Robotski sesalci

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Pa še to, tako obožujete 800 in višje modele, ker ni dela z čiščenjem krtač ali pa minimalno, pozabljate pa, da na žalost teli modeli gladke površine očistijo veliko slabše, kot modeli z klasičnimi krtačami..... Sam sem o tem že pisal, pa od junija nekje uporabljam 880 ko, ja in nikakor nisem zadovoljen z opravljenim delom, no danes sem potegnil z "dopusta " svojo Roombo 780 in bil takoj že po prvem čiščenju šokiran, nda količino smeti v košku, ki jo je vsak dan nabrala 880 ka in ja vedel sem koliko je nabirala včasih 780 ka, samo se slepiš, ja imamo sedaj bolj čisto, potem pa ugotoviš : "malo morgen" ! 780 ka, je jasno nabrala res poln košek smeti, 880 ka pa vedno največ polovico koška, tako, da ja čiščenja krtač je res na 800 manj, žal pa imate očiščeno ne samo malo manj temveč, kar veliko manj.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Se opravičujem za "ignoranco"... V čem je razlika med svetilnikom in zidom?!
17758-icon_confused.gif


Predvidevam, da "Poldi" mimo zida ne gre v drugi prostor, kaj pa je naloga svetilnika?
confused-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Vendar naprav zid/svetilnik v enem ne znajo vse Roombe krmiliti niti prižgati ne, ker delujejo le avtomatsko se sami prižgejo in ugasnejo in to znajo samo Profesional linija rdeči 615/625 , 560 ,580, 581, 780 in vsi z višjo številko, 880 in vsi z višjo številko in 980 in vsi z višjo številjko.

Torej prav vsi pa znajo delati samo z Walli zidovi v eni napravi, tudi tisti, kjer tega ni bilo zraven, izjema je le nek ultrastar model iz leta 2007 model 505, ki se tudi na dockingu ni znal ali mogel polniti oziroma sploh ni imel teh spodnjih kontaktov, so pa sila redki, sam sem ta hec videl le enkrat.

Dodatno pojasnilo k svetilniku, kot je napisal moj predhodnik in dodatno s pomočjo njih ve, v kateri coni je in zato, ko začne zmanjkovati elektrike ve, kam se mora vrniti v katero cono, da bo tam našel polnilno postajo.

Zato, kot zanimivost, če še ne želi iti čez svetilnik in ga sami brcnemo, mimo svetilnika, delujočega ga potem zmedemo tako, da sigurno ne bo našel poti na polnilno postajo, saj bo mislil, da je drugje, kot je v resnici.
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Jaz sem pa malo v dilemi. Na Amazonu je kr vredu akcija in ne vem katerega izbrat. 895 (498eur) ali 680 (335eur). Noben izmed njiju nima svetilnika, pa tudi nevem če ga res rabim. Sesal bo pa ne ravno gladek vinil.

Sicer pa, če vas prav zastopim, oba omenjena modela sicer podpirata svetilnike, le v paketu jih ni?

Link na Amazon
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Darjan, 896 in 895, bi po mojem sem 99% to morala znati, če prideš do mene v Ljubljano, bo hitro jasno..... Ker tudi ta senzor prižiga z radijskimi valovi, enako, kot se prižiga svetilnik. Pa tudi boljši daljinec mislim, da bi delal z njim oni stari okrogli od 581 modela, dela pa tam na daljincu čisto vse, razen programiranja tajminga, ki se pa še vedno lahko izvede na robotu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Zanimivo potem, da prodajajo 896 s samo zidom, bedarija, ker ni take razlike v ceni...

Jaz sem ta teden dobil rabljeno 886 iz anglije, mi je že po prvi uporabi bilo žal, da nisem nabavil že prej. Neverjetna razlika na 650 model. Tišja, dirt detection deluje bolje, in senzorji so boljši. 650 se je konkretno zaletaval v kote pohištva, 886 upočasni par cm prej in se samo dotakne.
Danes še testiram baterijo, da jo do konca izpraznim, potem sledi en reset baterije in polnjenje 16+ ur...in to je to.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
963
113
Obišči stran
Koliko je recimo vredna rabljena Roomba 581 nadgrajena s chm od serije 700 ter košem od 600 ter štirimi svetilniki, pa seveda novo kvalitetno baterijo?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zanimivo potem, da prodajajo 896 s samo zidom, bedarija, ker ni take razlike v ceni...

