Radar krožni lesce

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Živjo,

Danes so me na zelo hinavski lokaciji merili z radarsko pištolo(policist na motorju).
Omejitev je 40, jaz pa sem šel okrog 68km/h. Policist me ni ustavil, si je pa nekaj zapisal v zvezek sem potem videl v ogledalo. Je možno, da je samo slikal?

Koliko kazni lahko pričakujem?
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Potem, ko sem se peljal nazaj je imel pri kraju enega nemca, verjetno, ker se ne splaca pošiljat kazni?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
eh, ce te ni ustavil ni problema. a policaj sploh slika? pri nas to sam redarji delajo...

sej kdaj imas pac sreco...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Mene so pred tremi tedni ustavili v Kocevju, v smeri proti Ljubljani.
Tablo za konec naselja so letos prestavili za cca 300m. Prej je bila pred spustom, torej na vrhu klanca (se je se vidi na StreetView), zdaj pa so ji postavil dlje naprej in ker nisem bil pozoren, sem tam s Xsaro Picasso (vracali smo se z morja) imel 66km/h, do tam, kjer je bila prej tabla sem vozil 50, tako da sem dobil svoje prve 3 KT in 250 eur brez polovicke.
Merili pa so izza enega grmovja, postavljeni izven Kocevja in merili v Kocevje.
Ko sem klical na AMZS Kocevje, ki ima tam svojo bazo, ker mi ni bilo jasno, kako so me namerili, mi je teta rekla da ja, da so tablo letos prestavili in da je to zdaj glavna inkasantska tocka za policaje, ker so tudi ze ustavili ogromno domacinov, ki niso opazili premika table.
Kazni naj bi bile vzgojna zadeva. Tale inkasantska tocka, vsaj zame, ni. V mojih oceh, pa sem jih spostoval, so s takim dejanjem izgubili spostovanje.
Ja, res je, vozil sem v 'naselju" prehitro, ampak tam je tudi cesta ze tako siroka, bivalnih his ni vec, da nimas obcutka, da si v naselju, se posebej, pa ker je bila tabla prej postavljena na logicnem mestu, zdaj je pa prestavljena.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.358
113
Saj to ni edini primer, mene so tudi merili več kot 300 metrov izven naselja nazaj pred tablo za konec naselja, pa nič ne moreš, pač koristijo priliko, da izpolnijo normo, pa če je pošteno in realno ali ne, to njih ne briga, ukrep je izrečen in gre v statistiko. Tudi tukaj pri nas lokalno so prestavili tablo za naselje in v tistem času praktično vsak teden parkrat lovili vse, ki so peljali več kot 50 (odprta pregledna cesta z enim izvozom od hiše in enim priključkom stranske ceste). Dokler se niso ljudje uprli in so potem postavili table za 70 km/h (pred prvo prestavitvijo table za konec naselja je bilo 90km/h). Od kar so table za 70, jih še enkrat nisem videl meriti, pa tudi odsek drugače ni problematičen zaradi prometnih nesreč razen motoristi pogosto poleti izzivajo, ker je toliko ravnice, da dobi notri tudi do 200 km/h, kar se tudi jasno sliši, in če se vključuješ iz stranske ceste se ve kdaj v prihodnosti zgoditi, da bo kakšen "odvzem prednosti".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ta je dobra ... dokler je 50 bila omejitev, je inkasantom bila to priljubljena točka. Ko so dvignili omejitev na 70, pa jih ni več blizu. Kot da so najbolj problematični bili ravno tisti s hitrostjo med 50 in 70.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
in kaj to hinavsko, lepo bi šel nekje 50 po števcu pa ne bi bilo ničesar....če so te zmerili 68, si šel po števcu skoraj 75...ti nisi normalen.
andy1: kako ne vidiš table konec naselja, pa kam vi gledate, ko vozite? mislim, ko se vozi se vozi in ostalo ni pomembno ama nič.
daniel: zanimivo, da motorista nikoli ne ujamejo a ne, do prve smrtne zaradi odvzema prednosti, ker po zakonu se sklepa, da vsi upoštevamo CPP in ne projektilov po 200km/h...na take sem ful alergičen, ker se izživljajo, če jim manjka adrenalin, naj skočijo brez padala, ga bo dovolj.

pbutec: policija laže, da nimajo norme, imajo jo......recimo lepa priložnost je krožišče Kranj Zlato Polje semafor, tam je rdeča 100% stalnica, jaz bi jih 100+ nakasiral dnevno....

