Razlog za "učinek parnika" pri Mondiju

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Včeraj se pripelem domov, parkiram na dvorišče, pogledam v ogledalo in vidim dim. "Od kje?" mi šine v glavo... Malce pohodim plin, in vidim, da iz moje (no, Mondijeve) izpušne cevi. Pri normalni vožnji tega kajenja niti ni toliko...če pa poženem motor do 3k RPM ali več, pa kar fino pokadi. Analiziral sem dim in ugotovil, da je sestavljen le iz "normalnega dima" in navadne vode. Kaj bi lahko bil razlog? Bencin? Hladilne tekočine je toliko, kot je mora biti (nič je ni zmanjkalo), olje menjano prejšnji teden z enakim, kot je bilo prej, svečke so OK, drugih simptomov ni, cuka nič... V bistvu je vse popolnoma normalno, le kadi ornk. Aja...izpušni sistem je komplet nov...zamenjan cca. pol leta nazaj. Avto je Mondi, l. '95, 1.8 bencinar, prevoženih (naj bi imel) cca. 170.000.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Meni pri Lantri se je pri hladnem in vlažnem vremenu kadilo tudi, ko je bil motor ogret pa ni bilo nič narobe. Je pa zanimivo da pa pri Elantri tega pojava ni. Oba sta bencinca.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Meni pri Lantri se je pri hladnem in vlažnem vremenu kadilo tudi, ko je bil motor ogret pa ni bilo nič narobe. Je pa zanimivo da pa pri Elantri tega pojava ni. Oba sta bencinca.

Že že, ampak meni se to dogaja le zadnja dva dneva. Torej vremenski pogoji ne morejo biti krivi...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
OK, zdaj vas je že nekaj to napisali, tako da bo res nekaj na tem. Zdaj pa grem veselo dimit folk, ki se mi na rdeči luči v riti ustavi...pa da ne bo kdo jutri na Alter pisal, kaj delamo takšni "onesnaževalci" na cesti.
smile-1.gif