Renault Clio dCi - senzor mase vztrajnika?

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Prav lepo pozdravljeni vsi skupaj,

vozilo je bilo zaradi novonastalih težav priklopljeno na tester.
Ta je pokazal diagnozo okvare senzorja mase vztrajnika, poleg tega pa tudi napako na ogrevalnih svečkah!

Namreč, zadnje čase se dogaja, da avtomobil na vsak približno deseti vžig preprosto ne odzove...
Zjutraj na hladen vžig ni težav, vedno vžge, problem nastopi, ko se agregat ogreje na delovno temparaturo.
Zavrti normalno, vžge žal ne, nato odvzamem kontakt in vžge kot iz topa (akumulator je še vedno v odličnem stanju).

Imam pomisleke glede nabave senzorja mase vztrajnika.
Na Renault forumu sem zasledil, da se ti senzorji kupljeni kor "neoriginalni" ne obnesejo dobro v praksi.
Tudi moj mehanik mi je takoj omenil to možnost glede težav z "ponaredki".

Torej, napotil sem se do uradnega Renault servisa, kjer pravijo, da sta za isti tip vozila na voljo dva
različna senzorja, cena pa je več kot dvakrat višja od cene "ponaredka".
bonk.gif


Zanima me, če je tu na forumu kakšen Renault ekspert, ki bi znal povedati kdo točno proizvaja dotični senzor.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.819
113
pri taščici
Si prepričan da si se pravilno izrazil glede senzorja. Ker mislim da se mu nekako drugače reče najbrž (senzor odmične gredi?)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Reče se senzor odmične gredi, nahaja pa se 1mm zraven oboda vztrajnika, kjer bere "zobe" vztrajnika. Drugače pa, jaz sem imel probleme pri prvem scenicu, kjer sem samo spihal senzor in vztrajnik skozi luknjo, ki je bila verjetno nalašč za to narejena v bloku motorja in problemi so izginili. Za razliko od tebe, meni mrzel vsake toliko ni vžgal. Po razpihavanju je vedno vžgal.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Imaš dva senzorja. Enega kot si opisal in še drugega ki sporoča GMT gredi in je dejansko nameščen na vrhu, pri gredi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Senzor Gornje Mrtve Točke in senzor položaja odmične gredi.
Ali očistiti ali menjati. Sicer ne vem kaj je zate drago ampak tak senzor ne košta več kot 20 EUR, mogoče 30.
Hebat ga, avto je strošek...
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Senzor Gornje Mrtve Točke in senzor položaja odmične gredi.
Ali očistiti ali menjati. Sicer ne vem kaj je zate drago ampak tak senzor ne košta več kot 20 EUR, mogoče 30.
Hebat ga, avto je strošek...
Tako je senzor zgornje mrtve točke,ravno v soboto sem delal enega megana ki ni vžgal.Zadeva simpl ko pasulj 2 vijaka M6 odklopiš konektor in ga imaš v rokah dobro očistit z wd ali bencinom,sploh kontakti v konektorjih delajo težave. Po čiščenju je skoraj vedno ok.
cool-1.gif