https://www.24ur.com/novice/crna-kr...rcil-v-pesko-ki-je-utrpela-hude-poskodbe.html

aretirajo takega ali ga kar pustijo domov?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
gledanje na cesto in spremljanje? kle logika nima veze. voziš cca 50 znotraj naselja do konca table, kjerkoli že je? :p
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.358
113
Jado, ne govori neumnosti. Ljudem, ki so navajeni neumno oz. nalašč nelogično postavljenim oznakam za omejitve hitrosti in jih gledajo dnevno se bo 100% zgodilo, da bojo spregledali spremembo signalizacije, ko bojo vmes neko tablo prestavili za par 100 metrov. Če se taka sprememba zgodi 2x v pol leta še toliko bolj. In ravno v tem je srž problema. Jaz recimo dosti raje gledam na cesto kaj se dogaja in zadevo aktivno spremljam, kot pa recimo lovim spremembe omejitve iz 50 na 70 in nazaj parkrat na 1-2 km razdalje (kar me sicer finančno tepe enkrat na 10 let). In potem na koncu sploh več ne veš mimo katerega znaka si se peljal nazadnje, ker jih je enostavno preveč. Potem je pa vmes še gledanje na števec, če pelješ 53 ali 63, ko vmes dejansko ne gledaš na cesto. Pelji se enkrat od Ptuja do Ormoža in preštej koliko znakov za omejitev je vmes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Isto pri nas. So tablo za naselje že drugič prestavili, sedaj že na čisto odprto cesto, pa naselja ni nikjer več tam, le uvoz v industrijsko cono. Kasirajo vsak vikend tam, svinje inkasantske, drugega ne moreš napisat. 700 metrov naprej, kjer je dejansko naselje in fudi prehod za pešce jih pa ni. Še 2 leti nazaj je bilo tam 90, potem so dali 70, sedaj je pa 50.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in 8888

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Mene so pred tremi tedni ustavili v Kocevju, v smeri proti Ljubljani.
Tablo za konec naselja so letos prestavili za cca 300m. .......
Ko sem klical na AMZS Kocevje, ki ima tam svojo bazo, ker mi ni bilo jasno, kako so me namerili, mi je teta rekla da ja, da so tablo letos prestavili in da je to zdaj glavna inkasantska tocka za policaje, ker so tudi ze ustavili ogromno domacinov, ki niso opazili premika table.
Kazni naj bi bile vzgojna zadeva. Tale inkasantska tocka, vsaj zame, ni. V mojih oceh, pa sem jih spostoval, so s takim dejanjem izgubili spostovanje.
Ja, res je, vozil sem v 'naselju" prehitro, ampak tam je tudi cesta ze tako siroka, bivalnih his ni vec, da nimas obcutka, da si v naselju, se posebej, pa ker je bila tabla prej postavljena na logicnem mestu, zdaj je pa prestavljena.
Ane, ko so nam kasirali na isto finto se ti je pa fino zdelo, si jih spoštoval in podpiral. Pa nam pametoval, kako je treba vozit po predpisih, pa ne bomo plačevali.
Sedaj, ko si ti prišel na vrsto, pa jok in stok.
Evo zdej vidiš, ko zmanjka plačnikov, ki vozijo prehitro, (beri premalo pokasirajo) ti pa področje kaznovanja razširijo - da tud ti noter padeš.
In ne se spet čudit, ko bodo to isto tablo čez leta spet malo premaknili, in pa še malo znižali dovoljeno hitrost, da se bo bolj ziher kdo ujel.

Ampak ne sekiraj se, če so s takim dejanjem izgubili spoštovanje. na denar boš pozabil, ko boš slišal, da so še koga oglobili boš pa spet zadovoljen - bodo spoštovanje pridobili nazaj. saj veš, divjake , predvsem takšne kot si ti je treba umirit. - od teh je največji izplen.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Nič ne jokam in stokam. Naredil sem prekršek in sem ga naslednji dan tudi plačal.

Tabla za konec Kočevja je bila prej tukaj (se jo še vidi na Google maps): StreeView

Zdaj pa so jo prestavili sem dol nekam StreeView

Merijo pa izza tega gozdička: StreetView

Pa še fino klanec navzdol je :)
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Ne spoznam se na zakone, kdo ima pooblastila za premik teh tabel? Polciija jih namreč po moji logiki ne bi smela imeti.