RTV 365

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj ti Partis laufa zastonj - aja ne laufa spljoh. ;)


Drugače pa ne boš verjel - RTV mi je pred 12 leti presnel cca 20 starih dramskih uprizoritev naših gledališč s filma na CDje, za osebno uporabo in sem dal nekih 100€ za pravice in delo - meni se je zdelo zelo ugodno. Sploh za darilo ob veliki obletnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Rtv ima kvalitetno vsebine, tu ni dvoma, sploh glede na ostali ološ komercialnih postaj. In to si ugodno skoz prišel, ni kaj.

Pač tele arhive računa za ceno, kot tujina, mi je pač mimo, sploh za naš "švicarski" standard... ampka okej, mogoče bo kdo plačal.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Ma jajc je, ker vsi mislimo, da mora vse na www biti zastonj. Še več - če je “naše” (RTV SLO) pa bi nam v bistvu še morali plačati, da kaj od njih pogledamo.
Argument naročnine: TV lahko gledate povsod.
Iz naše prisilne naročnine se plača avtorske za film. Če ga hočeš še enkrat vide, plačaj še enkrat. kako je tisto s CD? Lahko gledaš samo 1x.
Torej moraš gledat, ko je redno na sporedu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hotel sem to napisat, da je vsaj delno treba poplačat projekt digitalizacije arhivov, ki je bil OGROMEN finančni zalogaj. Ker to ni samo da daš stari filn na projektor, ki ven vrže Mpeg4 al kaj pač vrže. Tu je še obnova, ki zahteva ogromno ročnega dela. Pa nočeš vedet v kakih pogojih tam delajo - kot krti.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Rtv ima kvalitetno vsebine, tu ni dvoma, sploh glede na ostali ološ komercialnih postaj. In to si ugodno skoz prišel, ni kaj.

Pač tele arhive računa za ceno, kot tujina, mi je pač mimo, sploh za naš "švicarski" standard... ampka okej, mogoče bo kdo plačal.

Stari, ne zdaj še ti jamrat. Boš že zbrskal tiste fičinike za film, ki ti bo všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Ker to ni samo da daš stari filn na projektor, ki ven vrže Mpeg4 al kaj pač vrže. Tu je še obnova, ki zahteva ogromno ročnega dela. Pa nočeš vedet v kakih pogojih tam delajo - kot krti.
Nisi videl večino posnetkov v RTV videoteki, ne? Večina je direktno iz Beta posnetka, brez kakršnekoli obnove - imaš odlomke pa lahko pogledaš.... npr... https://365.rtvslo.si/arhiv/slovenski-filmi-video-na-zahtevo/174802482 .... , ostali pa so obnovljeni s strani Filmskega centra iz posebnih državnih skladov, brez denarja ali pomoči RTVja - v vsej zgodovini je RTV obnovila samo par zadev (mogoče celo samo Dekamerona in nedokončano serijo z Belimi vranami).

In ja tržni model je natega. Ker obstaja portal Filmskega centra, ki daje iste posnetke takorekoč brezplačno, samo oglašuje se ne.