Razlika med žarnico za 2€ in 20€

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Jaz sem zadnja leta zadovoljen s hofer/Lidl žarnicami. Je pa res , da jih imam v garazi v omari in Nejc prtljažniku. Tiste so samo za policaje. Sumim da jim leta tresljajev ne podaljšujejo zivljenske dobe.
Me pa zanima kdo na cesti menja žarnico (da jih moraš s seboj voziti). Večina jih še doma ne, ampak na servisu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Seveda menjamo žarnico tudi po poti. Ne ravno na cesti, temveč na primernem parkirišču. Ali dol s ceste in na strani ceste, če te to doleti v meglenem jutru in bi bil res nevaren za ostale. A za volan v ovinek obrnit se avto tudi pelje na servis? Ni pa seveda nič narobe, če žarnica na avtu crkne in se pokliče avtovleka in avto tako spravi nazaj v ustrezno stanje. Ne pa prosim tipati skozi temo ali meglo z eno žarnico zaradi lenobe.
Enkrat me je en trgovec nasral s poceni "noname" žarnicami, ki so baje povsem take kot tiste dražje. Načeloma menjam obe v paru, ko prva crkne, ker je potem kaki dve leti mir, če so žarnice v redu. Takrat sem tudi naredil tako in na eni strani je crknila po enem tednu in sem potem samo to menjal, na drugi strani pa je zdržala tri do štiri dni več. Torej je proizvodnja optimalna in so vse enako zanič. Pozitivno je bilo to, da sem postopek menjave dobro obvladal. Ko greš po kakem letu v ta poseg, je dobro z navodili osvežiti spomin.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
me zanima kakšne rezervne naj imam v avtu pri full led ILS sistemu.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Pred 8 leti, ko sem bil lastnik P408, sem menjal žarnice na 2 meseca. Vedno sem kupil drage znamke in vedno sem zamenjal obe žarnici naenkrat.

Ko sem za problem povedal svojemu serviserju, je predlagal, da naj poskusim s čim cenejšimi žarnicami.

Te sem kupil v trgovini Jager.. ne spomnim se, koliko so stale, ampak res drobiž.

Od takrat naprej problemov s crkovanjem žarnic ni bilo.. Resno!

Torej - Visoka cena ni pogoj za večjo kvaliteto.

Jaz bi najprej poskusil kupiti cenejše, če crknejo pa se magari kupi dražje.

Lp,S
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Še to bi dodal, da nisem opazil nobenih razlik v svetilnosti, kar se pri poceni žarnicah rado omenja.

Lp, S
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
No to kar trdiš je verjetno res ker si pač kupoval vstopne modele žarnic. To kar pa avtor teme navaja pa ni primerljivo. Kaže vstopni model Neoluxa ter top model Osrama.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Sam kupujem klasične Osram STANDARD. Sedaj se menda imenujejo "ORIGINAL LINE". Nekako najboljše razmerje med svetilnostjo in življenjsko dobo. Tiste ULTRA LIFE svetijo nekaj dlje, ampak manj intenzivno, čeprav skoraj nič slabše. So pa skoraj 2x dražje in ker mi je menjva enostavna, so mi nesmiselne. Tudi life v praksi ni "ultra".
Night Braker laser in podobne pa res zdržijo več kot polovico manj od standardnih, cena pa x4. Svetijo pa no ja, ne prav veliko bolje. Cifre +130% in podobno so za lase privlečene. Namesto 1500 lumnov imajo kakih 1750. Nekje sem zasledil izmerjeno cifro +19%.

Ostajam torej pri "standard", če bi mi bila menjava problem, bi posegel po ULTRA LIFE. Tudi Philips, Narva in GE bi si brez težav upal vgraditi, če ne bi dobil Osram. Še več, GE standard naj bi presegale kvaliteto Osram standard, vendar jaz jih ne zasledim. Glede svetilnosti bo pa katerakoli kupljena v EU svetila dovolj, saj po regulativi mora. Gledati pa je treba, da ima napis U, ki pomeni UV filter in še sedaj si nisem na jasnem, če to imajo vse. UV namreč poškoduje plastične leče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fe3

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
jaz za 3tji avto kar v šparu kupim ko crkne. Še najbolje dela vse skup, glede na price.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Pogledal po spletnih računih in zadnji par žarnic sem kupil novembra 2017 (Bosch H7 Plus 90). Takrat so tudi šle v avto in trenutno še držijo. Ta avto nima dnevnih luči, tako da te delajo cel čas, prevozi pa kak km več kot 25.000 na leto.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
me zanima kakšne rezervne naj imam v avtu pri full led ILS sistemu.

Ta je dobra ja. Ali je kdo, ki ima led lampe, že dal čez pregled obvezne opreme in naletel na kakšno debato s policajem? Ciljam na to ali gredo v korak s časom in ne pametujejo glede tistih H4/1/7 žarnic v kolikor imaš ledice ali te kaj zezajo?
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Ta je dobra ja. Ali je kdo, ki ima led lampe, že dal čez pregled obvezne opreme in naletel na kakšno debato s policajem? Ciljam na to ali gredo v korak s časom in ne pametujejo glede tistih H4/1/7 žarnic v kolikor imaš ledice ali te kaj zezajo?

Če se prav spomnim, je v pravilniku definirano, da moraš imeti rezervno žarnico za tiste žarnice, ki jih je mogoče zamenjati. Se pravi žarnico za žarnico.

Jaz žarnic ne vozim s sabo, ker zamenljivih žarnic na nobenem avtu nimam več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver