Radar krožni lesce

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Nič ne jokam in stokam. Naredil sem prekršek in sem ga naslednji dan tudi plačal.

Tabla za konec Kočevja je bila prej tukaj (se jo še vidi na Google maps): StreeView

Zdaj pa so jo prestavili sem dol nekam StreeView

Merijo pa izza tega gozdička: StreetView

Pa še fino klanec navzdol je :)
To še si tak dobro odnesel. Večina jih je po spremembi imela noter verjetno okrog 90km/h.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
izvoz lesce z AC je 40, če se ne motim, pa potem 60 do krožnega?
Ni treba, da te ustavi - če ima TRUcam radarsko "pištolo", dobiš odlično fotografijo s položnico vred
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Nič ne jokam in stokam. Naredil sem prekršek in sem ga naslednji dan tudi plačal.

Tabla za konec Kočevja je bila prej tukaj (se jo še vidi na Google maps): StreeView

Zdaj pa so jo prestavili sem dol nekam StreeView

Merijo pa izza tega gozdička: StreetView

Pa še fino klanec navzdol je :)


Cesta je državna, za prometno signalizacijo skrbi cestno podjetje Novo Mesto, DRSI, ... Glede na uradno evidenco je znak še vedno postavljen tam, kjer si napisal, da je bil nekoč. O spremembi ne duha ne sluha. Morda bi celo uspel s kakšno pritožbo, če bi se obesil na to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jekleni

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
izvoz lesce z AC je 40, če se ne motim, pa potem 60 do krožnega?
Ni treba, da te ustavi - če ima TRUcam radarsko "pištolo", dobiš odlično fotografijo s položnico vred
Odvisno na katerih metrih te pomeri iz kroznega. Ce prihajas iz smeri Kranja in gres izvoz Lesce je postavljena tablja z omejitvijo 40km/h, ko se prikljuci iz desna izvoz iz smeti Jesenic in do ponovitve znaka 40km/h je omejitev 130. Sam je znak za konec AC postavljen malo pred kroznim kriziscem, vmes pa je prikljucek, saj imajo vozniki iz smeri Jesenic proti kroznem znak krizisce/cestni prikljucek s prednostno cesto.
Lp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Cesta je državna, za prometno signalizacijo skrbi cestno podjetje Novo Mesto, DRSI, ... Glede na uradno evidenco je znak še vedno postavljen tam, kjer si napisal, da je bil nekoč. O spremembi ne duha ne sluha. Morda bi celo uspel s kakšno pritožbo, če bi se obesil na to.
A res? Ker s tukaj, kjer so stali, me nikakor niso mogli zmeriti še znotraj naselja, ker je tabla tako daleč, da se je vidi, ker je že za hribom - StreetView

Sem naslednje jutro poklical na AMZS, ki je v tisti industrijski coni in so rekli, da je tabla premaknjena za križišče industrijske cone.

Zdaj sem že plačal, zdaj je verjetno prepozno.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ne spoznam se na zakone, kdo ima pooblastila za premik teh tabel? Polciija jih namreč po moji logiki ne bi smela imeti.
Saj jih ne prestavlja policija. Gre za cel inkasantski sistem, kjer so vključeni tako policaji, kot redarji, sodniki, poslanci, predlagatelji zakonov, pa Velov s svojo agencijo....

Da se table tako inkasantsko lahko prestavljajo, je bilo najprej potrebno spremenit zakon. Včasih je za naselje veljalo, da je bila tabla in stanovanjske hiše na obeh straneh ceste. Torej oba pogoja. Tudi če bi tablo prestavili - kot v zgornjem primeru, bi se še vedno lahko izmazal da ni šlo za naselje, ker tam ni hiš. Po spremembi zakona v parlamentu pa komunalci na predlog (policije, občine...) prestavljajo table, policaji in redarji kasirajo, sodišča pa zavračajo morebitne pritožbe.

Tabla za konec kranja je bila včasih na Laborah takoj za zadnjo stanovanjsko hišo na Laborah (še pred črpalko). Danes sameva na polju že izven orehka, 1,5km dlje, pa nobena stanovanjska hiša ni tam zrasla zadnjih 50 let.
Omejitev pa je bila od Labor do orehka 90, potem so omejili na 70, sedaj pa je 50. Seveda radar tam pogosto stoji in kasira 1200€ in 18 točk vsem, ki so peljali toliko, kot je bila pred leti tam še v okviru dovoljenega (torej 90km/h izven naselja).

Seveda strokovnjaki za prometno varnost postavljajo tudi omejitve. Na delavskem mostu je že bila dosedaj 50, 60, 70, 80 in 90. Zdej pa povej, katera je strokovno najbolj ustrezna. Pa kakšni strokovnjaki so to, da sprejemajo tako različne odločitve za isto stvar?????. Pa most je tudi bil včasih izven naselja, danes je naselje. Kot da bi kakšna stanovanjska hiša na novo tam zrasla, pa ni.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
A res? Ker s tukaj, kjer so stali, me nikakor niso mogli zmeriti še znotraj naselja, ker je tabla tako daleč, da se je vidi, ker je že za hribom - StreetView

Sem naslednje jutro poklical na AMZS, ki je v tisti industrijski coni in so rekli, da je tabla premaknjena za križišče industrijske cone.

