Renault Twingo - zvok

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Ali je še kakšen specializiran "avto servis" forum razen avtomobilizem_com ?
V glavnem:
ko dam kontakt, se sliši bencinska pumpa, kar je normalno.
Zdaj se pa ob vklopu kontakta sliši še en zvok, ki prihaja izpod motornega pokrova, visok, hreščeč.

Na posnetku:
- bencinska pumpa + neznani zvok: od 2-6 sekunde;
- neznani zvok: od 2-8 sekunde.

1.2, 16V, letnik 2003

 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mislim da se sliši motoriziran nadzor dušilne lopute (ali bypass ventil, ne vem točno kako ima narejeno).
To je posneto v kabini ali pri motorju?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
bi mogoče s tem bil povezan zvok med vožnjo: ko pritisnem gas, se sliši kot da se vozim po mokri cesti ?
Ker je to nov zvok, predvidevam da se je kaj pokvarilo ?
"Pelji k mehaniku" bo naslednji odgovor - ja, ampak tam se jim včasih mudi in je dobro imeti neko vsaj na pol izdelano diagnozo ko prideš tja, drugače so "gume !" prva ugotovitev pri vsakem neobičajnem zvoku.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čitao sam na forumu tarifa zate:

138057115_4842833652457800_7354989008261768391_n.jpg


PS: nimam pojma o twingotovih napakah.
 
  • Haha
Reactions: tony in Robert

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
ugotavljam, da zvok prihaja izpod pokrova, označenega s puščico na sliki
 

Priponke

  • 1610448852662_p.jpg
    1610448852662_p.jpg
    220,5 KB · Ogledi: 166

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Zaj pa se ta pokrov dvigni poglej kaj je spodaj :)
Drugač pa lahko tu bluzimo se 3 tedne. Lahko bi blo pa že včeraj rešeno če bi na servis pelal :)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Bom pa jaz napisal, kaj je narobe, če drugi nočete pomagat.
Torej, od bratranca punca ima sestro, ta sestra pa pozna od sošolkinega tipa brata, ki ma veze na Komunali (ampak to ni pomembno za ta kejs). No, tam na Komunali je en tip, katerega žena ima otroka iz prvega zakona. In ta mulc v času Korone sploh noče sodelovat prek Zooma na daljavo, ker pravi, da ima rajši Skype. Ampak Skype-a šola pač ne uporablja, Zato se je njegovmu nadomestnemu fotru zmešal in je čist popizdu. No, ampak to tud nič nima s to temo. Ima pa ta mož od une žene, ki sem jo prejle omenil, da ima otroka v šoli, kjer uporabljajo Zoom namesto Skypa, no, ta mož ima kolega, ki ima prijatelja v Franciji (evo, smo že bliže, sam še mal). In ta kolega naj bi delal v Renoju. Ampak se je izkazalo, da tip laže in da dejansko sploh ne dela v Renuju, prasec se je zlagal, dela namreč v Dacii. Kar je še huje je to, da sploh ni iz Francije, ampak živi v Romuniji. Tam je zelo lepo, če imate namen iti tja, obvezno obiščite Transilvanijo. Sem slišal za tipa, ki je bil sošolc od Drakule in pravi, da je bil v šoli tak nežen tip, nič ni kazal želje po krvi. Aja, pa pisal se je nekak tko, kot en naš skakalec. Ulaga. Ne, Peterka. Ah, jebi ga, Jelar. Al pa Damjan? Prevc? Neeee ...Tepeš. Ja, Tepeš. No, ta Tepeš je imel neko fiksno idejo, da ... opa, spet sem zašel s teme. No, v glavnem, včeraj je Korl nekako uspel prepričat Desus, da gredo proti Janši. Kar je morda dobro, da bo un tadrug Janša lahko odprl Krvavec. Aja, sem že povedal, da sem lansko leto kupil nove pancarje? Ne še? Ja, Nordico ... odlično se obnesejo. Sploh za smučanje. Ampak jih zaenkrat še nisem sprobal, so pa lepi. So belo - zelene barve, pa ... no, ni pomembno. Pa lansko leto sem hotel it na Karibe za 3 tedne, ampak zarad Korone nisem mogel. Saj leta nazaj tudi nisem mogel it tja, ampak tisto je blo zato, ker nimam denarja. Sem pa zato imel Twingota. Dva. Enega rumenega, drugega plavega. Ta drug je imel stekleno streho, ki je puščala. Popravilo je blo kar drago, ampak meni ni blo treba plačat, ker nisem šel popravljat. No, pa avto je znotraj kar velik, ker od zunaj se tega ne opazi. Enkrat je sosed iskal 10 metersko traverzo, pol se je pa izkazalo, da sem jo imel na zadnjem sedežu od Twingota. Počez . Ajoj, kolk je bil sosed hud. En mesec ni hotel govorit z menoj. Ne vem, a sem se mu kaj zameril, al pa mogoče zato, ker je že od rojstva nem? Kdo bi vedel?
Pa da končam: meni se mašina ni oglašala čist nič čudno, bi pa v takem primeru avto peljal k mehaniku, ker kljub napredku še vedno dvomim, da se da avto popravit na remote. Čeprav mam številko od enga šarlatana, ki to ziher ni, ker sem mu enkrat nakazal 100€, pa mi je pomagal z nasvetom. Sicer nisem razumel, kaj mi je hotel povedat, ampak, če sem mu dal tolko denarja, pol je ziher dober. Jaz bi za to težavo vprašal njega (sam, če ti bo računal več, kot je meni, povej, da izenačim. Ker nočem bit nikomur dolžan, sploh pa nočem, da mi kdo da neko prijateljsko ceno).
Zgoraj napisano je samo moje mnenje. Se opravičujem, ker sem bil malo kratek, sam res nimam časa vsakemu posebej razlagat, zakaj zemlja ni okrogla. Lahko tudi o tem, samo zdaj res nimam več časa....sorry.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Mislim da se sliši motoriziran nadzor dušilne lopute (ali bypass ventil, ne vem točno kako ima narejeno).
bil pri mehaniku: pravi da je to normalno, da se čuje ko se neka loputa našteluje. Prej tega zvoka nisem slišal, pa še neki cirkusi so bili s klimo in menjalnikom, itd, pa so šle misli v smer da je že spet nekaj crknilo