD, kdaj se upremo?
A boš odjavil RTV naročnino in s tem TV sprejemnik?
Meni mirno na kabelski zablokirajo signal RTVS, položnico jim grem pa lahko osebno v rit zataknit, ne vem zakaj bi moral odjavljat TV sprejemnik, da bodo oni lahko zaposlovali odslužene pijanke!?
10.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.536
5.521
113
Še vesela novica za tiste, ki imate televizor tudi na hrvaškem:
Tudi Slovencem tisoč kun kazni

Na vrata počitniških hiš Slovencev v hrvaški Istri v zadnjih dneh menda vneto trkajo pooblaščeni nadzorniki državne Hrvaške radiotelevizije, ki preverjajo, ali so lastniki zakonito prijavili, da med svojim dopustovanjem za zidovi svojih vikendov uporabljajo tudi radijske ali televizijske sprejemnike.

Slovenci in ostali tujci so, tako kot hrvaški državljani, morali namreč v hrvaško državno blagajno plačati okoli 11 evrov na mesec.

Ker gre za državljane drugih držav, ki v RH bivajo v času sezone, na primer med poletnimi prazniki, ti plačujejo pristojbino za najmanj dva meseca na leto, torej ne plačujejo letnega zneska, ampak samo za dva do eventualno štiri mesece na leto, odvisno od dolžine njihovega bivanja v počitniških hišah. Poslovna praksa HRT je, da se tistim uporabnikom iz Slovenije, ki od prej redno plačujejo pristojbino in so prijavili svoj točni kraj bivanja v Sloveniji, pošilja položnice na njihov naslov v Sloveniji.

Če lastniki počitniških hiš najkasneje 15 dni od trenutka, ko svoje počitniške hiše opremijo z radijskimi ali televizijskimi sprejemniki, tega ne prijavijo, jim grozi tisoč hrvaških kun kazni.

"To znaša 136 evrov. Kazen za pravne osebe (podjetja, lokale itd.) je še višja in znaša 685 evrov. Nadzorniki HRT so edine pooblaščene osebe za preverjanje posedovanja TV-sprejemnikov, svoje delo opravljajo vse leto na celotnem ozemlju RH," zaključujejo na HRT.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Me zanima kako lahko dokažejo, da je tv ali radio veæ kot 15 dni v počitniški hiši sploh, če vsi pritrdijo, da so ga prinesli na hrvaško ob zadnjem prihodu. Pred kakšnim tednom recimo
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ta davek je potrebno čimprej ukiniti, gre za nezakonito ropanje.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Ko grem jaz na dopust, mi je zadnja skrb TV... Še GSM imam izklopljen. Tako da me baš boli za kaznovanje.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Če mi kabelski operater v mojem primeru naredi programsko shemo ,da si bom sam vključeval programe katere bom hotel RTV SLO sigurno ne bom vzel.
Prav dobro sem se počutil takrat ,ko so štrajkali ,ker jih nisem nič pogrešal.

Pa še izraz PRISPEVEK me moti.Pomojem je prispevek nekaj kar daš prostovoljno in daš kolikor hočeš ,na pa to kar je v primeru RTV.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Vlada je sprejela predlog za zvišanje RTV-prispevka. Mesečni prispevek bo od začetka prihodnjega leta 12,75 evra. Zvišanje je sicer nižje, kot ga je predlagala nacionalka.
 

krengorenc

Pripravnik
12. jul 2011
136
0
16
Mater jim..... ! Kodirajo naj svoje programe in naj jih plačujejo tisti, ki jih želijo spremljati !
13.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.616
97
48
Citat:
Uporabnik krengorenc pravi:
Mater jim..... ! Kodirajo naj svoje programe in naj jih plačujejo tisti, ki jih želijo spremljati !
13.gif

To bi celo bilo tehnično normalno mogoče, odkar je bil prehod na digitalno oddajanje. Sploh pa na kabelskih sistemih in IPTV.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik krengorenc pravi:
Mater jim..... ! Kodirajo naj svoje programe in naj jih plačujejo tisti, ki jih želijo spremljati !
13.gif

Sem tako ZA!!
evil.gif