Registracija ciaota

fantasmo

Zelenc'
7. maj 2018
5
0
1
Živjo,

kolega je pred par leti kupil ciaota (takrat ko jih še ni bilo treba registrirat) in ga je sedaj imel v garaži nekaj časa. Sedaj se je odločil, da ga želi registrirat vendar pa nima papirjev. Se da sploh kaj uredit? Ni pa možnosti, da dobi papirje od prejšnjega lastnika
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Najcenejš bo da ga pelje na odpad, tam za njega dobi toliko, da se z avtobusom lahko odpelje domov. Kupi naj drugega registriranega.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Nabijaj sebe kot imaš v nicku, ne pa drugih.

OT: Dobi naj dve priči starejši od 50? let, ki bosta potrdili, da je motor res tvoj, pojdite skupaj na upravno enoto in dobil boš papirje. Najdi zakon na internetu, je pa bilo tudi že na alterju nekaj napisanega o tem.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Ne bit tolk užaljen. Naj poskusi, pa bo videl. Ko bo seštel vse stroške bo ugotovil, da se ni splačalo. Velika večina se jih je na tehničnem pred valarji obrnila, ker so mim povedal, da je škoda v vrsti stat če gre več kpt 25. Ciao gre več kot 25 in ga je treba blokirat. Mehanik, blokada, tehnični, registracija, tablica, papirji,.... Zračunaj.
Zakaj misliš da jih je letos tako malo na cesti?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Kaj od napisanega ne drži? A v zakonu piše, da je vse zastojn, ali nisem videl te alineje?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Zakaj bi ciaota blokiral na 25km/h, če je tudi za mopede do 25km/h predpisan tehnični pregled, registracija in obvezno zavarovanje?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Predpostavljam, da AM nima, ker drugače bi si kupil bolj resen moped in ne zgodovinsko kripo.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Jest mam v garaži Pony expressa letnik 72, ga ne prodam nikoli. Enkrat bom zanj pridobil papirje, dal barvat geštel (mehansko je v piko), ga registriral in se vozil ob sončnih dneh.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ma z temi mopedi se je tak luštno vozit. mal za zajebancijo, na pir. Sam sicer nimam "zgodovinske vrednosti", sem pa lani sinu vzel novi Piaggio fly 25 km/h. Se več na tem mopedu prevozim kot na svojem motorju. In ta ne bo šel od hiše, bo stal doma kot spomin na skupne izlete z edinim otrokom. Ko poba naredi "B" in s tem "AM" kategorijo, ga bom preblokiral na 45 km/h in homologiral kot moped. Potem pa z njim na morje, kot tisti stric zgoraj v linku. Šel bi že sedaj, pa ne vem, kako imajo hrvati to rešeno z temi rdečimi tablicami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Za tomose...je res treba od tomos koper dobit nek homologo papir za 60eur?

Računa & pogodbe nimam...imam pa kartonček ki je bil včasih zadosten dokaz o lastništvu...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Dobu sem dobro idejo. Z tamalim lahko skočiva na slo obalo za kake 3 dni. Cca 230 v eno smer. On z tem mopedom, jest za njim z svojim. Če bo za to, bo super izlet.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
:) zastavil to vprašanje že na tehničnih pa so gospe zatrokirale.... Bom šel en dan na AMZS kamor so me potem napotile...

Sem mislil pač če je sel kdo že čez postopek... Problem je ker na kartončku ni letnice... Je pa neka razlika v postopku za novejše in starejše mopede
Pomojem se je tako potem Tomos Koper znajdu in zaračunava 60eur za A4 homologo papir :D
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Živjo,

kolega je pred par leti kupil ciaota (takrat ko jih še ni bilo treba registrirat) in ga je sedaj imel v garaži nekaj časa. Sedaj se je odločil, da ga želi registrirat vendar pa nima papirjev. Se da sploh kaj uredit? Ni pa možnosti, da dobi papirje od prejšnjega lastnika

Jaz sem to delal lani. Imel sem original ITA papirje (libreto - zelena prometna), ki pa niso bili uporabni. Zato sem ga registriral še z eno pričo, ki je dala izjavo da imam ta moped že od pamtiveka (moped je letnik 1980). Za identifikacijo in registracijo sem lani plačal nekaj čez 90 eur., moped so dali na valje, namerili 43 km/h, če bi ga želel registrirat do 25 km/h bi me poslali domov, da ga zablokiram in pripeljem še enkrat na tehničnega. Ampak sem ga raje registriral kot navaden moped, torej do 50 km/h.

Letni strošek (tehnični je vsako leto + podaljšanje + zavarovanje) je ca. 30 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fantasmo

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kje ste bili lani, ko se je uveljavil zakon in so tudi do 25km/h uvedli registracijo mopedov? Takrat je bilo prehodno obdobje, ko se je za mopede brez ustreznih papirjev dalo pridobiti papirje na podlagi izjave in prič, da je to res tvoj moped. Sedaj ne vem, če še je možno to kako urediti ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Sej je še sedaj tako za to s pričami....prehodno obdobje my ass...