Radar in nikakav dokaz

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
67, torej po števcu 70...romzi: zakaj se sprenevedaš? veš, da prehitro voziš in se še jajcaš?
plačaj pa mir. vozi po cpp, je težko?

A predložit prave dokaze o prekršku je pa prekrškovnemu organu pretežko???

BDW Še sveto pismo pravi, da je bolje, če 10 krivih izpustiš, kot pa enega nedolžnega obsodiš.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Kako bi pa prišli do registrske, če ne bi imeli nekje še normalne slike?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
OFF: sicer pa mislim, da je žena sama zahtevala tak zmazek, ker je bla s sodelavcem v avtu
evil.gif
To je dokaj verjetna logika.
evil.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
67, torej po števcu 70...
Točno, verjetno še kako malenkost več
Citat:
romzi: zakaj se sprenevedaš?
confused-1.gif

Citat:
veš, da prehitro voziš in se še jajcaš?
če so mene ob tistem času dobili na radar so me kvečjemu v Podutiku, na Vrhniki zihr ne, kaj tebi ni jasno?
Citat:
plačaj pa mir. vozi po cpp, je težko?
Bi ti še kaj napisal, pa mi tale Alter vztrajno nekaj cenzurira.
Sem pa mnenja, da bi bilo smiselno uzakonit pravilo, da moraš plačat kazen vsakič ko narediš kakršenkoli prekršek.
Kazni bi uvedel tudi za funkcionalno nepismenost in napačno rabo jezika. Se strinjaš?

Edit: Da ne boš zmeden, nazadnje sem kazen za prometni prekršek (radar) fasal, ko sem imel še Katro, tam nekje leta 2003.
Ups ne, lažem.
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
OFF: sicer pa mislim, da je žena sama zahtevala tak zmazek, ker je bla s sodelavcem v avtu
evil.gif
To je dokaj verjetna logika.
evil.gif

Normlano da ga je imela. On je izgubil izpit zaradi prevelike hitrosti, sedaj ga mora pa sodelavka okoli voziti.
Se je pa za bati da bo še sodelavka izgubila izpit ob taki vožnji. POtem jih bo pa direktor okol vozil.
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Jaz bi se trenutno pritožil ker nisi dobil nobenega dokaza. Tale zmazek ni nič od nič (kot da se delajo norca...)



Na splošno..tiste fore o pritoževanju da nisi vozil ti..so se pri nas že nekaj pritoževali na to foro (ravno redarstvo s teme) in so poslali povečano sliko - faca čez cel list
evil.gif
.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
s to sliko na sodišče in ni variante da plačaš ....
Na sodišču bodo zelo verjetno imeli drugačno sliko.
Poznam primer...
Bivšega sodelavca isto na radar, 160 na HC (omejitev 100 mislim da je še bila), dobil sliko vse tako kot mora in šel do sodnika. Tam so imeli sliko drugega avta in ne njegovega, vse skupaj padlo in ni plačal nič...
evil.gif
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Druga slika slika na sodiscu nima bistvenega pomena zato, ker se pritozis na dokaze, ki so ti predstavljeni. Je paj res, da preizkus zahteve oz. pobude (po novem) za sodno varstvo opravi prekrskovni organ, ki je izdal odlocbo. Vprasanje je, cesme izdati nov placilni nalog z novo sliko
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Če podaš zahtevo za ZSV se odpoveš možnosti plačila polovičke!

Če pa imaš resne dokaze kot lastnik vozila, da nisi v tistem trenutku vozil, potem absolutno ZSV.

Drugače pa plačaj 1/2, naslednjič pa nogo iz gasa na omejitvah in varno pot naprej.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Pred leti je sodelavec dobil zelo slabo sliko na dom, napisal je ugovor, da je bil takrat v tujini (takrat je bila še varianta, da če nisi vozil ti ti ni potrebno zašpecati drugega). No, ko je prišel do sodnice mu je pokazala drugo sliko, kjer je bil posnet skoraj v HD, tako da domnevam da imajo precej boljše slike pri sebi.

