Redna odpoved in dodatni dogovori

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.841
4.953
113
Torej ja, na delu štala, poln kufer vsega. Komaj čakam da dam papir na mizo, imam pa vprašanje glede dodatnih pogajanj o izplačilu nadur katere so letele v dopust in delovnih sredstvih, katera se lahko uporablja za privat rabo (telefon in računalnik). Kako je to potekalo pri vas? Se dodatne točke napišejo v samo izjavo o odpovedi, kako se potem to izpogaja z delodajalcem? Se v odpovedno izjavo dopiše točke katere je treba kompenzirati, in se naknadno podpiše ločeno izjavo z podpisi obeh strani glede dogovora?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Kaj bi sploh rad dosegel s temi dodatnimi točkami. Računalnik in telefon vrneš, saj ni tvoj. Verjetno pa lahko odkupiš.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.174
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
To si odgovoril že sam sebi. Ali se odkupi ali pa gre kot odpisan inventar. Je pa treba nekje to doreči.

Tako kot si napisal: izjava, kot del odpovedi ali aneks k odpovedi.
Napiše se vse, kar spogajaš (lahko tudi računalnik za 1€... - da lahko knjižijo "prodajo"...), podpišeta obe strani in to je to...
Kako se boš pogajal in kaj boš dosegel, pa je tvoje "delo". Uporabi uradni list, preglej kolektivno pogodbo za tvojo branžo (nižje interni akti ne smejo), preglej svojo pogodbo o delu in morebitne anekse.
Potem jim, če kaj nočejo dat, citiraš (napišeš) člene tam, tam in tam, ki ti omogočajo to, to in to...
Če so vsaj deloma normalni, bo to dovolj.
Če niso, pa imaš, če imaš dokaze (tudi sebe in svoje zdravje - potrdilo zdravnika), možnost, da zagroziš z inšpekcijami - zdravstveno, za delo... Potem v glavnem "pokleknejo", ker noben noče imet par mesecev inšpektorjev "v bajti"...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Poanta je, da bos verjetno se te stvari moral dogovorit pred samo odpovedjo, da jih bos enostransko vkljucil v svojo odpoved verjetno ne bo slo :evil:
Al gres na faktor presenecenja? Pol se pac naknadno zmenis kar se zelis
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.841
4.953
113
Poanta je, da bos verjetno se te stvari moral dogovorit pred samo odpovedjo, da jih bos enostransko vkljucil v svojo odpoved verjetno ne bo slo :evil:
Al gres na faktor presenecenja? Pol se pac naknadno zmenis kar se zelis

To je tisto kar me bega. Nekje so pisali, da se to vključi v odpoved in se kasneje podpiše skupno izjavo. Verjetno kakšni zafrustriranci, kateri se bodo čez 15 minut smehljali svojemu šefu v obraz. :evil:

Presenečanje pa bo tako ali tako.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.174
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
To je tisto kar me bega. Nekje so pisali, da se to vključi v odpoved in se kasneje podpiše skupno izjavo. Verjetno kakšni zafrustriranci, kateri se bodo čez 15 minut smehljali svojemu šefu v obraz. :evil:

Presenečanje pa bo tako ali tako.