Zdaj sem že plačal, zdaj je verjetno prepozno.
In kako si potem razlagaš tiste številke na radarju, ki ti ga je policaj pokazal, če praviš da se z mesta, kjer je stal ne vidi območje znotraj naselja?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
kaj ni nobene civialne iniciative ipd, združenje voznikov ipd? delavski most je bil vedno kao 70 ne? zdaj je 50 zaradi dela.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
kaj ni nobene civialne iniciative ipd, združenje voznikov ipd? delavski most je bil vedno kao 70 ne? zdaj je 50 zaradi dela.
Delavski most je res že nekaj časa 70, je pa v preteklost bil tudi 50, 60, 80, 90, pa v naselju in tudi izven naselja. Cesta od delavskega. mosta do orehka je zdej 50 v naselju, bila je pa še nedavno 70, še prej pa 90 izven naselja. .
Cesta od delavskega mosta proti Britofu, je bila pred leti 90 izven naselja, zdej je 50 v naselju in najboljša inkasantska točka policije/redarjev. Druga najboljša inkasantska toćka pa je pri Planiki - 50 v naselju, do najbližje stanovanjske hiše pa kilometer.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Membtain spet kvasi neumosti. Kje kak znak stoji ni niti v približno domeni policije. Niti jih ne sprsšujejo kje naj stojijo. Če imaš pa dokaze pa na plano z njimi. In to ni reka kazala ali pa sem slišal... Pa če so table še tako neumno postavljene... se držiš omejitev, pa ni inkasanstva. Ne vem, kaj je tukaj tak problem? In z jamranjem po forumu tudi ne boš nič dosegel.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
In kako si potem razlagaš tiste številke na radarju, ki ti ga je policaj pokazal, če praviš da se z mesta, kjer je stal ne vidi območje znotraj naselja?

Policistka mi je pokazala meritev, kjer je pisalo 66km/h in da sem bil izmerjen na razdalji 340m. Rekla je, da če bi imel izmerjenih 65km/h, torej 1km/h manj, da me ne bi ustavljali.

Takrat sem imel občutek, da sem dejansko tablo za konec naselja videl na točki bližje policistom, torej nekje okoli industrijske cone, ampak takrat je bilo že prepozno. Zato sem tudi zgoraj napisal, da so očitno tablo prestavili nižje.
Res bi rad videl dejansko stanje, ker če je tabla še vedno tam gori, potem so me dobro nasrali, ker izza hriba me niso mogli izmeriti.
Mogoče se bom en dal zapeljal čisto iz inata pogledat, kje je tabla, pa če jo vidim gori, pa stopim do PP Kočevje.

Lej, sej če je tabla dejansko nižje, mi ni problema. Naredil sem prekršek in dobil svoje prve kazenske točke v življenju sredi prazne ceste. Prošnja po opozorilu pa ni naletela na plodna tla, kljub moji prejšnji nekaznovanosti.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Opozorit te ne morejo, ker so kazenske točke. Ker to ni več prekršek neznatnega pomena-oz. nekaj takega piše v zakonu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Delavski most je res že nekaj časa 70, je pa v preteklost bil tudi 50, 60, 80, 90, pa v naselju in tudi izven naselja. Cesta od delavskega. mosta do orehka je zdej 50 v naselju, bila je pa še nedavno 70, še prej pa 90 izven naselja. .
Cesta od delavskega mosta proti Britofu, je bila pred leti 90 izven naselja, zdej je 50 v naselju in najboljša inkasantska točka policije/redarjev. Druga najboljša inkasantska toćka pa je pri Planiki - 50 v naselju, do najbližje stanovanjske hiše pa kilometer.

Kako lepo je izpustit nekaj malenkosti, samo da se lahko jamra na polno. Zadeve se pač spreminjajo. Ko je bila omejitev 90 je bila to ravna cesta, brez križišč in si lahko brez slabe vesti letel 120, tudi neke silne gužve ni bilo. Danes sta vmes 2 semaforja in ca. 20 ur na dan je gužva, da si lahko vesel če sploh gre 50, ne pa da bi hotel kaj več.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kako lepo je izpustit nekaj malenkosti, samo da se lahko jamra na polno. Zadeve se pač spreminjajo. Ko je bila omejitev 90 je bila to ravna cesta, brez križišč in si lahko brez slabe vesti letel 120, tudi neke silne gužve ni bilo. Danes sta vmes 2 semaforja in ca. 20 ur na dan je gužva, da si lahko vesel če sploh gre 50, ne pa da bi hotel kaj več.
Tudi tebi je uspelo lepo izpustit to malenkost, da je tam kao naselje, le stanovanjskih hiš ni nikjer v bližini. - če govoriš za območje od delavskega mosta proti Britofu. Od labor pa do orehka je pa stanje že 40 let nespremenjeno, nobena stanovanjska hiša ni zrasla v tem času, le tabla za naselje e je premaknila.

Če je nekje potrebno hitrost znižat, se postavi znak za omejitev hitrosti in ne tablo za naselje.