Razlike v komuniciranju v živo/prek neta

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Imam prijatelje, ki so v živo zgovorni ko qrba, radoživi in aktivni, ko se pa z njimi menim na netu (MSN ipd) so pa čisti dolgčas.. pogovarjajo se z besedami kot so "aha", "lepo", "ja", drugega pa od njih ni slišati. Na drugi strani imam pa prijatelje, ki so v živo malo manj aktivni in ne tako zgovorni, jih pa na MSN-ju razganja in po forumih podjebavajo vse po vrsti.

Kakšne so vaše izkušnje glede tega? Mislite, da drži hipoteza, da so ljudje, ki so v živo bolj molčeči, bolj aktivni na spletu in obratno?
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
čist odvisno od človeka in njegovega sogovornika. in na msnju in v real mi ni problem govorit tut po 6ur skupi, ampak more bit taprav sogovornik. če pa "dobiš" strašilo iz katerga je treba vse vn vlečt, potem je pa pač tišina
tongue-1.gif


če pa govorim npr o malcomu, sicer nevem kako je z njim na msnju, ampak v živo je prava raglja
grin1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Evo, jaz sem tak.
cool-1.gif


Ponavadi uporabljam MSN, gmail, samo za izmenjavo informacij. Če pa kdo želi z mano klepet, odgovarjam pa mhm, ja, se strinjam... Tudi pogovor preko telefona mi je muka.

Medtem ko v živo (po možnosti ob dobri pijači
nahrung002.gif


Nekateri pa so zelo zgovorni preko neta, v živo pa ne vejo kam bi gledali, pa kar naprej desno roko po mizi drsajo gor pa dol.
grin1.gif


Kaj je bolj normalno zame, je jasno. Fizična komunikacija je še vedno najkvalitetnejša, saj tam deluje vseh 5, mogoče celo 6 čutov, medtem ko preko neta/tel kvečjemu 2.

Jaz pravim vsakemu svoje. Z nekom boš prek neta rad izmenjal fajle, na pir naj pa ta kar z drugimi hodi.
cheer.gif
 

Babette

deklica
31. jul 2007
862
0
16
32
Ljubljana
Hja, zanimivo vprasanje, se bolj zanimivi odgovori..
Zase lahko recem, da preko interneta le recem kaksen stavek, dva vec.
V RL, sem pa bolj tiha. Rade volje grem s kom na pijaco, ampak ce le te osebe
ne poznam vsaj malo bolj natancno, kaksna je, kaj jo zanima, sem preprosto tiho,
ker nevem kaj naj se z njo pogovarjam, kaj naj ji govorim?
Mal imam kompleks glede tega, ker mi je doskrat zaradi tega postalo neprijetno,
ceprav bi rada kaj povedala. /:
No pa saj pravijo, vsega hudega je enkrat konec (se tolazimo taslabsi)?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Komunikacija preko neta je zame res samo za informacije. Čist tak kot je napisal Pediater, premalo vidiš, čutiš,....
Men je zlo pomembno da osebo vidim, da ji lahk tut berem iz obraza. Drgač pa uporabljam večino googletalk, pa še tu sam, da se zmenim kdaj gremo na pivo.
Je pa res da kr uporabljam Skype, sam tu pa v službene namene, predvsem za kakšne konference,...
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Tako kot je rekel korl,...če imam pravega sogovornika mi ni problem čebljat par ur skupaj, če je pa on tiho, pa imam še nekaj časa voljo, potem se pa tudi meni ne da več in grem raje domov, kot da ga gledam in sedim v tišini
confused-1.gif


Se mi pa še ni zgodilo, da bi bil v živo kdo zgovoren, prek msnja pa odgovarjal z enozložnicami...s takim sploh ne vem, če bi šla na drink...se je pa že zgodilo obratno, oseba zgovorna prek msnja, v živo pa veliko manj,samo je bilo to po navadi nekaj časa, potem se je pa odprla...

Se pa recimo ne maram preveč po telefonu pogovarjat, se raje zmenim za drink, tam lahko osebo vidim v oči in opazujem govorico telesa, ki včasih pove več kot besede
tongue-1.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Moja prjatlca je primer čvekavosti v živo, na msnju pa mrk. Kot da sva skregane al pa kej.
grin1.gif

Kaj pa naj zase rečem?
Rada se menim na MSNju, tud po celo noč če je zanimiva oseba na drugi strani in odvisno spet, kako se štekaš v pogovoru...Zna bit zanimivo no. Po G-Talku sem se do zdej največ pogovarjala tri ure, mi je pa tko rahlo pusto in ga uporabljam samo za nujne informacije.
Če sem v živo tud raglja? Bi rekla, da sem enaka kot na MSNju ali pa na forumih (na žalost nekaterih in na veselje drugih
evil.gif
).

S tistimi s katerimi se pa nimam kaj pogovarjat na MSN, pa pač se ne. Po telefonu se tud blazno rada pogovarjam o vsem... Skratka, obvladam komunikacijo v RL in VL
grin1.gif
.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Škoda, sm mislu, da si v živo bolj zanimiva a očitno nisi
grin1.gif


Mensi se večkrat ne da po msn-ju pogovorjat, odvisno od dneva. Pri g-talku sem si pa itak onemogočil ta pogovor
grin1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Jst sm približno isto zgovorna. Čist odvisno od človeka, pri nekaterih znam bit na začetku zadržana pa se potem sprostim, drugač pa načeloma ni nekih velikih razlik. No, v živo sem veliko bolj prijazna pa za štose, internet je pa več ali manj zgolj zajebancija.
cool-1.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Seveda do ima vsak subjekt različne sposobnosti komuniciranja preko najrazličnejših komunikacijskih kanalov! Ampak, sam nikoli nisem nekaj extra polagal pažnje na to kak kdo z mano kje komunicira!

Samo vem pa to, da se določenih stvari ne, da preko msn-ja al pa tel zmenit, če pa že pa vsaj ne tako kvalitetno!
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Moji kolegi kot tudi samo so v VL enaki kot v RL. Nimam pripomb. Edino babike, ko se kaj pecamo, gre totalno
na hot talk, ko smo pa tak supaj, pa tega nekako ni...


Jaz mislim, da sem približno isto zgovoren v RL in VL... je pa tudi res, da se pri ženskah upam malo več rečt v VL, kakor ti praviš
smile-1.gif