Registracija avta - karamboliran v tujini in uvoz

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Ker ravno berem, da avte ki so bili v tujini označeni kot totalka pri nas ni možno registrirati oz. da obstaja možnost, da tak avto lahko zaplenijo v tujini, tudi če ga pri nas uspeš registrirati, me zanima par zadev in bi prosil za odgovore.

1. Obstaja kakšna baza kjer bi po št. šasije lahko preveril, ali je bil avto totalka (predvsem me zanima za Italijo pa tudi za druge države)? Ali policiji pri preverjanju takega avta pokaže, da je bil avto totalka oz. je to kako drugače vidno?
2. Katere dokumente potrebuješ za registracijo avta, ki je bil uvožen (pripeljan) iz tujine v Slovenijo, ni pa bil še registriran pri nas?

Za avto vem, da je bil spredaj karamboliran in pripeljan iz ITA v SLO, skrbi pa me da ni bil že v ITA ocenjen kot totalka? Ker pa bi se rad izognil zgoraj opisanim možnim problemom, me zanima kaj vse bi moral še vedeti pri takem primeru oz. kaj moram preveriti in katere dokumente bi moral tak avto imeti? Kako pa je s plačilom kakšnih davkov? Jih mora plačati že tisti, ki takšen avto uvozi, ali lahko mene še kdo kaj zajebava glede tega?
crazy1.gif


Hvala za odgovore.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
pri enem gospodu sem videl, da je imel v homologacijski karton napisano, da je vozilo bilo karambolirano in popravljeno. Gre pa za uvozenega audija.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
to tudi mene zanima: namreč tudi v primeru okvare motorja (npr. odtrgan jermen ali strojelom): uvozim tak avto in sedaj od česa mi naračunajo davek: od cene na fakturi - če je "pre"nizka, ali lahko plačam cenilca da oceni realno ceno v SLO, da mi ne obračunajo od EUROTAX cene ki je cena za avto brez okvare motorja?

primer, pripeljem avto za 2K ki je po eurotaxu vreden 5, ampak ker ima motor luknjo v bloku, KDO mi oceni ceno na katero bom plačal davek?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Oceni ga po eurotax. Če je cena po eurotax več kot 10% višja kot na fakturi, ti pošlje na ogled inšektorja in ta prveri, da je avto zares karamboliran al pa kot praviš zanič motor.

Model oz. modelka pol naredi zapisnik in ti po zapisniku dobiš račun za popravilo na uradnem servisu in si tako sigurno na eurotax ceni in ti potem prizna manjvrednost in obračuna po fakturi.

Kok sem zakompliciral....uglavnem dobiš inšpektorja sam se nimaš kaj bat če je avto razsut ali pa v okvari.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Oceni ga po eurotax. Če je cena po eurotax več kot 10% višja kot na fakturi, ti pošlje na ogled inšektorja in ta prveri, da je avto zares karamboliran al pa kot praviš zanič motor.

Model oz. modelka pol naredi zapisnik in ti po zapisniku dobiš račun za popravilo na uradnem servisu in si tako sigurno na eurotax ceni in ti potem prizna manjvrednost in obračuna po fakturi.

Kok sem zakompliciral....uglavnem dobiš inšpektorja sam se nimaš kaj bat če je avto razsut ali pa v okvari.
no sej to sem hotel slišat:)
da ne bo potem dražji kot kupljen pri nas:)
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
ja no, rabiš še uradni predračun za popravilo avta tak da če ful ugodno kupiš, rabiš pol dragega pooblaščenca da ti.... mah to pa pri nas niti ni problem
grin1.gif