Ah, glej, ti lahko vse napišeš v odstopno izjavo, jaz bi pa dodal "ampak".
Zadnji člen nekaj v smislu, da se delodajalec in delavec lahko dodatno dogovorita o vse postavkah in jih zapišeta v aneks... Kaj podobnega...
Če misliš, da bo delodajalec sprejel vse, kar mu napišeš v prvem dokumentu odpovedi, ah, ne bo... Razen, če ga poznaš in veš, kako škodo mu lahko narediš, potem pa bo... Žal je potem oziranje nazaj preko hrbta, da te kdo ne... vsakdanje... Sam moraš prit do tega, kakšen razhod želiš - pameten ali grd...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Jaz se nisem dozivel, da bi kdo prinesel odpoved, not pa mel napisano kaj od inventarja zeli obdrzat, nevem no ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Zato sem ga vprašal, kaj sploh želi doseči.
Jaz sem v enem podjetju obdržal GSM, za ”plačilo” še nekaj pomoči po odpovedi, v enem pa me niso niti vprašali za vrnit sranje od telefona, ker so vedeli, da sem si svojega kupil. Itak je bil pa že zamortiziran.
Pač odvisno od podjetja: jaz sem vedno svojemu nadrejenemu dal odpoved, potem smo se pa naknadno dogovorili za pogoje. K sreči se mi ni bilo treba zatekati k citiranju zakona, se je dalo normalno vse dogovoriti.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Jaz se nisem dozivel, da bi kdo prinesel odpoved, not pa mel napisano kaj od inventarja zeli obdrzat, nevem no ;)
Itak, napišeš pač da daješ odpoved pa dan zaključka dela skaldno z pogodbo, za ostalo se pa že naknadno z njimi dogovoriš, če pa niso za pa ko jih jebe. Če imaš možnost je pa najbolje da najprej ustno dogovoriš pa potem daš na papir pa podpis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
saj to, ker ponavadi če daješ odpoved nepričakovano, je marsikaj druga pomembnejšega od inventarja.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.841
4.953
113
Jaz se nisem dozivel, da bi kdo prinesel odpoved, not pa mel napisano kaj od inventarja zeli obdrzat, nevem no ;)

Politika podjetja je taka, da zamortizirane reči lahko obdržiš. Tudi ne bi jokal za par let starim telefonom in računalnikom (sitnost, ker jih rabim tudi privatno). Bolj se mi gre za nadure. Natolkel sem za mesec+ dni dopusta. In to je tudi razlog odpovedi. Kadrovsko podhranjeni, slaba organizacija dela. Se potrpi kakšno leto, problematika se pozna. Stori se ne nič oz. postane še slabše.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Poznano. Ampak saj nisi ti lastnik podjetja. Nadure pokoristis, vsak dan eno uro prej gres iz sluzbe npr. Ce vse drugo stima, je to to. Se bojo potem sefi ubadali s problemom, ko tebe ni, po nobenem zakonu tebi namrec izven del. casa ni treba biti dosegljiv podjetju. Lahko so sicer potem uzaljeni in bi izvajali sankcije (neuradne, ker uradno ti ne morejo/smejo nic) ampak dokler delas v skladu s tvojo del. pogodbo, si na cistem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Politika podjetja je taka, da zamortizirane reči lahko obdržiš. Tudi ne bi jokal za par let starim telefonom in računalnikom (sitnost, ker jih rabim tudi privatno). Bolj se mi gre za nadure. Natolkel sem za mesec+ dni dopusta. In to je tudi razlog odpovedi. Kadrovsko podhranjeni, slaba organizacija dela. Se potrpi kakšno leto, problematika se pozna. Stori se ne nič oz. postane še slabše.
Verjetno bos v casu korone hitro nasel razlog, da bos pokuril ure in dopust.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Orodje od firme boš moral seveda vrniti. Kako je to sploh v diskusiji?
A če bi vozil šlepar od firme, ga ne bi vrnil?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Politika podjetja je taka, da zamortizirane reči lahko obdržiš. Tudi ne bi jokal za par let starim telefonom in računalnikom (sitnost, ker jih rabim tudi privatno). Bolj se mi gre za nadure. Natolkel sem za mesec+ dni dopusta. In to je tudi razlog odpovedi. Kadrovsko podhranjeni, slaba organizacija dela. Se potrpi kakšno leto, problematika se pozna. Stori se ne nič oz. postane še slabše.

narejene nadure bos pokoristil do konca odpovedega roka, enako velja za morebiten lanski dopust in sorazmerni del letosnjega. to je vse popolnoma obicajno in vsaki kadrovski jasno.

lahko ti ponudijo tudi izplacilo ur v denarju in enako za dneve dopusta - zadnje je menda po zdr sicer prepovedano, a vseeno pogosta praksa.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Izplacilo neizkoriscenega dopusta je izjema in je dovoljeno v primeru odpovedi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony