Radar in nikakav dokaz

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zakaj avto na uničenje?
A ima država viška denarja?
Ajd razumem da to naredijo z avtom kjer je strošek prodaje višji od kupnine.
Takrat ga pač dajo v razgradnjo
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Romzi: jaz nimam nič od tega...ko bo naslednjič prehitro vozila, se zaletela ali koga ubila, naj se spomni. Danes se nikamor ne mudi. pri nas je problem, ker je premalo policije in premalo kaznovanja. Za telefoniranje bi morali dati odvzet vozniške in deponiranje avtomobila takoj....ko gledam kako imajo poštimano v UK recimo....tam ne jebeno nič.
Nimaš zavarovanje, nimaš vozniškega ipd.....2 tedna avto čaka nate na deponiji nato uničenje. pri nas kaj uničijo avtomobile?

Zakaj uničenje, enostavno ga prodaš in država zasluži nekaj. Ali pa ga uporabiš za javno vozilo. Treba je bit racionalen.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Jadnik pametuje, sam je pa v prvem mesecu po pridobitvi vozniške ostal brez..
smile-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
ni res, ravno danes je bil del, kjer je bil poljak brez osebne ali potnega lista, pa bi moral plačati takoj, ga niso spustili, je kolega prinesel denar za kazen. dokument za identifikacijo bi moral imeti s sabo, saj ljudje lažejo-, de fakto.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
841
70
28
pa [cenzura] a si ti normalen? deluješ kot en totalno retardiran [cenzura], zate bolš da nimaš izpita, ne vozš po cest in da se ne srečava, k ti bom rezervno gumo zabil v gobec in čez rit ven potegnu. [cenzura] ti materina kurčeva zagovedena, upam da so te kot mulca na polno prefukaval k druzga si [cenzura] ****** ne zaslužš. pfuj, govno eno
grims-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
ni res, ravno danes je bil del, kjer je bil poljak brez osebne ali potnega lista, pa bi moral plačati takoj, ga niso spustili, je kolega prinesel denar za kazen. dokument za identifikacijo bi moral imeti s sabo, saj ljudje lažejo-, de fakto.
Ja, ce se je ze prej zgodilo da bi imel dokumenta pri sebi in je imel kaj neplacanega (to zabelezijo)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
teorija zarote (membrain kje si):

tako fotografijo pošljejo namerno. potem se človek pritoži, s tem izgubi pravico do polovičke in lepo napolniš proračubn s polno kaznijo a a a a
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Verjetno je bolj smiselno plačati polovičko pa se potem pritožiti. Dokazovati pozneje svojo nedolžnost je vsekakor težko še posebej če se izkaže da si bil dejansko kriv ker ti dokažejo z pravo sliko.Zakaj se dela tako kot je v tem primeru da slike ni pa je težko razvozljati še posebej v kolikor dvomiš v resničnost kazni brez dokaza.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Verjetno je bolj smiselno plačati polovičko pa se potem pritožiti....
Neumnost na kvadrat! Ko enkrat plačaš s tem priznaš krivdo.
stupid-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Verjetno je bolj smiselno plačati polovičko pa se potem pritožiti. Dokazovati pozneje svojo nedolžnost je vsekakor težko še posebej če se izkaže da si bil dejansko kriv ker ti dokažejo z pravo sliko.Zakaj se dela tako kot je v tem primeru da slike ni pa je težko razvozljati še posebej v kolikor dvomiš v resničnost kazni brez dokaza.
Menda radar dela slaeb fotke, na fotki se še vedno vse potrebno nedvomno vidi, na printu pa nič.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Ni res- ker imaš možnost pritožbe in če je utemeljena se ti znesek povrne , če pa si kriv takrat pa nimaš kaj pričakovati!
Plačati polovičko in se pritožiti je neumno na kvadrat, kot sem že napisal. Če s pritožbo uspeš zares dobiš povrnjeno polovičko, če pa ne uspeš pa plačaš polno+ stroške postopka. Ob tem se ti polovička šteje kot del plačila. S tem pa, ko si plačal polovičko si dejansko priznal krivdo in boš v sodnem postopku še težje dokazal, da je kazen neupravičena.
Torej, zakaj nekaj plačati, če zaradi tega ne bo končna cifra nič manjša od cele kazni in stroškov postopka in lahko imam dodatne težave v nadaljnjih postopkih
stupid-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Ni res- ker imaš možnost pritožbe in če je utemeljena se ti znesek povrne , če pa si kriv takrat pa nimaš kaj pričakovati!
Ni res.

Prav tako ni res da bi v tem primeru izgubil polovicko. Sem napisal kaj bi se zgodilo - prekrskovni organ (in ne sodisce) bi odpravil placilni nalog in izdal novega (s primerno fotografijo) kjer bi spet bila polovicka.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mene bolj zanima če ti lahko dvakrat "sodijo" za isto dejanje (sklep je kot nekaj instant sodba).? V sklepu namreč piše "na osnovi priložene fotografije" (torej ne na osnovi druge fotografije, ki jo hrani redarstvo, pričanja redarja ali kakšnega izpiska radarja). In če fotografija ni berljiva (ta ki je priložena), sklep pade. Se lahko izda še enkrat?

Saj ne da bi podpiral tako početje (OP so ustavili lokaciji med šolo in vrtcem), samo tako načelno me zanima.

Mene so recimo ustavili v ljubljani med Brdnikovo in Večno potjo in sem se pritožil in je zadeva padla, ker tak opis lokacije pač ni ok. Pa bi morali samo popraviti opis in ponovno izdati sklep, pa bi veljalo (pa niso).