Ratko Mladiæ-obsojen na dosmrten zapor

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Se vidi, da se ti kolca po njih
evil.gif
zagotovo se mnogim kolca po tistih časih. rdečo zvezdo bi zamenjali s križem in furali totalitarizem naprej
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Meni je samo zanimivo kako se vedno prikazuje samo eno stran ubogo, pa srebrenica gor in srebrenica dol. Brez srbije bi pa tudi mi danes namest k zupniku imamu hodili. Tako, da drek je, ko se vedno pise samo ena stran zgodovine. Ce primerjamo s povojnimi poboji, je srebrenica pljunek v morje ze samo, ce primerjamo slovenijo, kaj sele srednjo in v evropo..

Naser Oriæ npr. oproščen tako v Sarajevu kot v Haagu.
Definitivno pa se je klalo, ker je šlo za takšno vojno.

Ampak Oriæ je bil verjetno posledica Mladiæevega norenja po Bosni.

Isto pri nas še eni ne razumete, zakaj so se zadeve po 2. svet.vojni "urejale".

nisem bral vsega, ampak Oriæ je začetek te zgodbe v podrinju.

sicer marsičesa v Sarajevu ne razumem in ne vema kdaj bom, ampak spomni se..ko je armiaj bih presekala kolono vojakov, ki so zapuščali Sarajevo v spremstvu UN in pod ceradam pobila neoborožene oz slabo oborožene vojake?
pa recimo, ko so alijo vračali nazaj, pa so spet zelene beretke napadle?

zadnjič berem, da je iliđa mejila na skoraj čisti hrvaški del z druge strani letališča in ne vem kdo je kosil po letališču in se je rabil tunel.
je pa zanimivo kako narod ve, da su oni neki obogateli, na sve tri strane, a mi najebali. in kako ve, da sožitja ne bo. in mešanja. in kako ve, da jih politika danes ubija počasi, ne da jim narazen, skupaj ne morejo in da..žalostno
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Ti nimas blage veze a vseeeno... Upam da vsaj priblizno ves da si opisal en in isti dogodek. Ali pac? Kolona se je presekala "med vracanjem" ugrabljenega Alije Izetbegovica. Pri tem je umrlo 6 pripadnikov vojske. Stekas? Naser v nobenem k. smislu ni bil zacetek. Sploh pa ne za Podrinje. Sicer pa najhujsi zlocini se niso zgodili v Podrinju, leta 1995 ali blizu Nasera Orica.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Meni je samo zanimivo kako se vedno prikazuje samo eno stran ubogo, pa srebrenica gor in srebrenica dol. Brez srbije bi pa tudi mi danes namest k zupniku imamu hodili. Tako, da drek je, ko se vedno pise samo ena stran zgodovine. Ce primerjamo s povojnimi poboji, je srebrenica pljunek v morje ze samo, ce primerjamo slovenijo, kaj sele srednjo in v evropo..

Naser Oriæ npr. oproščen tako v Sarajevu kot v Haagu.
Definitivno pa se je klalo, ker je šlo za takšno vojno.

Ampak Oriæ je bil verjetno posledica Mladiæevega norenja po Bosni.

Isto pri nas še eni ne razumete, zakaj so se zadeve po 2. svet.vojni "urejale".

nisem bral vsega, ampak Oriæ je začetek te zgodbe v podrinju.

sicer marsičesa v Sarajevu ne razumem in ne vema kdaj bom, ampak spomni se..ko je armiaj bih presekala kolono vojakov, ki so zapuščali Sarajevo v spremstvu UN in pod ceradam pobila neoborožene oz slabo oborožene vojake?
pa recimo, ko so alijo vračali nazaj, pa so spet zelene beretke napadle?

zadnjič berem, da je iliđa mejila na skoraj čisti hrvaški del z druge strani letališča in ne vem kdo je kosil po letališču in se je rabil tunel.
je pa zanimivo kako narod ve, da su oni neki obogateli, na sve tri strane, a mi najebali. in kako ve, da sožitja ne bo. in mešanja. in kako ve, da jih politika danes ubija počasi, ne da jim narazen, skupaj ne morejo in da..žalostno

Kakor "poznavalec" ti zagotovo ves da je se je populacija Srebrenice povecala x3 ze na zacetku zaradi pada Podrinja. Krajev v katerih Naser ni bil. In on je zacetek kako ze?
priden.gif


Sicer so njega in njegovo vlogo obdelali na sodiscu.
Se ni skrival kakor Pampers general.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem vedel, da se izi vrne.

izi, prejšnji teden mi model razlaga kako so med vojno zajel vse sorte 'gastarbajterje'.
vojna v bih je mojstrovina, vprasanje pa ali je izid kot je bil vseskozi nacrtovan.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Kaj je tebi model razlagal nima nobene veze dejanskim stanjem. Ne filozofiraj o zadevah ce niti priblizno ne poznas. Izid ni bil kakor je bil vseskozi nacrtovan.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
sem vedel, da se izi vrne.

izi, prejšnji teden mi model razlaga kako so med vojno zajel vse sorte 'gastarbajterje'.
vojna v bih je mojstrovina, vprasanje pa ali je izid kot je bil vseskozi nacrtovan.

Preden zapises se kako o zgodovini vsaj priblizno preveri kaj pises.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
V glavnem, vsak svoje branite, ko da so bili razni Mladiči, Oriæi, Gotovine ipd. same ovčke..
Pravijo, da naj bi celo Miloševiča nekako preko Haga rehabilitirali ..
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
jp- saj za sestrelitev Mrlaka tudi ne bo nihče odgovarjal, pa naj bi bil vojni zločin ..branijo se pa ve kateri ..
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
V glavnem, vsak svoje branite, ko da so bili razni Mladiči, Oriæi, Gotovine ipd. same ovčke..
Pravijo, da naj bi celo Miloševiča nekako preko Haga rehabilitirali ..

