Rezervnideli24.si

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
imajo precej uporaben live chat in telefonsko pomoč
z obema imam dobre izkušnje
traja precej manj kot spisat tale post na alterju
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Zadnjič na autodoc.si naročil LUK sklopko...dobil aisin v škatli od LUK...

Ker sta bli za moj avto samo te 2 opciji... In še to 15eur razlike...se mi ni dal komplicirat...me je pa samo zanimalo če je Aisin po kodah taprava da ne bomo bv podirali...

Poslikam....popišem kode...ja korespondenca je trajala teden in še malo da so kao potrdili da Aisin paše...

Uraden odgovor je pa bil da je vse OK da dobavljen del odgovarja vsem standardom in da nisem na zgubi in da tako pač je da dibavitelji zagotovijo dele ki so 105% OEM in to in ono in blablabla...la:rolleyes:

Etak in LUK si želi da ko odpreš škatlo je notri Aisin roba...right

Sam upam da ne bo veselixa v kratkem ko bomo podiral (MMT menjalnik-specifika)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Zadnjič na autodoc.si naročil LUK sklopko...dobil aisin v škatli od LUK...

Ker sta bli za moj avto samo te 2 opciji... In še to 15eur razlike...se mi ni dal komplicirat...me je pa samo zanimalo če je Aisin po kodah taprava da ne bomo bv podirali...

Poslikam....popišem kode...ja korespondenca je trajala teden in še malo da so kao potrdili da Aisin paše...

Uraden odgovor je pa bil da je vse OK da dobavljen del odgovarja vsem standardom in da nisem na zgubi in da tako pač je da dibavitelji zagotovijo dele ki so 105% OEM in to in ono in blablabla...la:rolleyes:

Etak in LUK si želi da ko odpreš škatlo je notri Aisin roba...right

Sam upam da ne bo veselixa v kratkem ko bomo podiral (MMT menjalnik-specifika)

čakaj malo, to je pa ja normalno!
Saj tudi v SACHS škatli kdaj dobiš od LUK lamelo na sklopki
LUK si tega ne želi, sam če pač ne delajo, dajo od drugega dobavitelja v škatlo
Pri zavorah je ista zgodba
kje imaš problem sploh, v znamki kot taki?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Online sem imel ali Aisin za 187eur ali LUK za 202eura...oboje dobavljivo in NA ZALOGI

Po priporočilu sem raje vzel LUK...

Dobil pa Aisin v LUK škatli :)

Na delih so nalepke od Schaeffler AAM Germany...če pogledaš omenjena firma zastopa 3 znamke (LUK INA FAG) in med njimi ni Aisina...da bi lahko upravičili ta "mashup" delov...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Wau... first world problems.

Naročil napačne fedre Eibach, ugotovil šele na dvigalu, 2 sta pasala zadnja pač ne. Roba je bila potem že "rabljena" rok za vračilo je potekel, ker se 2 mesca ni montiralo in ugotovilo, da so napačni pa ene 14 dni je trajalo in sem dobil keš nazaj. Druge prave so pa hitro poslali že prej takoj.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Še slika...ležaj je začuda INA DSC_0971.JPG
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bom kar tukaj, da ne odpiram nove teme.

AUTODOC - do letos sem imel z njimi same pozitivne izkušnje, sedaj pa sem pred čudno uganko: kupil sem novo zavorno čeljust in pogoj pri vseh je bilo plačilo varščine za vračilo stare (konkretno 25€). Brez tega naročilo sploh ni bilo možno.
Paket sem dobil, del so zamenjali in sedaj želim vrniti staro čeljust, pa pravijo da naj to naredim na svoje stroške.
Ko sem kupoval nikjer nisem zasledil da je vračilo na lastne stroške, res pa da sem sedaj na njihovi strani našel, da mora bit vračilo na moje stroške. Saj je jasno da gre za princip in načelno prisilno višjo ceno - ker če dam na pošto plačam recimo 10€ poštnine, oni pa si vseeno pridržijo pravico, da izplačilo varščine zavrnejo in na mojo zahtevo - spet na moje stroške - star del vrnejo meni.

Pa še eno: tri tedne nazaj sem pri njih naročil zimske gume - so bile na zalogi, takoj dobavljive. Ker gum ni bilo deset dni sem po (drugi dan) poslani številki za sledenje preveril kje so in DPD mi je javil, da še niso prevzete. Takoj sem zavrnil dobavo in zahteval povračilo denarja. Dokler jim nisem včeraj zagrozil preko Pay Pala me sploh niso resno jemali. :(
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kaj pa vem, meni se zdi normalno da jim tja del dostaviš na svoje stroške (v kolikor gre za austauš zadevo). Sicer pa smo že XY krat ugotovili da so ti rezervni deli super zadeva dokler se ne zajebeš in naročiš napačnega dela, dokler nimaš reklamacije, dokler oni ne zamujajo z dostavo, dokler se oni ne zajebejo in odpošljejo napačen del itd. itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu gre za z njihove strani pogojen nakup s plačilom varščine za vrnitev starega dela - jaz si nisem želel plačila varščine, prav tako ne vračila starega dela. Če bi bila cena v osnovi 25€ višja in bi imel možnost, da proti vračilu (seveda na lastne stroške) dobim 25€ nazaj bi bila jasna zgodba.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Če prav razumem si kupil del za X€ in plačal si ga X€+25% varščine. Ko pošlješ stari del nazaj dobiš teh 25% nakazanih nazaj? Pri nakupu pa ti je pisalo da gre za del kjer boš moral starega vrniti in tako dobiš teh 25% nazaj? Če te prav razumem pričakuješ da ti bo UPS potrkal na vrata in te prosil da mu izročiš stari del da ga dostavijo Berlinčanom? Pa ja, malo morgen :)

Mislim da je ta zgodba z vračilom teh "austauš" delov nek standard po EU, nenapisano pravilo kjer vsi vemo zakaj gre, torej da moraš kakor veš in znaš spraviti stari del do njih. Zdaj pa ali ga boš dal na pošto, prinesel peš ali sedel v avtomobil in skočil do Berlina je tvoj problem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja očitno je tako, vendar bo moj očitno romal v smeti, ker ne mislim plačevat 20€ poštnine, da se bo nekdo v 2 mesecih (tak rok so si sami dali) odločil, ali mi bo mogoče vrnil 25€.