Robotska kosilnica

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Citat:
Uporabnik Kovac74 pravi:
Zdravo

Malo poznam zadevo okoli robotskih kosilnic, ker sem pa tja kakšno zmontiram. V bistvu so samo trije proizvajalci, ki te zadeve razvijajo (Huskwarna, Zuccetti - Wiper, Ambrogio, Stiga ter Robomow. Kitajskih zadev ne štejem sem. Tukaj je link , kjer je zbirka vseh.

Načeloma vse delajo z uporabo mejnega kabla, katerega je priporočljivo vkopati, da ne pride do morebitnih prekinitev. Brez signala kosilnice zaradi varnosti ne delujejo.
Prav tako je pomembna zahteva varnost rezila oziroma da ne pride do kakšnih poškodb nog ali rok. Vsak proizvajalec zagovarja svojo teorijo, zato taka in drugačna kratka rezila ali pa čudna ohišja.Zaradi te zahteve je potem tudi problematična košnja do roba. Ponavadi puščajo od 5 do 10 cm nepokošene trave.
V zdajšnjih časih se večinoma uporabljajo LiIon baterije in brezkrtačni motorji. Če so v uporabi krtačni motorji, je potrebno vsako leto ali dve menjati krtačke, kar pa ni nezamerljiv strošek (100 - 150 eur). Cena je taka, ker je treba prvo zadevo očistiti travo, potem pa skoraj celo zadevo razstaviti in zamenjati krtačke in namazati vitalne dele. Ponavadi mi vzame 2 do 3 ure.

Da se kosilnica kje na terenu zatakne, je največkrtat problem v montiranju kabla preblizu roba in zaradi tega nima prostora za manevriranje.
Glede pamente košnje pa mislim da je še veliko prostora za razvoj (GPS), samo je spet vse odvisno od zmogljivosti baterije in če to doprinese k krajšemu času in kvaliteti košnje.

lp Klemen

Tu si pozabo na firmo Bosch.

Majo pa novi modeli Husquarne vsi GPS. Prav tako Bosch.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Čas za nabavo, danes je še akcija na myrobotcenter
icon_smile.gif
sj vem da bodo potem spet ampak ok, enkrat treba nabavt.

Katerga? 500m2, ravnina.

https://www.myrobotcenter.eu/en/worx-la ... r141e-2019

https://www.myrobotcenter.eu/en/yardforce-x60i-2019

En ima Radar drugi pa Cut to the Edge, ostalo tm tm.

Ima do izkušnje z YARDFOCE mašinam?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Imam Worx Landrorid-a, tretja sezona, meni je nepogrešljiv. Cut to Edge deluje dobro, pomembno je le, da na začetku vodilno žico res natančno položiš. Če vidiš, da kje trava še ostaja, pač naknadno približaš žico... Z drugim nimam izkušenj...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Žal ja. Žica predstavlja virtualni zid in tudi pomaga kosilnici se približno navigirat. Čez to žico ne gre in lahko recimo zaščitiš kakšne grmovnice ali rože, ki drugače kosilnici nebi predstavljale ovire. Tudi ko se izprazni, se odpilje do najbližje točke z žico in po žici nato domov (no kot recimo roomba, ki s pomočjo senzorjev išče docking station). Pri Landroidu pa je tudi vpomoč, da kosi res do roba.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Gargy & HEPAN hvala za informacije. O Worxu sem slišal samo dobre izkušnje, tako da tukaj vejrento ni kaj za falit + za ceno 640€ ponuja kar veliko.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Gargy & HEPAN hvala za informacije. O Worxu sem slišal samo dobre izkušnje, tako da tukaj vejrento ni kaj za falit + za ceno 640€ ponuja kar veliko.

jaz imam lanski model, glede same kvalitete nimam nobenih pomislekov, niti glede delovanja. V družini je tudi husquarna, pa ne vidim neke prednosti, razen da ti tam položijo kabel in ti jo za 80 eur hranijo čez zimo.

novi worxi imajo tudi hudo dodatno opremo, ampak glede na moje izkušnje ne pogrešam ničesar. Tudi software je odličen in me zadeva še ni pustila na cedilu. tako da jaz ostajam na worx, dokler ne crkne. Glede na znamko je tudi manj zanimiv za tatove
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
518
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
jaz imam lanski model, glede same kvalitete nimam nobenih pomislekov, niti glede delovanja. V družini je tudi husquarna, pa ne vidim neke prednosti, razen da ti tam položijo kabel in ti jo za 80 eur hranijo čez zimo.

novi worxi imajo tudi hudo dodatno opremo, ampak glede na moje izkušnje ne pogrešam ničesar. Tudi software je odličen in me zadeva še ni pustila na cedilu. tako da jaz ostajam na worx, dokler ne crkne. Glede na znamko je tudi manj zanimiv za tatove

Razlike so precejsnje: kvaliteta komponent, nacin kosnje(v kolikor je to lastniku pomembno), kvaliteta zice, pasivna in aktivna varnost robota.

Naceloma niso zanimivi, sploh pa tisti, ki so "konektani".