Router z VPNom

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Obstoječi mikrotic me bo spravil ob živce in je za mene zgodba enkrat in nikoli več, zato me zanima kateri router priporočate za small office uporabo s poudarkom na zanesljivosti, hitrosti in VPN uporabo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Obstoječi mikrotic me bo spravil ob živce in je za mene zgodba enkrat in nikoli več, zato me zanima kateri router priporočate za small office uporabo s poudarkom na zanesljivosti, hitrosti in VPN uporabo.
Kaj točno te muči pri Mikrotiku? Res da imajo rahlo samosvojo konfiguracijo in včasih nepopolno dokumentacijo ampak, ko je enkrat skonfiguriran običajno ni težav z zanesljivostjo. Kar se pa hitrosti tiče, je pa treba pogledat, kakšne so potrebe (maš recimo kao L3 switch z 10Gbe porti, ki na koncu vse L3 featurje laufa na CPUju in je performance v riti, majo pa seveda tudi bolj zmogljive modele).

O kakšni hitrosti sicer govorimo (100Mbps/ Giga/ 10 giga /...?) in za kakšen namen? Gigabit routing ne bo problem že pri modelu ranga 100€, za gigabit spravit čez VPN je že malenkost druga zgodba.

Sicer pa če rabiš nekaj kar dela in je tudi simpl za nastavit, poglej za Ubiquiti opremo, seveda spet odvisno kaj točno rabiš. VPN rabiš kakšen? Remote access/site to site? Kakšne druge zahteve?