Covid-19 Covid-19 Razkuzila

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Od prila maš težko razpokani kožo....dandanes majo že vse te zajfe že kaj not da kože ne sušijo...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Evo vlada sprejela spet bedarijo. Izdala odločbo o obveznem razkuževanju večstanovanjskih stavb. Sploh se ni vprašala kako to izvesti in s čim. V našem bloku je naš upravitelj to enostavno določil čistilki v smislu znajdi se kot veš in znaš. Kje bo sedaj ona dobila razkužila, če jih je praktično nemogoče dobiti oz. so cene da glava boli. Kako bo to izvajala 2x dnevno in še med vikendi, če je na objektu 3x na teden. V odloku piše, da mora to izvajat upravitelj oz. nekdo, ki ga upravitelj izbere ali pa kar etažni lasntniki sami. V tem primeru, pa je upraviltelj kar določil najšibkejšemu členu v tej verigi.:gorjaca:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Kdo bo pa kontroliral?
Kot večina zakonodaje so tudi ti ukrepi kar nekaj. Smer mora biti druga. Najprej določiš: kdo nadzira, kako pogosto, način, meritve, kako sankcionira, potem pa napišeš ukrep. Seveda, če hočeš, da se izvaja. Sicer so to bolj priporočila.
Kot omejitev hitrosti na ovinku izven naselje, kjer se je enkrat en razbil, ker se je peljal 150 km / h. Potem pa zaradi varnosti dajo 60. Ampak ni točke, kjer bi policisti to lahko merili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
170
99
28
Evo vlada sprejela spet bedarijo. Izdala odločbo o obveznem razkuževanju večstanovanjskih stavb. Sploh se ni vprašala kako to izvesti in s čim. V našem bloku je naš upravitelj to enostavno določil čistilki v smislu znajdi se kot veš in znaš. Kje bo sedaj ona dobila razkužila, če jih je praktično nemogoče dobiti oz. so cene da glava boli. Kako bo to izvajala 2x dnevno in še med vikendi, če je na objektu 3x na teden. V odloku piše, da mora to izvajat upravitelj oz. nekdo, ki ga upravitelj izbere ali pa kar etažni lasntniki sami. V tem primeru, pa je upraviltelj kar določil najšibkejšemu členu v tej verigi.:gorjaca:

Ah, saj bo to zrihtala patronažna služba, tako kot držanje za roko in poslušanje starih zgodb starostnikov, ki jih svojci ne smejo obiskovati v domovih za ostarele. Prav tako bo obiskala vse nenujne paciente, ki si ne upajo iz hiše do zdravstvenega doma. Seveda, brez ustrezne zaščitne opreme po načelu: "prvo uradi, onda se žali"!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.301
5.830
113
pri taščici
Se bojim da ne bo s starostniki tako kot v Španiji, ko so našli mrtve pa nikjer nikogar......ajd tako hudo ne bo, bo pa zagotovo kaka prelazanina več in podobno. Kam pa to pelje dolgoročno pa vemo....
Kdor ima starostnika v domu in je vsaj približno se pokreten, vzemi ga domov!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Potrebovali bi neko analizo, kako se je okužilo prvih 100 ljudi pri nas in na osnovi tega narediti resne ukrepe. Glede na poročanje sklepam da v zdravstvenem domu, v domu za upokojence ali v šoli.
Potem pa še: kdo točno se je okužil, ker je šel na izlet na Bled ali na Obalo (jaz nisem šel, da ne bo pomote).
Jezi me tudi jamranje iz naših (javnih) domov za upokojence, da nimajo zaščitne opreme. Kaj pa uporabljajo med vsakoletno epidemijo gripe? Aja, takrat so srečni, če osebje okuži kakega starostnika, da ga prej pobere. Moja zobozdravnica še nikoli ni delala brez maske. Pa s to masko ščiti predvsem mene in ne sebe.
 
  • Ljubezen
Reactions: navlixx

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
No glede zaščitne opreme si malo pihnil mimo. Oni so jo imeli, vendar jo porabljajo. Medtem, pa nove ni možno dobiti. V času gripe jo tudi imajo, vendar jo je možno naročiti, sedaj pa je ni nikjer. Je to težko razumeti.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Mislim da tole najbolj spada sem:

Slovensko "združenje" za 3D tiskanje mask..

 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-203
113
Evo vlada sprejela spet bedarijo. Izdala odločbo o obveznem razkuževanju večstanovanjskih stavb. Sploh se ni vprašala kako to izvesti in s čim.
Ne razumeš. Saj ni cilj tega ukrepa da bo razkuženo, (itak ne more bit), ampak da stanovalcem vzamejo €€€ in upravniki služijo. To je izlobiral upravniški lobi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.301
5.830
113
pri taščici
Kje si to našel?
Torej so upravniki veseli ukrepa in ga pozdravljajo?
Marsikater upravnik ki ima ovce pod sabo bo vojni dobickar.

Sicer pa kupiti mogoče tole, pa gasa
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz zdaj iz prve roke ne vem , kako to laufa, ampak predvidevam da upravnik tudi ne more kar na lastno pest začet nekaj izvjat in izstavit računa. A Lahko?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Ne razumeš. Saj ni cilj tega ukrepa da bo razkuženo, (itak ne more bit), ampak da stanovalcem vzamejo €€€ in upravniki služijo. To je izlobiral upravniški lobi.
Verjetno so kakšni strici iz ozadja poleg upravnikov.
Čas bo pokazal kdo bo služil poleg upravnikov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.301
5.830
113
pri taščici
Malo po FB spremljajte debato na temo razkuzevanja blokov. Cene dnevnega razkuževanja so višje od mesečnega čiščenja!
Če je blok soglasen, potem preko hišnega sveta komot svojega izvajalca postavi najbrž.
Na tak način sem jaz pred desetletjem zrihtal za polovico nižjo ceno izvajalca kot ga je uspelo.upravniku (na osnovi njegovih kao treh ponudb).
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Kdo in kako kontrolirati izvajanje Upravnika
Na steni visi list, z ene 20 zapisi podpisi. Je to OK?
Je usposabljen za razkuževanje?
Ima ustrezno razkužilo?
Izvaja dovolj pogosto?
Je kakšna kontrola o izvedbi - deluje ali ne deljuje?
Je res raskužil in kaj razkužuje?

by Levica
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Zraven lista si daj stolček, počakaj da nekdo pride, preveri kakšna razkužila ima, ali je strokovno usposobljena oseba, spremlaj kaj in kako čisti. Ko konča se vsedi na stolček in čakaj do naslednjega prihoda. :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N