robotska kosilnica

kurent

Zelenc'
4. jul 2018
18
21
3
Murska Sobota
worx landroid
Gledam naokoli in vso po vrsti kupujejo Husqvarnine robotske kosilnice (kot da drugega enostavno ni)...Sam sem se zagledal v workxsovo (landroid).Me zanima ali jo kdo uporablja je zadovoljen itd,itd....
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Uporabljam že tretje leto. Deluje BP. Tudi rob lepo pokosi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Husqvarne kupujejo zato, ker šibajo reklamo ko zmešani že par mesecev. Očitno uspešno.
K nam pride naslednje leto gardena silenio. Čakam da gre sezona mimo in najdem kako pametno ceno nekje v EU
 

kurent

Zelenc'
4. jul 2018
18
21
3
Murska Sobota
Lepo,da worx dela bp...
Gardena silenio sem tudi sam gledal....imam pa precej "velik vrt",nekaj čez 2000m2 posledično temu so cene kosilnic za košnjo večjih površin za zdaj še zasoljene....prav zaradi tega gledam worx ,ki je še nekako sprejemljiv.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne bom pravil, katera je OK in katera ni, ker drugih ne poznam. Moj "Fifi" se pase po travi že tri leta in to vse BP. Vsako leto spomladi menjam rezila in to je to. Kosi na 3 cm, kar je ravno prav, da se detelja preveč ne razrase. Tudi WiFi podpora je super. Rečeš, da imaš 500m2 trave in sam naredi optimalni koledar. Lahko mu določiš delovne ure in bo koledar premaknil v te ure (recimo ponoči). Javlja kdaj gre kosit, če se kje zataknila (recimo krtijek), se dere če jo dvigneš, z iskanjem polnilne postaje nima težav.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Tisti ki imate izkušnje s temi igračami, koliko točne so navedbe glede m2? Če piše da je do 500 m2, sam imam recimo vrt 470, bo ta ok, ali je boljše vzet en model višje, pri gardeni v tem primeru 750?
 

kurent

Zelenc'
4. jul 2018
18
21
3
Murska Sobota
Gargy ...hvala

Steve ,sam nimam pojma glede tega.... recimo pa, da z višjim modelom ponavadi pridobiš zmoglivejši accu ,mogoče celo večjo širino košnje ,pa še kakšno malenkost znajo dodati. ....ampak to je odvisno od modela do modela.Škodi verjetno ne,da imaš večji (višji) model....če ti le denarnica dopušča :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Kolk sem jaz brsl se do 1000m2 bolj spkača vzet worx. Je pol ceneje. Za večje husky. Meni je letos bosch umr in je prisel husky 420. Ni primerjave proti tistemu boschevemu polizdelku. Razen bosch logicut mi je bolj vseč kot naključna kosnja. V praksi pomeni, da manj časa dela.

Gardena sileno je pa ista zadeva kot automower

Podatek o m² pa velja pri 24 urni košnji na nezahtevnem terenu.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Pa obstaja kak "Xiaomi roborock s55" pri teh kosilnicah, ki za pol cene vse pelje scat?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
worx landroid
Gledam naokoli in vso po vrsti kupujejo Husqvarnine robotske kosilnice (kot da drugega enostavno ni)...Sam sem se zagledal v workxsovo (landroid).Me zanima ali jo kdo uporablja je zadovoljen itd,itd....
imam. dela. Ni problemov. Aplikacija je ql, Reze skoraj do roba. Ce kupis premalo jo pac vec casa pustis delat. MOgoce bo problem samo v casu ko je trava v bolj intenzivni rasti. Za to ceno best buy
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Plus tega varnost ni več hec. Noži se vrtijo bliskovito hitro in ni hec, če zataji senzor dviga. Sploh če imaš malega otroka ali žival, ki rad poležava na travi. Pa verjetno je (vsaj zaenkrat) trg še premali, da bi se kitajčekom to splačalo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

GMD255

Zelenc'
12. jul 2012
11
1
3
Jst mam prav tako worx landroid. Zadovoljen, nimam pripomb.
Če kdo rabi model za do 1000m2 naj mi sporoči, mi ena leži doma.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Kaj v praksi pomeni to do 1000m2.
Kaj bi v praksi pomenilo, da bi dal ta worx 1000 na 5.000m2 travnik?
 

GMD255

Zelenc'
12. jul 2012
11
1
3
Kaj v praksi pomeni to do 1000m2.
Kaj bi v praksi pomenilo, da bi dal ta worx 1000 na 5.000m2 travnik?

Kosila bi, ampak precej večkrat bi jo moral spustit vsak dan...edina razlika proti večjim modelom je ta da imajo ti cca 4 cm širšo košnjo ter mogoče še večjo baterijo. Pa seveda več kabla rabiš da ogradis.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Torej rabiš kabel vlečt po celi parceli? sem mislil, da postaviš stožce, kot pri robosesalniku. A kabel pustiš na tleh ali moraš dat v zemljo? To je precej amatersko sicer.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Obkrožit moraš celo parcelo. Kabel je lahko zunaj po parceli ali pa ga vkoplješ v zemljo - po želji.

Nič ni amatersko predvsem iz vidika varnosti. Čisto vse kosilnice delujejo tako - od najcenejše do najdražje