Am, kje v zakonu je pa sedaj da moraš povedat kdo je vozil?
wink-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Pred leti je sodelavec dobil zelo slabo sliko na dom, napisal je ugovor, da je bil takrat v tujini (takrat je bila še varianta, da če nisi vozil ti ti ni potrebno zašpecati drugega). No, ko je prišel do sodnice mu je pokazala drugo sliko, kjer je bil posnet skoraj v HD, tako da domnevam da imajo precej boljše slike pri sebi.

Am, kje v zakonu je pa sedaj da moraš povedat kdo je vozil?
wink-1.gif

Včasih je bilo (če se ne motim seveda), da si lepo dokazal da ti takrat nisi mogel voziti in ti ni bilo potrebno povedati kdo je vozil, so pa sedaj to popravili kolikor vem in si ti kot lastnik avtomobila pač odgovoren.
Mogoče se tudi motim, ampak kot sem malo bral o tem mislim da je sedaj tako. Če se motim naj me seveda kdo popravi.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Pred leti je sodelavec dobil zelo slabo sliko na dom, napisal je ugovor, da je bil takrat v tujini (takrat je bila še varianta, da če nisi vozil ti ti ni potrebno zašpecati drugega). No, ko je prišel do sodnice mu je pokazala drugo sliko, kjer je bil posnet skoraj v HD, tako da domnevam da imajo precej boljše slike pri sebi.

Am, kje v zakonu je pa sedaj da moraš povedat kdo je vozil?
wink-1.gif

Včasih je bilo (če se ne motim seveda), da si lepo dokazal da ti takrat nisi mogel voziti in ti ni bilo potrebno povedati kdo je vozil, so pa sedaj to popravili kolikor vem in si ti kot lastnik avtomobila pač odgovoren.
Mogoče se tudi motim, ampak kot sem malo bral o tem mislim da je sedaj tako. Če se motim naj me seveda kdo popravi.



Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP)

8. člen
(odgovornost lastnika vozila)

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

(2) Če je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjen prekršek iz prejšnjega odstavka, pravna oseba, državni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekršek njihova odgovorna oseba.

(3) Lastnik, imetnik pravice uporabe vozila oziroma voznik, kateremu je bilo tako vozilo zaupano za vožnjo, ne sme omogočiti, dopustiti ali dovoliti vožnjo vozila osebi, ki kaže znake nezanesljivega ravnanja ali osebi, ki ne sme voziti tega vozila.




@CLIO - Točke na žalost gredo zraven globe lastniku vozila.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Se pravi je še vse po starem.
Zanimiv je drugi odstavek. Tukaj je res pametno imeti pokrito zadevo s potnimi nalogi. Ker potni nalog najbrž razbremeni odgovrono osebo v podjetju.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tema se lahko zaklene. Redarstvo ima sliko s katere se vidi dovolj, na printu pač ne.
@Jado, samo zate: bo plačala kazen (na tvojo žalost polovičko) in pravi da se bo poboljšala.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Druga slika slika na sodiscu nima bistvenega pomena zato, ker se pritozis na dokaze, ki so ti predstavljeni. Je paj res, da preizkus zahteve oz. pobude (po novem) za sodno varstvo opravi prekrskovni organ, ki je izdal odlocbo. Vprasanje je, cesme izdati nov placilni nalog z novo sliko
Sme. Ugotovi da imas prav, odpravi PLN in izda novega s ta pravo sliko
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Romzi: jaz nimam nič od tega...ko bo naslednjič prehitro vozila, se zaletela ali koga ubila, naj se spomni. Danes se nikamor ne mudi. pri nas je problem, ker je premalo policije in premalo kaznovanja. Za telefoniranje bi morali dati odvzet vozniške in deponiranje avtomobila takoj....ko gledam kako imajo poštimano v UK recimo....tam ne jebeno nič.
Nimaš zavarovanje, nimaš vozniškega ipd.....2 tedna avto čaka nate na deponiji nato uničenje. pri nas kaj uničijo avtomobile?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ja pa ko naredis prekrsek in nimas dokumenta te spustijo ker ga nisi dolzen s seboj nosit. Ne pametuj ker majo tudi tuji sistemi svoje pomanjkljivosti