Jaz sem ta teden dobil rabljeno 886 iz anglije, mi je že po prvi uporabi bilo žal, da nisem nabavil že prej. Neverjetna razlika na 650 model. Tišja, dirt detection deluje bolje, in senzorji so boljši. 650 se je konkretno zaletaval v kote pohištva, 886 upočasni par cm prej in se samo dotakne.
Danes še testiram baterijo, da jo do konca izpraznim, potem sledi en reset baterije in polnjenje 16+ ur...in to je to.

Če bi staro očistil v nulo, bi tudi stara delovala enako, vključno z dirt senzorjem...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Komaj sem ga spraznil, sesalec, oz baterijo. Seveda sem vmes izgubil občutek za čas, tako da bi rekel, da drži baterija med 2.5 in 3 ure. Saj sem vedel, da uradni podatek, da baterija drži 1h, nikakor ne more držati. Mogoče pri modelih, kot je 896, ki ima samo 1800mAh baterijo je res samo 1h?

V glavnem prek teče. Samo nove ščetke še naročim, potem pa v pogon.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Beh kaj te majo to neko bedno omejitev, če uporabljaš svetilnik, je roomba maks 25min v sobi, pol pa gre naprej?
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Pri moji Roombi 530 je očitno crknil motorček, ki vleče prah v posodico zadaj, saj se prah nabira spodaj.
Kaj mi je za narediti - se da zadeva popraviti ali samo zamenjati motorček?

Na Ebayju so košarice za smeti po cca. 30 EUR + poštnina.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
963
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Pri moji Roombi 530 je očitno crknil motorček, ki vleče prah v posodico zadaj, saj se prah nabira spodaj.
Kaj mi je za narediti - se da zadeva popraviti ali samo zamenjati motorček?

Na Ebayju so košarice za smeti po cca. 30 EUR + poštnina.

Imam doma še košek in CHM modul rabljen od modela 581, sem ga dal upgrejdat enkrat. Če paše preveri, pa se kaj zmeniva
smile-1.gif
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Po pravici povedano ne vidim niti ene dodane vrednosti v wifi modulu ali upravljanja preko appa. Mogoče je na začetku fino, ampak ko enkrat nastaviš urnik...ne vem kaj bi še po appu šaral.

Edino, kar bo v prihodnje kul, ko bo robot izrisal zemljevid stanovanja, boš lahko preko appa določil cone, kam recimo ne gre, brez uporabe svetilnikov, navideznih zidov, ipd. Ker tega pa preko tipk na robotu ne bo šlo
smile-1.gif

Izris stanovanja meni robotek dela že kakšno leto, malo novejši model pa lahko dejansko sesa tam,kjer mu ukažeš. Res pa je, da to ni Roomba ampak malo naprednejša zadeva. :)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Pri moji Roombi 530 je očitno crknil motorček, ki vleče prah v posodico zadaj, saj se prah nabira spodaj.
Kaj mi je za narediti - se da zadeva popraviti ali samo zamenjati motorček?

Na Ebayju so košarice za smeti po cca. 30 EUR + poštnina.

Verjetno je motor pregorel. Belega koška ne boš dobil, dobijo se pa črni celo izboljšani......

Sam mislim, da imam in motorček in cel košek nov, rabljen, kar rabiš, več na ZS.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Pozdravljeni, znalci.
Imam težavo z Roombo 530 (cca. 10 let). Ko začne sesati, poi cca. 2 prevoženih metrih obstoji, gre malo nazaj in potem se samo še nekaj čas vrti na mestu. Potem crkne. Zadevo sem spucal, odstranil baterijo in jo dal nazaj (kao reset), pa nič boljše.

Kaj bi bilo lahko narobe in kako rešiti zadevo?