Koga kdo brani je naceloma cisto vseeno, vazne so sodbe sodisca. Nekateri so se prostovoljno javili v Hag in prisli ven svobodni
smirk-1.gif
, nekateri bodo pa tam se dolgo casa. Niti nobene paralele med Oricem in Mladicem.

Naser Oric je bil v svojem kraju, Mladic ni bil. Naser Oric v Haagu ni bil zaradi smrti nekaj tisoc ljudi ampak ,ker ni preprecili da njegovi ne klofutajo vojnega ujetnika. Naser Oric je kakor zelo mlad poveljenik dobil lacno mesto + dodatnih 40.000 ljudi iz okolice. Potem se pa znajdi kako ves in znas... O tem kako je zgledalo zivljenje je ogromno posnetkov na YT.

V mesto 9 mesecev ni prislo nic! Edini nacin da toliko ljudi prezivi je bilo ropanje mest okoli Srebrenice. To je seveda zelo nerazumno dejanje v taksnih okoliscinah. Vse to in se vec je (med drugim) tudi v sodbi sodisca v Haagu. Osvobojen je krivde pred mednarodnim in drzavnim sodiscem.







 
Nazadnje urejeno:

nacek

Guru
13. okt 2012
2.811
500
113
Druga stran pa spet drugače.

Nakon žalbe na presudu, Oriæ je 2008. proglašen nevinim, pošto je Apelaciono veæe u Hagu tada zaključilo „da nema sumnje da su teški zločini počinjeni nad Srbima u Srebrenici u periodu od septembra 1992. do marta 1993“, ali da „dokaz da su zločini počinjeni nije dovoljan za izricanje kazne pojedincu“.

Zatim je Tursunoviæ, po naredbi Oriæa, zaklao šest muškaraca. Kad je to videla , M. R. je rekla Oriæu: „Neæeš valjda mene da ubiješ?“ On je odgovorio: „Neæu ja, nego æe Čiča“, misleæi na Tursunoviæa, koji ju je i zaklao. Oriæ je izdvojio iz grupe sudiju Slobodana Iliæa (46), šutirao ga i oborio na zemlju pa mu levom nogom klekao na grudi i rekao: „Gde si sudija? Oæeš li sad suditi?“, pa izvadio nož koji je nosio vezan za desnu butinu.

Kako se dalje navodi, nož je rukom prislonio ispod sudijinog oka, pa odozgo udarcem druge ruke u dršku noža iskopao jedno, pa na isti način i drugo oko. Na kraju ga je preklao, a Iliæ nije ispustio nikakav krik. Tela ubijenih utovarena su u prikolicu kamiona i odvezena prema Srebrenici, gde su ih pripadnici „Kondora“ ubacili u jamu koja je prethodno iskopana bagerom i zakopali.

http://www.blic.rs/vesti/hroni...-srbiji/eytrtc5
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
Druga stran pa spet drugače.

Nakon žalbe na presudu, Oriæ je 2008. proglašen nevinim, pošto je Apelaciono veæe u Hagu tada zaključilo „da nema sumnje da su teški zločini počinjeni nad Srbima u Srebrenici u periodu od septembra 1992. do marta 1993“, ali da „dokaz da su zločini počinjeni nije dovoljan za izricanje kazne pojedincu“.

Zatim je Tursunoviæ, po naredbi Oriæa, zaklao šest muškaraca. Kad je to videla , M. R. je rekla Oriæu: „Neæeš valjda mene da ubiješ?“ On je odgovorio: „Neæu ja, nego æe Čiča“, misleæi na Tursunoviæa, koji ju je i zaklao. Oriæ je izdvojio iz grupe sudiju Slobodana Iliæa (46), šutirao ga i oborio na zemlju pa mu levom nogom klekao na grudi i rekao: „Gde si sudija? Oæeš li sad suditi?“, pa izvadio nož koji je nosio vezan za desnu butinu.

Kako se dalje navodi, nož je rukom prislonio ispod sudijinog oka, pa odozgo udarcem druge ruke u dršku noža iskopao jedno, pa na isti način i drugo oko. Na kraju ga je preklao, a Iliæ nije ispustio nikakav krik. Tela ubijenih utovarena su u prikolicu kamiona i odvezena prema Srebrenici, gde su ih pripadnici „Kondora“ ubacili u jamu koja je prethodno iskopana bagerom i zakopali.

http://www.blic.rs/vesti/hroni...-srbiji/eytrtc5

Na eni strani mednarodno sodisce v Haagu, nacionalnost sodisce, itd... XXX pric, dokumentov, .... Na drugi strani pa trac casopis iz Srbije. Komu verjeti..
bonk.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
izi ti si car. haag je glavni, merodajen in alfa in omega.

Ne, Blic.rs je glavni. In "en model ti je povedu" zgodbe....
stupid-1.gif


Da, samo sodisce so merodajne. In zgodovina se bo pisala po teh odlocitvah in ne po pripovedih "enega modela".
smirk-1.gif


Ce bi spremljal delo in odlocitve sodisce bi vedel kaj je in kaj ni Dobrovoljacka. Ce pa poslusas v zgodbe "enega modela" potem mislis da je nekdo napadel eno kolo, nekdo drugo tretjo, cetrto in deseto.... Ceprav je bila kolona samo 1. Stekas?