Razlaga izvida

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
30
48
Je mogoče kdo tu, ki bi mi znal razložiti rezultate rutinskega zdravniškega pregleda za službo? Moje dohtarce ni zdaj 10 dni, pa me zanima.

Rezultati so bili vsi v mejah normale, razen:
K-limfociti 56.2 (norma je 20 do 50)
K-Nevtrofilci 32.3 (norma je 40 do 75)
S-holesterol 6.1 (norma je 4 do 5.2)

Imam nizek krvni pritisk (100/69), teža 69kg pri 179cm (BMI 21.5), brez bolezni. Ostali izvidi v mejah normale. Nekaj dni pred pregledom sem vzel zadnji antibiotik proti angini, če to kaj vpliva.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
, nevtropeníja je znižana koncentracija (»pomanjkanje«) nevtrofilcev v krvi. Nevtrofílci so določene krvne celice (granulocit, sposoben fagocitoze, z zrnci v citoplazmi, ki se barvajo s kislimi in bazičnimi barvili ter vsebujejo razne encime, med drugimi lizocim, kisle hidrolaze in alkalno fosfatazo; sin. nevtrofilni granulocit, nevtrofilni levkocit). Poznamo različne oblike nevtropenije (benigna idiopatična kronična, ciklična, familiarna benigna kronična, idiopatična, tranzitorna neonatalna). Nevtrofilci dozorevajo v kostnemu mozgu, kratek čas krožijo po krvi (12 do 14 ur) in po tem gredo v tkiva, kjer živijo 4 – 5 dni. Nevtrofilci sodelujejo pri obrambi telesa, ker »požirajo« in uničujejo nekatere telesu tuje snovi.
vezano na tvoj rezultat, verjetno boš moral na dodatne preglede ki ti bodo dodatno obrazložili zmanjšane vrednost.
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Nič kaj alarmantnega. Rahlo porušeno razmerje levkocitov ampak glede na to, da si preboleval infekt verjetno od tega. Pa povišan holesterol.
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Sinus ritem pomeni normalni ritem srca, se pravi da impulz za krčenje izvira iz sinusnega vozla. Deviacija srčne osi pa pomeni da je smer vektorja depolarizacije srčne mišice zamaknjenja nekoliko v desno. Nič posebnega sicer, če je vse ostalo na EKG brez posebnosti. Se pa nikoli ne zanašamo na računalniško interpretacijo, ker je velikokrat napačna.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Jaz hodim svako leto mi nardijo komplet sliko in imam že 4 let rahlo povišane monocite, vse ostalo OK. Monociti pa so norma do 10, jaz jih imam vedno 10.5-13.0....
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
MR-LUMBO SAKRALNE HRBTENICE
Fiziološka lumbalna lordoza.
Intervertebralna hondroza L5-S1.
Medvretenčni disk L4-5 je malenkost izsušen, komaj kaj protrudiran paramedialno bolj po levi strani.
Zna kdo to malo bolj po domače razložit?
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Fiziološka lumbalna lordoza = normalna ukrivljenost hrbtenice v križnem predelu
Intervertebralna hondroza L5-S1 = obraba/degeneracija medvretenčne ploščiče (diska) med 5. lumbalnim in 1. sakralnim vretencem
Medvretenčni disk L4-5 je malenkost izsušen, komaj kaj protrudiran paramedialno bolj po levi strani = minimalno izbočen medvretečni disk med 4. in 5. lumbalnim vretencem, malo bolj po levi strani

Povzetek, da najverjetneje nič kaj posebnega, da bi blo za operirat.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Takole napisan holesterol nič ne pove.

To je tko kot da bi mehaniku na avtovleki pripeljal avto na dvorišče in on takoj začel šraufat zadnje kolo.
stupid-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Mirage pravi:
Fiziološka lumbalna lordoza = normalna ukrivljenost hrbtenice v križnem predelu
Intervertebralna hondroza L5-S1 = obraba/degeneracija medvretenčne ploščiče (diska) med 5. lumbalnim in 1. sakralnim vretencem
Medvretenčni disk L4-5 je malenkost izsušen, komaj kaj protrudiran paramedialno bolj po levi strani = minimalno izbočen medvretečni disk med 4. in 5. lumbalnim vretencem, malo bolj po levi strani

Povzetek, da najverjetneje nič kaj posebnega, da bi blo za operirat.
Hvala.
Nekaj takega sem si tudi jaz razlagal. Hvala bogu, da ni kaj hujšega. Samo zanimivo, da nisem mogel normalno hodit skoraj 5 mesecev, da me je zategovalo med hojo od leve ritnice navzdol. Še sedaj imam ob najmanjšem naporu bolečine v predelu križa-leva ritnica...En mesec komaj od postelje do wcja. Na koncu pa dobiš izvid, da ni nič narobe s tabo. Res pa, da sem v vmesnem času dal skos od kiropraktika,fizioterapevta do masaže vse privat na lastne stroške.
In ko kiropraktik vidi 15 let stare slike in izvide reče: ker ortoped
bonk.gif
(isti sedaj) vam je takrat rekel, da ni nič narobe z vami.
Njegovi opazki: Hrbtenica preveč ravna,obrabljeni(že pred15 leti) diski-vretenca-ploščice...
bonk.gif

Kaj se da predvsem na temu kaj naredit:
Medvretenčni disk L4-5 je malenkost izsušen = minimalno izbočen medvretečni disk med 4. in 5. lumbalnim vretencem
Čeprav "izsušen" sem si jaz to drugače razlagal?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja se zavedam tega. Saj, če sam ne poskrbiš ni nič. Žalostno, da hodiš od dohtarja do dohtarja pol leta pa te samo pošiljajo na slikanja in preglede. Če ne bi že sedaj sam hodil okol in na svoje stroške kaj naredil zase bi bil že na vozičku. Pač do tega pride EMŠO in sprememba službe. Iz fizikalca na malo bolj udobno delovno mesto in potem se zapustiš.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
To se kako razumem. Jaz sem se pred dvemi leti po 10 letih netelovadbe sel na vodeno vadbo 2x tedensko po eno uro svicanja. Brez spremebe prehranje je pocutje bolse. Probaj se to... Rabis sam bit odlocen prvih nekaj mesecev, potem pa res sede.

Brez glupih izgovorov (emso, sluzba blabla)
 
Nazadnje urejeno:

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Evo obujam staro temo z enim vprašanjem. Pri EKG mi piše: sinus rhythm indeterminate axis s1,s2,s3 pattern? Kaj naj bi to pomenilo?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Evo obujam staro temo z enim vprašanjem. Pri EKG mi piše: sinus rhythm indeterminate axis s1,s2,s3 pattern? Kaj naj bi to pomenilo?


to ti piše na ekgju kjer apart sam interpretira kaj naj bi odstopalo od normale, EKG mora odčitati zdravnik, ker gre v 90% za povsem normalen EKG pa čeprav aparta ven vrže 5 nepravilnih vzorcev
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Izsušen pomeni, da je manjši po volumnu, ampak težave dela predvsem, če se preveč izboči (protruzija) in pritiska na živčni korenino.

Ja večkrat se zgodi, da izvid ni kaj katastrofalnega, bolniki pa imajo kar hude bolečine. Vaje za hrbtenico si dobil in jih izvajaš? http://www.lek.si/sl/skrb-za-zdravje/bolecina/vaje/vaje-za-kriz/
Rugole pravi, da nikoli krepit kriznih misic posebej, torej dvigovanje leve in desno, ampak samo skupaj. Ko sam kaj pretezkega dvignem (100% lastne teze npr.), mi zacne bolecina sevat iz kriza v desno nogo in to kar precej.
Po dnevu ali dveh vaj za kriz (dvigovanje trupa na trebuhu, noge pri miru), boleccine minejo.