Revolut bančni račun

Teddy34

Zelenc'
23. jul 2019
2
0
1
A kdo uporablja N26 da prejema gor plačo in ima urejene direktne bremenitve za plačilo storitev (položnice za internet, vodo, smeti, itd..) A to deluje?

Torej če prav razumem uporabnik ki ima N26 in gre na Hrvaško ,ter tam dvigne denar v kunah, bo do 200 EUR v HRK lahko opravil dvig brezplačno? Če bo dvignil 300 EUR 8v HRK) bo plačal 2% provizije?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Js imam N26 za poslovni račun. Direktne obremenitve seveda delajo, jih pa sam nimam na N26 ampak na Revolutu.
Če imaš N26 prvih 5 dvigov v € ne boš nič plačal provizije, če boš dvignil HRK boš plačal 1.7% provizije.
Na Revolutu pa prvih 200€ ne boš plačal provizije, naprej pa 2%.
 

Teddy34

Zelenc'
23. jul 2019
2
0
1
Kaj pa obvestila o transakcijah v realnem času? Ko plačaš preko interenta, a dobiš kakšen SMS al pa vsaj mail ,da je bila transkaciaj opravljena? Ima Revolut to bolje urejeno?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Mimogrede, ne vem če je kdo že omenil, ampak sem ravno včeraj ugotovil, da se z Revolutom ne da plačat na pošti. Problem je, da ne gre za običajno plačilo ampak naredijo kao dvig gotovine preko POSa oz cash advance (vrjetno zato, da provizijo prevalijo na uporabnika, saj me je tudi pred plačilom opozorila, da mi bo banka računala dvig na bankomatu). Plačilo je bilo zavrnjeno, v appu pa sem dobil obvestilo "Sorry, cash advance is not supported". Na srečo, je šlo potem BP skozi (kot dvig gotovine) z N26 Debit Mastercardom, ki ga imam zraven ravno za take primere (Revolut npr. ne podpira tudi plačevanja na avtomatski bencinskih, ravno tako javi napako). Sicer ni problem, ker imam ravno zaradi tega zraven vedno par različnih kartic, še vedno pa 99% časa uporabljam Revolut. Je pa dobro vedet, da ne gre skozi. Me zanima, če deluje s Curve kartico, ampak nisem hotel še tega testirat, me je že tako čudno gledala :)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Mimogrede, ne vem če je kdo že omenil, ampak sem ravno včeraj ugotovil, da se z Revolutom ne da plačat na pošti. Problem je, da ne gre za običajno plačilo ampak naredijo kao dvig gotovine preko POSa oz cash advance (vrjetno zato, da provizijo prevalijo na uporabnika, saj me je tudi pred plačilom opozorila, da mi bo banka računala dvig na bankomatu). Plačilo je bilo zavrnjeno, v appu pa sem dobil obvestilo "Sorry, cash advance is not supported". Na srečo, je šlo potem BP skozi (kot dvig gotovine) z N26 Debit Mastercardom, ki ga imam zraven ravno za take primere (Revolut npr. ne podpira tudi plačevanja na avtomatski bencinskih, ravno tako javi napako). Sicer ni problem, ker imam ravno zaradi tega zraven vedno par različnih kartic, še vedno pa 99% časa uporabljam Revolut. Je pa dobro vedet, da ne gre skozi. Me zanima, če deluje s Curve kartico, ampak nisem hotel še tega testirat, me je že tako čudno gledala :)

Pošta ima mal smotano. Večinoma delajo tako kot si imel ti izkušnjo, nekaj med njimi pa ima že pravi POS terminal...
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
Mimogrede, ne vem če je kdo že omenil, ampak sem ravno včeraj ugotovil, da se z Revolutom ne da plačat na pošti. Problem je, da ne gre za običajno plačilo ampak naredijo kao dvig gotovine preko POSa oz cash advance (vrjetno zato, da provizijo prevalijo na uporabnika, saj me je tudi pred plačilom opozorila, da mi bo banka računala dvig na bankomatu). Plačilo je bilo zavrnjeno, v appu pa sem dobil obvestilo "Sorry, cash advance is not supported". Na srečo, je šlo potem BP skozi (kot dvig gotovine) z N26 Debit Mastercardom, ki ga imam zraven ravno za take primere (Revolut npr. ne podpira tudi plačevanja na avtomatski bencinskih, ravno tako javi napako). Sicer ni problem, ker imam ravno zaradi tega zraven vedno par različnih kartic, še vedno pa 99% časa uporabljam Revolut. Je pa dobro vedet, da ne gre skozi. Me zanima, če deluje s Curve kartico, ampak nisem hotel še tega testirat, me je že tako čudno gledala :)
kot se spomnim sem parkrat plačal z Revolutom na Petrolovem točilnem actomatu brez problema v AUT pa plačujem z drugo kartico
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
kot se spomnim sem parkrat plačal z Revolutom na Petrolovem točilnem actomatu brez problema v AUT pa plačujem z drugo kartico
Kdaj in kje pa si plačeval?

Jaz sem ravnokar preveril history in sem očitno nazadnje probal plačat na petromatu lani avgusta - piše DECLINED Sorry, automated fuel dispensers are not supported (še prej pa leta 2016 dvarkat DECLINED brez dodatnega pojasnila, so pa takrat na supportu razložili isto).

Od takrat pa res nisem več probaval z revolutom, ker sem že nazadnje pozabil na ta problem, na pildku, ki ga je izplunil avtomat (misleč da je račun, telefon je pa tudi zavibriral za transakcijo), pa jaz badak med hitenjem naprej tudi nisem opazil, da je bila trasansakcija zavrnjena, in se lepo odpeljal.... Je bilo kar "zabavno", ko sem doma videl notification od Revoluta :) No isti znesek sem potem z isto kartico brez problema poravnal noter na blagajni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
gledam tale revolut app. In tam mi vse stike pobere in točno ve, kdo v mojem adresarju ga ima. najbrž tudi oni vidijo mene. Razumem namen, vendar me zanima, če se lahko vseeno skrijem. To mi ni najbolj všeč...

EDIT:
eh, malenkost. Prepovedala dostop appa do stikov in zadeva rešena. Upam, da tudi v drugo smer.
 
Nazadnje urejeno:

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
na točno takšnem točilnem mestu.Petrol na Celovški
1564127350463.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kdaj in kje pa si plačeval?

Jaz sem ravnokar preveril history in sem očitno nazadnje probal plačat na petromatu lani avgusta - piše DECLINED Sorry, automated fuel dispensers are not supported (še prej pa leta 2016 dvarkat DECLINED brez dodatnega pojasnila, so pa takrat na supportu razložili isto).

Od takrat pa res nisem več probaval z revolutom, ker sem že nazadnje pozabil na ta problem, na pildku, ki ga je izplunil avtomat (misleč da je račun, telefon je pa tudi zavibriral za transakcijo), pa jaz badak med hitenjem naprej tudi nisem opazil, da je bila trasansakcija zavrnjena, in se lepo odpeljal.... Je bilo kar "zabavno", ko sem doma videl notification od Revoluta :) No isti znesek sem potem z isto kartico brez problema poravnal noter na blagajni.


Verjetno je razlika, ce placas na avtomatskem samopostreznem avtomatu, kjer kartico vstavis PRED tocenjem in takrat najprej preveri, ce imas dovolj sredstev in rezervira nek max. znesek (se mi zdi, da je 80€ ali nekaj podobnega) ... Drug nacin placila na Petrolu pa je, da po tocenju placas... tisto je pa potem enako, kot ce gres notri na blagajno placat ... Prvi nacin ponavadi dela 24ur na dan, tudi ko crpalka ne obratuje, drugi nacin samo takrat, ko je crpalka odprta ...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Verjetno je razlika, ce placas na avtomatskem samopostreznem avtomatu, kjer kartico vstavis PRED tocenjem in takrat najprej preveri, ce imas dovolj sredstev in rezervira nek max. znesek (se mi zdi, da je 80€ ali nekaj podobnega) ... Drug nacin placila na Petrolu pa je, da po tocenju placas... tisto je pa potem enako, kot ce gres notri na blagajno placat ... Prvi nacin ponavadi dela 24ur na dan, tudi ko crpalka ne obratuje, drugi nacin samo takrat, ko je crpalka odprta ...
V mojem primeru je šlo v vseh primerih za plačilo PO točenju in v času obratovanja črpalke (Petrol na Celovoški). In NE očitno ni isto, kot če greš notri na blagajno plačat, ker kot pravim, sem potem točno to isto točenje z isto kartico brez problema poravnal notri na blagajni. Je pa super, če so sedaj kaj spremenili (na eni ali drugi strani) in tudi to deluje. Bi moral enkrat sprobat, čeprav mi sedaj ni več tako relavantno, ker vsaj na Petrolu plačam s skeniranjem QR kode v njihovem appu in sploh ni potrebno, da ima točilno mesto avtomat (na žalost nimajo vsi), pa še malenkost hitreje je (je pa ultra tečno da za to zahetvajo njihovo plačilno kartico)
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
pred točenjem vstaviš kartico, točiš in zaključiš.Po zaključku si samo sprintaš račun..Petrol Celovška..

1564138679599.png
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
pred točenjem vstaviš kartico, točiš in zaključiš.Po zaključku si samo sprintaš račun..Petrol Celovška..
Ne vem kaj hočeš povedat. Jaz sem takrat natočil in na koncu vstavil kartico za plačilo, ter dobil zavrnjeno, ker Revolut vsaj takrat tega ni podpiral.
Screenshot_20190726-130028.jpg


Tudi če bi jo vstavil pred točenjem, dvomim, da bi bilo kaj drugače. Če so zdaj zrihtali, super. Sem pa v prvem primeru (leta 2016) na isti način potem brez problema plačal z N26 MC na samem avtomatu. Drugič (slika zgoraj) sem z isto Revolut kartico naknadno plačal na blagajni, kjer ni bilo problema.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
gledam tale revolut app. In tam mi vse stike pobere in točno ve, kdo v mojem adresarju ga ima. najbrž tudi oni vidijo mene. Razumem namen, vendar me zanima, če se lahko vseeno skrijem. To mi ni najbolj všeč...

EDIT:
eh, malenkost. Prepovedala dostop appa do stikov in zadeva rešena. Upam, da tudi v drugo smer.
Ko si prvič instaliral app si jim dovolil dostop do stikov. Enako je pri appih Viber, Whatsapp.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Kako se banke borijo proti tuji konkurenci...


ABANKA d. d. - IZVLEČEK TARIFE ABANKE FIZIČNE OSEBE
Ljubljana, 20. julij 2019

5.7. Bančne kartice drugih izdajateljev
5.7.1 Vsi tuji izdajatelji
5.7.1.1. Nadomestilo za dvig gotovine na bankomatu = 4,00 EUR

In ja... tudi za Revolut.... kot da bi šlo za Euronet bankomat.