Revolut bančni račun

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Revolut ima implementirano samo EPC QR kodo. UPN QR kode, ki je slovenska posebnost ne podpira.

Pod EPC-jem je tudi SEPA Instant Transfer in po dokumentih za SEPA Instant Transfer forsira EPC QR kodo. Me zanima kakšno QR kodo bo uporabljal Flik. Predvidevam, da je spet slovenska posebnost, čeprav bi bilo najbolj logična EPC QR koda.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Kako pa je z davkom, ko prodaš delnice? Ali Revolut pripravi kakšno poročilo (datum / cena nakupa, datum / cena prodaje)? Ali že oni kaj prijavijo na FURS?
 

lukc123456

Zelenc'
2. nov 2020
2
0
1
Ali ima kdo kakšne izkušnje s trgovanjem z zlatom (XAU) in srebrom (XAG) preko Revolut aplikacije? Kako to FURS obravnava? Kot investicijsko zlato in srebro, na kar se ne plača davka na kapitalske dobičke, ali ima kakšno drugo interpretacijo in je potrebno poročanje ob prodaji ter plačilo davka na dobiček?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Dobro vprašanje kako to Furs obravnava.

Glede na to, da naj bi kupil fizično zlato/srebro bi bila lahko definicija investicijskega zlata.

Pa tudi dvomim, da ima Furs dostop do podatka ali trguješ s Revolut zlatom/srebrom. Ker tudi po Brexitu bo Revolut z zlatom upravljal iz Velike Britanije in ne Litve.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Ne more. Preverjeno. Stanje dobi samo tako, da od tebe zahteva izpiske.
Stanje dobijo samo iz računov v sloveniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: paci

lukc123456

Zelenc'
2. nov 2020
2
0
1
Če že dobijo to dobijo 1x na leto. Pa še to verjetno samo stanje in ne transakcij.
Dobijo samo vrednost računa, ne pa transakcij. Morda pa lahko to zahtevajo, a to menim, da le pri sumu na utajo ali kakem drugem prekršku.
Bi pa vseeno rad vedel, kako se to opravlja legalno. Je lažje spat, če plačaš vse davke;)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Tudi jaz mislim, da lahko podrobnosti zahtevajo le če je nakazan sum. Pa še to mora verjetno Furs zahtevati direktno od litovskih regulatorjev, kot direktno od Revoluta.