Covid-19 Covid-19 Razkuzila

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.147
3.081
113
razmere se lahko do te mere zaostrijo, da bi bodo rekli: jedi bolan felgu, ostavu gumu za ranjenike!
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Cvet je odlično razkužilo - toda samo za zunanjo uporabo. Ko ga popiješ, se v želodcu oksidira v mravljično kislino. Etanol npr. pa v ocetno.
Razumeš sedaj?

(Sej .. zato so pa znoreli tisti pariški umetniki. :bonk: Delali so si absint in to z metilnim alkoholom. :obesise: Da je še bolj zadel. )
No ja, oksidacija alkoholov se v človeškem telesu ne dogaja v želodcu ampak šele v jetrih...................drugače od etanola nihče nebi bil pijan
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ah, torej bo treba malce pogledati, kako je kaj z jetri? :p

A potem so bila jetra v mojih časih, ko sem se še malo učil - torej tabu? Ker nam so zadevo razlagali, da se to dogaja v želodcu.

Sej je vseeno, metanola se je treba izogibat !
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Zdrj js nekej ne razumem.
Ko jaz nekaj štriham, moram fajn z alkoholom očistiti površino, da se barva lepo prime in vpije v les, če pa je površina umazana, mastna... se barva slabo prime.

A z virusom je pa ravno obratno, na čisto kožo se ne prime in ne prodre v telo, na umazano pa???

Kdo zna pojasnit, kako je s tem?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz tudi ne verjamem čisto, da je tako dobro se tako ... khm, .. razkuževati. Na koži je vendarle neka zaščitna plast, s temi alkoholi jo pa učinkovito odstraniš.

Morda bi bilo bolj primerno dati navodila v tej smeri, da : ne preveč moleti jezika ven iz ust, pa ne si kar naprej vrtati po nosu itd.

V starih cajtih so imeli kugo in so imeli navodilo, da se ni priporočljivo umivati več kot 2 x na leto. Je nevarno in lahko izgubiš svojega duha ... :norec:
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Od kje te
Zdrj js nekej ne razumem.
Ko jaz nekaj štriham, moram fajn z alkoholom očistiti površino, da se barva lepo prime in vpije v les, če pa je površina umazana, mastna... se barva slabo prime.

A z virusom je pa ravno obratno, na čisto kožo se ne prime in ne prodre v telo, na umazano pa???

Kdo zna pojasnit, kako je s tem?
Od kje teb, da virus skozi kožo prodira?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Zdrj js nekej ne razumem.
Ko jaz nekaj štriham, moram fajn z alkoholom očistiti površino, da se barva lepo prime in vpije v les, če pa je površina umazana, mastna... se barva slabo prime.

A z virusom je pa ravno obratno, na čisto kožo se ne prime in ne prodre v telo, na umazano pa???

Kdo zna pojasnit, kako je s tem?
Čisto enostavno.

Namen razkužila je, da viruse ubiješ preden bi jih lahko zanesel na sluznico.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Čisto enostavno.

Namen razkužila je, da viruse ubiješ preden bi jih lahko zanesel na sluznico.
Pa se primeš za obleko, ki jo nisi razkužil, pa si na istem. S tem da na rokah nimaš več zaščitnega sloja umazanije.
Pravzaprav razkužilo kožo razpoka, pa je vnos virusa v telo olajšan.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Saj zato vsepovsod piše, razkužila se uporabljajo tedaj, ko ni na voljo milo in tekoča voda.
Pretirana uporaba razkužil škoduje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Pa se primeš za obleko, ki jo nisi razkužil, pa si na istem. S tem da na rokah nimaš več zaščitnega sloja umazanije.
Pravzaprav razkužilo kožo razpoka, pa je vnos virusa v telo olajšan.
Razpokane ali ne, virus skozi roke ne bo prodrl v telo. Tudi če bo, se z njim ne boš okužil. Covid19 ima po dosedaj znanih podatkih idealne pogoje za rast in razmnoževanje samo v pljučih in dihalih. Umivanje rok se priporoča zato, da če so roke slučajno bile v stiku z virusom, ga s tem odstraniš z rok in s tem ne zaneseš na obraz in/ali v usta, nos, itd. Mislim, da je to jasno že otrokom v vrtcu
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bi se še enkrat citiral samega sebe :

Jaz tudi ne verjamem čisto, da je tako dobro se tako ... khm, .. razkuževati. Na koži je vendarle neka zaščitna plast, s temi alkoholi jo pa učinkovito odstraniš.

Morda bi bilo bolj primerno dati navodila v tej smeri, da : ne preveč moleti jezika ven iz ust, pa ne si kar naprej vrtati po nosu itd.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Razpokane ali ne, virus skozi roke ne bo prodrl v telo. Tudi če bo, se z njim ne boš okužil. Covid19 ima po dosedaj znanih podatkih idealne pogoje za rast in razmnoževanje samo v pljučih in dihalih. Umivanje rok se priporoča zato, da če so roke slučajno bile v stiku z virusom, ga s tem odstraniš z rok in s tem ne zaneseš na obraz in/ali v usta, nos, itd. Mislim, da je to jasno že otrokom v vrtcu
No ja, virus lahko skozi ranico v koži preide v kri, in po krvi v pljuča???? A ni tako?
Sicer pa če je virus v zraku, kljukah na vratih, na ročajih vozičkov, potem je tudi na obleki, v laseh????. In tudi če razkužiš roke, pa se potem primeš za obleko, za lase, Ali se viris ne preseli potem na roke?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Čistoča je pol zdravja. Itak.
Kaj bomo sedaj - spodnje perilo in brisače npr. , jih prali na 60 ali na 90°C ? Tako kot v vojni?

Sicer pa izgleda, da smo od jutri dalje na obveznih maskah vsesplošno. :(

Težko bo delat ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Jaz tudi ne verjamem čisto, da je tako dobro se tako ... khm, .. razkuževati. Na koži je vendarle neka zaščitna plast, s temi alkoholi jo pa učinkovito odstraniš.

Morda bi bilo bolj primerno dati navodila v tej smeri, da : ne preveč moleti jezika ven iz ust, pa ne si kar naprej vrtati po nosu itd.

V starih cajtih so imeli kugo in so imeli navodilo, da se ni priporočljivo umivati več kot 2 x na leto. Je nevarno in lahko izgubiš svojega duha ... :norec:
Definitivno imaš prav. Osebe, ki si morajo v teh časih prekomerno razkuževati roke, imajo precej izsušeno kožo, razpokano in izredno občutljivo. Ni prijetno. Pa še z ranjeno kožo se poveča nevarnost okužb.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ena okol umivanja in razpokane kože.
Gledam eno sorodnico kako jambra čez razpokano kožo na dlaneh, hkrati pa se čudim kako ona polno gobo prila mečka po rokah pri pomivanju posode