Radijator regulator

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ker se bliža zima pa bo treba zakurt v centralni, me zanima ker je najbolši tale regulator al ventila al karkoli že je ki je na radijatorjih , da ga odprem in zaprem - radiator namreč.



Ker zdej mam neko srenje pa mi ga zgleda raznese od prevlke vročine in poči...mislim da je napaka v instalaciji, ker fotr to zategne tak da se reče
grin1.gif
, ne vzame pa v zakup da ko se bo to segrel bo platika 100% počla...no za en tak regulator da po 18€ ...sm pa že 4 pokvaru od lanskiga leta.



Zdej bi pa rad kupil neki najbolšga...kake so cene? kaka je ponudba? kok se sploh reče temu šmentu
grin1.gif
- v žargonu .





hv
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ma to iščem ja...men gre kr po glavi mešalni ventil, pa čeprov je to čist drugje.

Hvala bom mal pogledu po spletnih trgovinah.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38


Tega se ne zateguje kot nor. Lepo na roko, z občutkom ga zategni sam in nebi smelo biti problemov.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Plastičen obroč je , v sredini pride pa vijak , tak ki ge za v les...če ga premalo zategneš, se začne vrtet zarad spreminjanja temperature...če ga pa preveč zategneš pa poč. Ubistvu se pol ko odpiraš in zapiraš radiator fedra špana, pa še tam deluje neka sila na ventil.

No ubistvu, ne poznam nobenga ku bi mu ventil delu probleme
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
hm ja....na koliko pa imate nažgano temepraturo v kotlu....na 110 stopinj?



res da so svoje čase delali preračun na 90/70 stopinjski režim..ampak jaz osebno ne vidim nobenega smisla bi bi držal sistem na takem nivoju....običjano (zaradi predimenziniranosti) se greje s temp. vode med 60 in 70 stopinj.





Tudi vam v razmislek o takih tempraturah - če boste kajprihranili na ta račun pa verjetno tudi ne bo nič narobe.



kaj imaš ti na ventilu...če imša termostatski ventil - tega načeloma nič ne obračaš - enostavno nastaviš željeno temperaturo v prostoru, potem pa on sam odpira i zapira pretok vode.



da popokajo...ni prblem v ventilih - bojs emi zdi d av njihovih lastnikih (pa brez zamere).
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Se mi zdi da ne ločiš termostatske glave od plastičnega pokrovčka navadnega ventila.

< v sredini pride pa vijak , tak ki ge za v les >
13.gif


Slikaj to čudo, da vidio za kaj se sploh gre
confused-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Ko ga bom dol vzel, da ga zamenjam z drugim, ga bom slikal....da vidiš to čudo
grin1.gif