Router linksys wrt54gl ?

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6
Imam vprašanje, da lahko surfam mi omogoča sosed. Njegova Siol zadeva je od mene oddaljena cca 4-5 metrov Loči naju samo zid, do sedaj sem se do njega povezoval z
edimax ew-7711usn zadevo in kabel na comp, to je sedaj spreglo in me zanima ali lahko namesto tega uporabim v naslovu omenjeni ruter in če kako to izvesti.
Hvala za vsak odgovor.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Je že dolgo nazaj kar sem imel to narejeno.
Free WiFi na sosednjem objektu, pri meni pa repetitor. Delovalo BP.

Se ne spomnem več nastavitev. Linksysa pa tudi nimam več.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Wireless bridge nastavi. Rabiš pa vse podatke od njegovega wifija. Kanal, geslo itd
Če vaju pa loči samo stena pa prevrtaj in potegni utp in rešeno.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Pa so ti namenski extenderji kaj bolja rešitev od npr. dveh routerjev v Client Bridge?

Doma imam RT-AC66U kot primarni router in Netgear WNDR3700 z DD WRT in deluje katastrofalno. Nimam ju opcije povezati s kablom, zračna povezava pa ni OK. Najbolje kar sem dosegel pri WNDR3700 je cca. 6Mbps up/down. Zraven AC66U dobim 90/17 Mbps.

Kupim extender ali ne?
 

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6
Pa so ti namenski extenderji kaj bolja rešitev od npr. dveh routerjev v Client Bridge?

Doma imam RT-AC66U kot primarni router in Netgear WNDR3700 z DD WRT in deluje katastrofalno. Nimam ju opcije povezati s kablom, zračna povezava pa ni OK. Najbolje kar sem dosegel pri WNDR3700 je cca. 6Mbps up/down. Zraven AC66U dobim 90/17 Mbps.

Kupim extender ali ne?
Ti bo kdo drugi kaj več povedal, nimam izkušenj s tem, jaz se še vedno zezam, da bi ga nastavil, da bi poiskal sosedov signal, verjetno ga bom zabrisal v smeti, in ponovno nabavil ruter z usb povezavo, bo vleklo kolikor bo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če boš kupil extender, glej, da ima čimveč notranjih anten. Jaz sem enega kupil in ima 3 notranje antene
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.655
1.579
113
Extender mora dobiti dober signal, da ga posreduje naprej. Če že dobi slabega, ne more dati od sebe močnejšega oz. hitrejšega
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Imam Hoferjev zunanji repeater Maginon WLR 54. Visok je 24 centimetra in ima usmerjeno anteno.
Z modemom se poveže prek kanala 11, z napravami komunicira na kanalu 7. Tako ne prihaja do dupliranja. Doseg je res velik, zaradi velike antene. Torej kupi repeater, vendar zunanji in bo OK
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Preko luknje se prenašata tudi zvok in vonjave.

Se dobi taka posebna pena v raznih gradbenih trgovinah. V piksni je. malo pomešaš in potem skozi cevko stisneš (je pod pritiskom) v luknjo. Ta pena ne prenaša vonjav in tudi zvok (kar gapride čez tistih 6mm) dobro ubije.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
do sedaj sem se do njega povezoval z
edimax ew-7711usn zadevo in kabel na comp... ali lahko namesto tega uporabim v naslovu omenjeni ruter in če kako to izvesti.
Router konfiguriraš kot Client in ga z Lan kablom povežeš na komp. Nastavitev wifi daš na brzino 24Mbit (max, G+B mixed mode) in bazic Tx rate na 2Mbit. Ostale nastavitve pa poštudiraj na forumih za tvoj model/fimware in pa poglej, kakšne IP-je si imel prej nastavljene za dostop (v Win ali drugem OSD-ju) za do soseda .. svetujem fixno brzino in wifi kanal 2,4GHz (dej na 3 najbolje)

Lahko pa nabaviš seveda kaj novega kot ti svetujejo ... jest imam tu podobno, še starejši moj wifi router pri sosedu in odlično res staro PCI wifi karto v res starem kompu ... sem na wifi B-only in 5/5 optika pri sosedu gratis ... dve, tri armiran beton stene vmes, res pa je , da imam malce "modificirane" antene ;) ...

Ne misli, da boš z večjo wifi bitno hitrostjo dobil hitrejšo ali boljšo povezavo, prej obratno !!!
 

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6
Nekaj me zanima, če nabavim kartico ki podpira 802.11ac ali mi bo kaj več vleklo kot sedanjih 54 Ms/s, od čega je to odvisno, sosedov modem, ki to podpira in?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
....če nabavim kartico ki podpira 802.11ac ali mi bo kaj več vleklo ...
IMHO, ne bo ti zaradi ovir. To je isto, kot če imaš Ferarri, dela na cesti, poletni promet in počasne kolone ... a prideš kaj hitreje na cilj ? :evil: ... :zardelalter: ampak je treba vedno kupovat novo, naj kitajci služijo :cheer: in ti pa luknjo v žepu :aplauz:
 

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6
Smo rešili problem, sem nabavil drugo kartico in zadeva deluje. Vendar me še nekaj zanima, ta zadeva prepozna dva modema saj več jih v okolici tudi ni, prepozna mi soseda na katerega sem povezan cca 5-6 metrov proč skozi zid in njegova zadeva deluje na 802.11g, vleče malo ampak vleče cca 54 Mb/s, dobim tudi soseda, ki je oddaljen 50-60 metrov tudi skozi zidovje in njegova zadeva pa deluje na 802.11.n, kaj moramo storiti pri mojem sosedu, da bi vleklo 802.11n?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... sem ti že vse več ali manj povedal, tudi na ST-u ... Kaj moreš narediti še?

Najprej probaj (ali prosi), da ti kaj omogočijo; nato s koruptivnimi dejanji probaj pri sosedih :fredi: ... da ti dovolijo potegnit Lan kabl :zardelalter: oz.vrtat v zid do ruterja ... Če ne gre pa, pa poskusi prepričat bolj konkretno (onega bolj švohcenega) s kakšnim bolj direktnim dejanjem :gorjaca: ... Ups, fizično? ajme :evil: ... glih ne zagovarjam nasilja :zardelalter: :jok: :valjamse: