Rodila se je brez rok in nog: “Bog ne dela napak”

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Če bi Bog obstajal, bi mu lahko kdo povedal, da je prasec. Če človek nad sabo tudi v takšnem stanju ne obupa, se prebije skozi vse z lastno voljo.
Altruistom pa predlagam obisk recimo Bangladeša, kjer na poti od letališča do hotela vidiš več žalostnih spak kot v civilizaciji v celem življenju. In te se ne opirajo na pravljice in molitev. Na spletne portale nikoli ne pridejo..
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Če bi Bog obstajal, bi mu lahko kdo povedal, da je prasec. Če človek nad sabo tudi v takšnem stanju ne obupa, se prebije skozi vse z lastno voljo.
Altruistom pa predlagam obisk recimo Bangladeša, kjer na poti od letališča do hotela vidiš več žalostnih spak kot v civilizaciji v celem življenju. In te se ne opirajo na pravljice in molitev. Na spletne portale nikoli ne pridejo..
In kaj si ti naredil za take osebe?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Če bi Bog obstajal, bi mu lahko kdo povedal, da je prasec.

Zakaj? Ker deklica nima rok in nog, ima pa svoj YouTube kanal (in večjo prepoznavnost, kot mi vsi skupaj), piše knjige, je motivacijska govornica, kreira stvari, ki jo veselijo, slika, kuha, našla je ljubezen, svoje bistvo, srečo in ima očitno več volje do življenja kot mi, ki imamo "vse", pa smo vsega naveličani? Če to ni Božje znamenje, potem pa res ne vem, kaj je!
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Pepe

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
To je znamenje, da si lahko kljub hendikepu srečen in izpopolnjen. In to veliko bolj kot nekdo, ki naj bi imel po splošnem naziranju vse.

Če pa na Boga res gledaš tako utopično, ti res ostane zgolj štrik. Nikomur ni postlano z rožicami. In vedno pride največja rast iz trpljenja.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
To je znamenje, da si lahko kljub hendikepu srečen in izpopolnjen. In to veliko bolj kot nekdo, ki naj bi imel po splošnem naziranju vse.

Če pa na Boga res gledaš tako utopično, ti res ostane zgolj štrik. Nikomur ni postlano z rožicami. In vedno pride največja rast iz trpljenja.
Povej to ostalim 900.000 brez nog in rok, ti bi bil dober motivator
 
  • Všeč mi je
Reactions: s_samotar

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Zakaj? Ker deklica nima rok in nog, ima pa svoj YouTube kanal (in večjo prepoznavnost, kot mi vsi skupaj), piše knjige, je motivacijska govornica, kreira stvari, ki jo veselijo, slika, kuha, našla je ljubezen, svoje bistvo, srečo in ima očitno več volje do življenja kot mi, ki imamo "vse", pa smo vsega naveličani? Če to ni Božje znamenje, potem pa res ne vem, kaj je!
Torej te moti, ker se je dekle postavilo na svoje noge in skrbi zase? Ne čaka na nekoga, ki bo vse naredil namesto nje? Ker ona ne zmore? Marsikomu ne uspe. Nekaterim da. Kolega, padel se poškodoval. Prej je delal na višini. Sedaj pa pravi, da bo še vedno kljub vozičku nekaj mel in se nekaterimstvarem ne bo odrekel. Bo pač drugače delal, se prilagodil. Ne pa v jok pa na drevo.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Moti?! Nasprotno! Zdi se mi naravnost čudovito in v tem vidim Božji čudež! Ne pa Božje krivice, da je telesno hendikepirana.

Vidiš, kako se je potegnil ven kolega. Tako je treba. To je za pozdravljati, da ima človek kljub vsem tegobam življenjsko moč in da še vedno najde smisel. Drugače, kot sem rekel zgoraj, lahko ob prvi težavici pograbimo štrik.

Ni potrebno gledati ljudi brez nog in rok, da se vidi človeško trpljenje. Eni ne bodo nikoli videli. Eni nikoli slišali. Eni nikoli več hodili. Moja znanka ima 2-letno hčerko z levkemijo v terminalni fazi. Groza. Nikomur od nas ni postlano z rožicami in noben človek ne bo šel skozi to življenja brez trpljenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: s_samotar

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Se pravi je tudi tvoja znanka na nek način blagoslovljena s čudežem žalostne usode hčerke z levkemijo in ne gre za Božjo krivico?
Jaz tudi na nek način trpim ob zavedanju, kako se ljudje v okolici v težkih situacijah tako zanašajo na neko praznoverje namesto na sočloveka in ne iščejo trdne opore v sebi.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Gre pač za to, da je tudi v težkih trenutkih dobro imeti nekaj, kar drži človeka pokonci. Zdej, ali je to vera v nekaj višjega ali sočlovek, se pa naj vsak sam odloči. V primeru dekleta brez udov je to med drugim tudi vera.